Poznaj modne kierunki turystyczne 2022

Opublikowano

Zastanawiasz się, gdzie jechać na urlop Chcesz odpocząć, a przy okazji pozwiedzać, ciesząc się piękną pogodą? Sprawdź najmodniejsze kierunki turystyczne w 2022 roku i zaplanuj wyjazd z wyprzedzeniem.

Modne kierunki turystyczne 2022

Dlaczego część z nas decyduje się spędzić urlop za granicą? Nie da się ukryć, że wyjazd w polskie góry lub nad morze przypomina pogodową ruletkę. Jeśli więc ktoś ma tylko kilkanaście dni urlopu, chce je dobrze wykorzystać. Poniżej przedstawiamy destynacje, które są modne wśród polskich turystów.

Riwiera Turecka

Riwiera Turecka cieszy się niesłabnącą popularnością już od kilku lat. To region położony w południowo-zachodniej Turcji, nad Morzem Śródziemnomorskim. Na turystów czekają tutaj piaszczyste, rozległe plaże (m.in. Iztuzu, czyli słynna Plaża Żółwi) gorące źródła w ruinach Hierapolis oraz liczne zabytki, takie jak choćby Świątynia Apolla w Side czy Brama Hadriana w Antalyi. Z kolei dla rodzin z dziećmi punkt obowiązkowy to na pewno park wodny Aqualand, gdzie oprócz licznych basenów i zjeżdżalni, mali turyści mogą podziwiać pokazy delfinów i fok. Kiedy najmłodsi pójdą już spać, rodzice przekonają się, że Riwiera Turecka nie śpi, a kluby nocne i bary serwują drinki do białego rana.

Kreta

Polacy upodobali sobie greckie wyspy, a w szczególności — Kretę, czyli największą z nich. Co takiego sprawia, że nasi rodacy chętnie tam wracają? Śródziemnomorski klimat, piękne plaże, np. Balas, Prevel, czy Elafonisi, ale także sympatyczni ludzie, smaczne jedzenie, lokalne wina oraz atrakcyjne ceny. Nie bez znaczenia jest także fakt, że Grecja znajduje się stosunkowo blisko naszego kraju, a bezpośrednie loty są oferowane niemalże ze wszystkich polskich lotnisk, m.in. z Gdańska, Krakowa, Katowic, Poznania, Wrocławia, Warszawy czy Modlina. Kretę, za swój cel, obierają również miłośnicy historii, wszak to tu można podziwiać ślady cywilizacji minojskiej, takie jak choćby pałac w Knossos.

Hurghada

Hurghada to jeden z najpopularniejszych egipskich kurortów, w którym polscy turyści mogą spotkać swoich rodaków. Trudno się temu dziwić. Dawna wioska rybacka zmieniła się dziś w raj na ziemi. Tam, gdzie natura ofiarowała swoje największe skarby, bajeczne rafy koralowe, ciepłe morze i biały piasek, pojawiły się luksusowe hotele i restauracje. Dziś Hurghada oferuje również wiele baz nurkowych, przyciągając miłośników podwodnych wędrówek. To właśnie tutaj, w 2015, otwarto Grand Aquarium, największy tego typu kompleks na kontynencie, w którym można podziwiać faunę i florę Morza Czerwonego. Co jeszcze warto zobaczyć w Hurghadzie? Biały Meczet El Mina z ogromną kopułą, która sprawia, że budowla widoczna jest już z daleka. Meczet jest otwarty dla turystów, poza godzinami, w których odbywają się modły.

Anguilla  

Anguilla to bajeczna wyspa na Morzu Karaibskim, która co roku przyciąga tysiące turystów, również z Polski. Jeśli mielibyśmy przywołać obraz, który kojarzy się nierozerwalnie z Anguillą, byłby to widok tysiąca wczasowiczów, którzy popijają zimne drinki, pod palmami. W takim opisie jest oczywiście sporo prawdy, ale turyści, którzy decydują się odpocząć na tej egzotycznej wyspie, mają także wiele okazji do aktywnego wypoczynku. Malownicze rafy koralowe zachęcają do nurkowania i snorkelingu (nurkowania z fajką), a ciepła i krystaliczna woda sprawia, że pływanie staje się tu czystą przyjemnością. Nie ulega wątpliwości, że Anguilla jest przepiękna, a przekona się o tym każdy, kto wejdzie na najwyższy punkt tej wyspy, czyli Crocus Hill, skąd roztacza się niesamowity widok.

Dalmacja Południowa

Ten region Chorwacji nazywany jest perłą adriatyckiego wybrzeża i jest często wybierany przez polskich turystów. Romantyczne zatoki i plaże, a także liczne zabytki sprawiają, że każdego dnia jest tu co robić. Wystarczy wymienić chociażby Dubrownik, jedno z najpiękniejszych chorwackich miast. Nie jest to jednak wyłącznie subiektywne opinia turystów. Dubrownickie Stare Miasto znalazło się bowiem na liście UNESCO, choć fanów “Gry o tron” bardziej zainteresuje to, że jedna ze scen tego kultowego serialu, była kręcona właśnie w Dubrowniku.

Poznaj modne kierunki turystyczne 2022 — podsumowanie

Wiele osób lubi wracać w miejsca, które już raz ich zachwyciły. Nie da się jednak zaprzeczyć, że każdy wyjazd jest inny, dlatego planując urlop, warto pomyśleć również o ubezpieczeniu turystycznym. Dzięki trzem wariantom, które różnią się między innymi sumą ubezpieczenia i zakresem ochrony, możesz dostosować polisę do swoich potrzeb. Ubezpieczenie turystyczne to stosunkowo niewielki koszt, w porównaniu z zakresem ochrony, jaki zapewnia w czasie zagranicznego wyjazdu.

  • Oceń ten artykuł
    oceń pierwszy!
  • Podziel się