Asystent Lotu – nowa usługa w polisie turystycznej ITravel

Opublikowano
Asystent Lotu – nowa usługa w polisie turystycznej

Opóźniony albo odwołany lot to sytuacja, która może spotkać każdego z nas. Zakłócona podróż dla wielu osób wiąże się ze stresem i niepotrzebnymi nerwami. Czy wiesz, że w ramach ubezpieczenia turystycznego możesz otrzymać informację o przysługujących Ci prawach w związku z opóźnieniem lotu, odwołaniem i odmową wejścia na pokład? Jest to możliwe dzięki nowej usłudze włączonej w zakres ubezpieczenia turystycznego Europy. Sprawdź, jak działa Asystent Lotu.

ITravel ubezpieczenie turystyczne 

Coraz więcej osób wybiera podróż samolotem, jako formę transportu za granicę. Jest to oszczędność czasu, bezpieczeństwo i wygoda. Odwołane i opóźnione loty zdarzają się niezależnie od pory roku czy sezonu urlopowego. W zeszłym roku opóźniony był co piąty lot nad Europą, a ponad 50 tysięcy podróżujących musiało czekać na lot co najmniej 2 godziny. Prognozowane jest, że opóźnienia będą się nasilać w związku z zainteresowaniem podniebnym transportem i malejącymi cenami biletów lotniczych. Lubisz planować podróż z dużym wyprzedzeniem? Pomyśl o ubezpieczeniu Koszty Rezygnacji - więcej na ten temat, przeczytasz na naszym blogu. KLIK

Warto znać swoje prawa

Czy wiesz, że od 2004 roku obowiązuje unijne rozporządzenie, które szczegółowo uregulowało prawa pasażera linii lotniczych? Dzięki niemu możesz oczekiwać wsparcia w zakresie bezpłatnych posiłków i napojów, bezpłatnych rozmów telefonicznych, zwrotu kosztów biletów lub lotu powrotnego. Możesz też ubiegać się o rekompensatę za opóźniony powyżej trzech godzin lub odwołany lot, jeśli zakłócenie powstało z winy przewoźnika. Taka rekompensata może wynosić od 250 do 600 €. Nie tylko problemy związane z podróżą samolotem mogą popsuć nam urlop, poznaj 5 powodów, które najczęściej psują nam wakacje. KLIK

Asystent Lotu

To nowa usługa, która została włączona w ubezpieczenie podróżne ITravel Europy. Przy zakupie polisy warto z niej skorzystać, ponieważ dzięki niej otrzymasz informacje o prawach związanych z zakłóconym lotem. Jak działa? Podczas zakupu polisy wystarczy dodać usługę Asystent lotu i podać: datę lotu i jego numer, adres e-mail oraz numer telefonu. Wówczas zostaniesz poinformowany mailowo i smsem o prawach pasażera związanych z zakłóceniem lotu. Dodatkowo zweryfikujemy Twój lot pod kątem praw do rekompensaty finansowej. Nieplanowane wydłużenie podróży, spóźnienie na loty przesiadkowe, dodatkowa organizacja posiłków czy noclegów to zaledwie kilka sytuacji, które mogą skutecznie zdmuchnąć wspomnienie po udanym wyjeździe i nadszarpnąć domowy budżet. W takich sytuacjach informacja o przysługujących prawach i rekompensacie finansowej może sprawić, że odetchniesz z ulgą.

Co to właściwie jest overbooking?

Zdarza się, że pomimo zakupienia biletu, otrzymania karty pokładowej oraz potwierdzenia numeru miejsca w samolocie przewoźnik odmawia pasażerowi wejścia na pokład samolotu. Dlaczego? Dzieje się tak, ponieważ linie lotnicze sprzedają więcej biletów, niż posiadają miejsc w samolocie. Wynika to z tego, że zwykle część pasażerów nie pojawia się na lotnisku pomimo zakupu lotu. Bywają jednak sytuacje, w których okazuje się, że na lotnisku stawiają się wszyscy pasażerowie, którzy zakupili bilety i wtedy mamy do czynienia z overbookingiem. Rozporządzenie (WE) nr 261/2004 przewiduje także sytuacje odmowy wejścia na pokład z przyczyn operacyjnych.

Ubezpieczenie turystyczne z Asystentem Lotu

Wsparcie polegające na udzielaniu informacji na temat praw pasażera, informacje o przysługującej rekompensacie w sytuacji opóźnienia lotu KLIK, odwołania lotu KLIK i odmowy wejścia na pokład KLIK dla wielu podróżujących osób, przyczyni się do zmniejszenia stresu i ograniczenia wydatków związanych z zakłóceniem podróży.
Polisa podróżna Europy Ubezpieczenia zapewnia kompleksową ochronę, dzięki której mamy dostęp do całodobowego centrum pomocy, które organizuje pomoc na całym świecie. Ubezpieczenie na wyjazd za granicę pokrywa koszty leczenia, hospitalizacji oraz leków, a jego zaletą jest łatwy zakup online. Ponadto w ramach ubezpieczenia na wyjazd za granicę zapewniony jest dostęp do asystenta językowego, który pomoże w kontakcie z lekarzem czy urzędnikiem. Od teraz ubezpieczenie podróżne Europy wspiera także podróżnych w sytuacjach związanych z zakłóceniem lotu.

ITravel ubezpieczenie turystyczne

  • Oceń ten artykuł
    oceń pierwszy!
  • Podziel się