Jak Przetrwać Listopad W Domu | TU Europa |

Jak przetrwać listopad w domu?

Opublikowano
Jak przetrwać listopad w domu?

Zaczął się najtrudniejszy do przetrwania miesiąc. Pogoda i okoliczności nie nastrajają do wychodzenia z domu. Jak uprzyjemnić sobie pobyt w domu? Jak sprawić, aby dom był przytulnym i bezpiecznym schronieniem w tym trudnym czasie?

Jesienna rutyna

Do wszystkiego można się przygotować, nawet do listopadowej aury, której nie można rozproszyć wypadem do kina lub restauracji. Warto stworzyć sobie listę domowych, jesiennych  przyjemności, na które latem brakowało czasu i sumiennie ją realizować. Podstawą jest dobry plan, który będzie obejmować zarówno obowiązki, jak i przyjemności. W ramach czasu dla siebie warto zaplanować chwile na wyciszenie, bez telefonu i wiadomości, kiedy pozwolimy sobie na prawdziwy relaks i regenerację.


Częste spacery

Jeśli nie obowiązuje nas kwarantanna lub izolacja, należy jak najczęściej wychodzić z domu. Trudno zmobilizować się do spacerów, gdy o 16 już robi się ciemno, ale będzie to skutkować lepszym samopoczuciem. Do tego ruch buduje odporność a o nią musimy dziś szczególnie zadbać. Nasze mieszkanie także zyska na atrakcyjności, kiedy wrócimy do niego spragnieni ciepła i światła. Warto także solidnie planować weekendy, tak aby wykorzystać maksymalnie dzienne światło i okazję do naładowania baterii poza miastem. To czas, kiedy szczególnie dobrze nam zrobi kontakt z naturą. 


Bezpieczny dom, spokojna głowa

Aby dom stał się naprawdę bezpiecznym schronieniem, trzeba go przygotować się na różne sytuacje i zabezpieczyć przed konsekwencjami nieprzewidzianych zdarzeń. Ubezpieczenie nieruchomości to stosunkowo niewielki wydatek rocznie, który powinien się znaleźć w domowym budżecie. Polisa obejmuje ubezpieczenie domu od pożaru, kradzieży, czy zniszczeń a także pomoc w razie awarii. Zakres ubezpieczenia można spokojnie dopasować do swoich potrzeb. A wszystko to bez wychodzenia z domu. Ubezpieczenie mieszkania można już spokojnie kupić przez internet. Polisa ubezpieczeniowa domu dotrze do nas mailem. Ubezpieczenie domu online staje się powoli wygodnym standardem, szczególnie przydatnym w obecnej sytuacji. 


Pomoc w trudnej sytuacji

Ubezpieczenie mieszkania może także być ratunkiem w sytuacjach domowych awarii. Opcja Home Assistance to niezwykle wygodne rozwiązanie, które może szybko przywrócić ład i spokój w naszym domu. Jeśli ubezpieczenie domu zawiera taką opcję, w przypadku zepsucia się  sprzętów, awarii instalacji i tym podobnych, możesz skorzystać ze wsparcia ubezpieczyciela i pomocy fachowców - hydraulika, ślusarza czy elektryka. 


Koniec końców…


Nawet listopad 2020 ma swój koniec. Przed nami grudzień, który bez względu na wszystko, ma w sobie więcej ciepła. 

  • Oceń ten artykuł
    5.0/5 (1 ocen)
  • Podziel się