Pomysł na biznes przez internet - jak go znaleźć?

Opublikowano
Pomysł na biznes przez internet - jak go znaleźć

Podobno pomysły leżą na ulicy i wystarczy je tylko podnieść. Tak jest też z pomysłami na biznes w internecie. Aby dorobić sobie, zacząć działać nie potrzeba wiele. Wystarczy komputer albo smartfon i można zaczynać. Potrzeba tylko ciekawego pomysłu na biznes w internecie.

W sieci wiele jest poradników, które są pełne pomysłów na biznes internetowy. Biznes to jednak coś więcej niż pomysł. Należy pamiętać, że biznesy internetowe też muszą być rentowne. Musisz zadbać o to, aby twój biznes online zarabiał więcej niż będziesz na niego wydawać. Ale faktycznie jest on prostszy niż biznes tradycyjny. Przynajmniej na starcie - nie musisz mieć biura, fabryki, pracowników. Wystarczysz ty, twój sprzęt (komputer pozwoli Ci na więcej niż tablet czy smartfon), a przede wszystkim ciekawy pomysł na biznes. Zabierzmy się więc za robotę!


Własny biznes od czego zacząć?


Własny biznes, jak zacząć to pierwsze pytanie, które przychodzi do głowy. Pamiętaj, że biznes online to taka sama firma jak taka, którą prowadzisz w offline. Musisz mieć działalność gospodarczą, płacić podatki i działać zgodnie z prawem. Nie ma sensu zaczynać działalności od naginania przepisów! Ale to wszystko jest proste, dziś możesz nie tylko prowadzić firmę w internecie, ale także założyć ją online. Możesz również samodzielnie prowadzić księgowość małej firmy, w prosty sposób, z wykorzystaniem konta bankowego. Nie ma się czego obawiać. Lepiej skupić się na rozwoju biznesu!


Ciekawe pomysły na biznes

Aby ułatwić Ci zadania przygotowaliśmy krótki przegląd inspiracji i ciekawych pomysłów na biznes. Możesz wykorzystać je do rozwoju swojego biznesu online!


 • Własny sklep


To jeden z najprostszych sposobów na  internetowy biznes - sklep. Dziś Polacy są już przekonani do zakupów online i możesz tu sprzedawać wszystko. W ostatnim czasie znakomicie sprzedaje się żywność, produkty higieniczne, kosmetyki, ale także rozmaite rękodzieła i akcesoria. Jednak kluczowe jest to, by Twój sklep wyróżniał się. Możesz korzystać z narzędzi takich jak inni i postawić sklep na znanej, szablonowej platformie sprzedażowej, ale ważne, by zadbać o dobrą logistykę, szybkie dostawy i atrakcyjną oprawę wizualną- coś co wyróżni Twój biznes. 


 • E-kursy


Dziś edukacja zdalna również jest tym, do czego przekonali się już Polacy i Polki. Chętnie korzystamy z e-kursów, webinarów i rozmaitych form edukacji online. To również może być Twój biznes. Możesz przekazywać wiedzę z różnych dziedzin - od tego jak sprzątać mieszkanie, zajmować się dziećmi, układać plan dnia aż po zaawansowane strategie inwestycyjne czy sztuczki z zakresu ogrodnictwa. Wszystko zależy od Twojego pomysłu i zasobów wiedzy. 


 • Marketing afiliacyjny


Jeśli Twoim pomysłem jest prowadzenie biznesu - bloga, serwisu z rekomendacjami zakupowymi, kanału wideo albo profilu w social mediach to możesz zarabiać na afiliacji, a więc polecaniu konkretnych usług bądź produktów. Zamieszczasz otagowane linki w tekstach, a firma płaci Ci określony procent od sprzedaży. To niezły pomysł na zarobek jeśli mamy blog lub społeczność skupioną wokół naszych social mediów. Warto tylko pamiętać, aby nasze treści nie zamieniły się w reklamy.


 • YouTuber


Jeśli myślisz o afiliacji to pamiętaj, że nie musi to być afiliacja skupiona na blogu. Możesz również tworzyć swoje treści wideo i na nich zarabiać. Możesz czerpać zyski z programu partnerskiego YouTube, gdzie będziesz zarabiać na reklamach wyświetlanych przed Twoimi filmami. Lepiej jednak skupić się na tworzeniu najlepszych, wyróżniających Cię treści, które potem możesz monetyzować jeszcze lepiej - poprzez współprace z markami, które mogą zostać sponsorami i partnerami Twoich filmów. 


 • Wirtualna asystentka


Dziś coraz więcej rzeczy zlecamy innym osobom. To trend, który przywędrował do nas z USA i Wielkiej Brytanii. Każdy może być wirtualnym asystentem lub asystentką. Takie osoby zajmują się wszystkim - od umawiania wizyt u dentysty, przez prowadzenie stron www aż po tworzenie strategii komunikacji. To ciekawa praca, która może być realizowana online, a więc możesz siedzieć w swoim mieszkaniu i pracować z osobami oddalonymi o wiele kilometrów. 


 • Copywriter/specjalista SEO


Kolejna praca zdalna, która może być Twoim pomysłem na biznes online to copywriting, a więc pisanie tekstów. Szczególnie jest to popularne pod kątem SEO, a więc pozycjonowania w wyszukiwarkach internetowych. Nie jest to początkowo wymagające zadanie. Na rynku jest dużo takich firm, ale jest też bardzo duże zapotrzebowanie na usługi tego typu, więc możesz znaleźć swoją niszę. 


 • Projektant stron internetowych


Inny pomysł na biznes internetowy to projektant stron internetowych. Możesz tworzyć layouty (czyli układy) wizualne stron, ale przede wszystkim możesz - bez przygotowania programistycznego - budować działające strony w oparciu o edytory online i technologie, które na to pozwalają. To znakomity pomysł na biznes online, który może Ci pomóc szybko osiągnąć rentowność. 


Rentowny biznes

To jakie pomysły na biznes internetowy chodzą po Twojej głowie nie jest gwarantem sukcesu - musisz poświęcić dużo energii, czasu i uwagi, aby efektywnie wdrożyć go w życie. Nie skupiaj się więc na tym, by Twój biznes online był perfekcyjny. Niech będzie wystarczająco dobry. Zacznij działać i idź do przodu!


 • Oceń ten artykuł
  5.0/5 (2 ocen)
 • Podziel się