Wakacje first minute - warto planować

Opublikowano
Wakacje first minute - warto planować

Z roku na rok wakacje first minute zyskują coraz większą popularność. Podróż w egzotyczne i oddalone od Polski miejsca w sezonie letnim może kosztować majątek. Dlatego warto planować z wyprzedzeniem i upolować sobie podróż życia za stosunkowo niewielki koszt. Jak działa first minute i czy warto z niego korzystać? Odpowiemy na te pytania.

ubezpieczenie koszty rezygnacji

First minute – co to jest?

To nic innego jak oferty wakacyjne, które powstają z dużym wyprzedzeniem. Termin powstał w kontrze do hasła LAST MINUTE (ofert na ostatnią chwilę) i oznacza przedsprzedaż wycieczek, biletów czy noclegów w turystycznych miejscach. Ceny ofert są obniżone do 50%, co zachęca do zakupu. Takie oferty pojawiają się tuż po zakończeniu sezonu letniego. Koniec jesieni i początek zimy to dobry czas na znalezienie tanich wakacji first minute.

Wakacje za pół ceny – dla kogo first minute?

Oferty first minute to bardzo dobra opcja dla rodzin z dziećmi, czy grup przyjaciół, którzy marzą o wspólnych wakacjach. Jeśli lubisz planować z wyprzedzeniem, ta opcja jest stworzoną z myślą o Tobie. W sezonie letnim oferty LAST są rzadko skierowane do grup kilkuosobowych. First minute pozwala obniżyć koszty wyjazdu, dzięki czemu urlop można wydłużyć. Kilka dni więcej na słonecznej plaży? To brzmi zachęcająco.

Poszukiwaniu warto rozpocząć w grudniu. Śledź biura podróży, popularne wyszukiwarki ofert i sprawdzaj profile w social mediach. Kieruj się hasłami: tanie wycieczki, wakacje i tanie loty. Obserwuj oferty przewoźników i szukaj okazji. Odpowiednio wcześnie zakupione bilety lotnicze, obniżą koszty całego wyjazdu. First minute to okazje, które najczęściej dotyczą turystycznych kurortów. Jeśli więc marzysz o Egipcie, Grecji czy Cyprze to rozpocznij poszukiwania jak najprędzej. Im wcześniej zdecydujesz się na rezerwacje, tym większe udogodnienia mogą Cię spotkać: pokój z widokiem na ocean czy samochód z wypożyczalni za 30 proc. ceny.

A co jeśli zmienię plany

Niezależnie od tego, czy będziesz podróżować z biurem podróży, czy „na własną rękę” przy zakupie first minute zaoszczędzisz sporą sumę pieniędzy. Jedynym minusem tego typu ofert jest czas i rezerwacja z dużym wyprzedzeniem. Trudno przewidzieć, co wydarzy się za pół roku, a hotel i bilety trzeba opłacić. Zdarzają się w życiu sytuacje losowe takie jak: nagła choroba czy utrata pracy, które mogą pokrzyżować plany wyjazdowe. Rezygnacja z wyjazdu zawsze budzi szereg pytań, czy odzyskam pieniądze wydane na rezerwacje samochodu, wejście do muzeum, czy opłacony wcześniej rejs statkiem. Bez ubezpieczenia to bardzo często niemożliwe. Ubezpieczenie koszty rezygnacji pozwoli Ci odzyskać pieniądze na wydane na bilety lotnicze, rezerwacje czy nocleg. To ubezpieczenie, które świetnie sprawdzi się dla rodzin z dziećmi, które często chorują, a to wystarczający powód, żeby odwołać zaplanowany wcześniej wyjazd. 

Lato 2020

Zanzibar, Dominikana czy Tajlandia to odległe miejsca, na które warto postawić w opcji first minute. Jeśli marzysz o rajskich krajobrazach, egzotycznej przyrodzie i zapierających dech w piersiach widokach to pomyśl o wakacjach dużo wcześniej niż w sezonie. Zaoszczędzisz sporą sumę pieniędzy i spełnisz marzenie o podróży życia. A w razie zmiany planów, przyda się dodatkowe ubezpieczenie na wyjazd, dzięki któremu, jeśli nie pojedziesz, to odzyskasz poniesione na wyjazd koszty. 

ubezpieczenie koszty rezygnacji

  • Oceń ten artykuł
    oceń pierwszy!
  • Podziel się