Wyjeżdżasz na wakacje - ubezpiecz dom i mieszkanie

Opublikowano
Wyjeżdżasz na wakacje - ubezpiecz dom i mieszkanie

Wakacje sprzyjają podróżom. To czas, kiedy nasze domy narażone są na wiele niebezpieczeństw. Burza, złodzieje i instalacje hydrauliczne nie jadą na urlop, dlatego przed wyjazdem pomyśl o dobrym ubezpieczeniu mieszkania i domu.

ubezpieczenie domu i mieszkania

Burza nie ma wakacji

Przypadki strat, które można ponieść, w wyniku działania silnych burz mogą być dotkliwe finansowo. Bardzo często występują szkody spowodowane przez obiekty, które nie zostały właściwie zabezpieczone np. trampoliny ogrodowe, meble czy donice, które podczas silnych wiatrów unoszą się i mogą spowodować straty. Przed wyjazdem warto schować ogrodowe akcesoria i zabezpieczyć przedmioty narażone na działanie wichury. Burzom towarzyszom też intensywne opady, które często powodują zalania dlatego, zanim wyjedziesz na wakacje, sprawdź, czy wszystkie okna w domu są pozamykane, wtedy unikniesz wymiany zniszczonego przed deszcz parkietu.

Piorun nie jedzie nad morze

Wyładowania atmosferyczne są najczęstszą przyczyną spalonych instalacji, systemów alarmowych, telewizorów czy lodówek. Dlatego przed wyjazdem należy odłączyć wszelkie możliwe urządzenia od źródła prądu, żeby uniknąć kosztownych strat. Nie wszystkie sprzęty po przepięciu uda się naprawić, a wtedy trzeba się liczyć z zakupem nowych urządzeń. Jeśli posiadasz ubezpieczenie nieruchomości, wówczas unikniesz nieprzewidzianego wydatku.

Instalacja hydrauliczna nie idzie na urlop

Zalania mieszkań zdarzają się podczas okresu wakacyjnego często. W trakcie nieobecności pękają wężyki lub dochodzi do rozszczelnienia instalacji wodnej. W wyniku czego następuje zalanie mieszkania i co gorsza - sąsiadów. A wtedy nie tylko musimy borykać się z wymianem podłogi, ale również ze szkodami, która woda wyrządziła w mieszkaniu niżej. W większości przypadków sprawdzi się zakręcenie zaworów wodnych, ale i to może okazać się nieskuteczne. Jeśli chcemy mieć spokojny urlop, warto zakupić polisę mieszkaniową. Zwróć też uwagę, czy aby na pewno ubezpieczenie mieszkania i domu obejmuje OC mieszkaniowe, które przyda się w sytuacji, gdy my wyrządzimy krzywdę osobom trzecim, np. zalewając im mieszkanie.

Złodziej nie leci na all inclusive

Do włamań dochodzi zwykle podczas dłuższych nieobecności domowników. Pozostawione bez opieki domy i mieszkania są świetną okazją dla złodzieja. Przed wyjazdem należy dobrze zabezpieczyć wszelkie okna i drzwi, żeby zapobiec kradzieży. Warto poinformować sąsiadów o nieobecności i przekazać klucze rodzinie, żeby zaglądała do domu i kontrolowała sytuację. Jednak złodzieje mają swoje sposoby i nie odstrasza ich nawet instalacja alarmowa. Jeśli chcesz zapewnić sobie i rodzinie spokój, to pomyśl o polisie mieszkaniowej.

Ubezpieczenie domu MyHouse i mieszkania MyFlat

Możesz indywidualnie określić sumę, na którą chcesz ubezpieczyć nieruchomość. Suma ubezpieczenia nie powinna przekraczać realnej wartości mieszkania i nie powinna być niższa od rzeczywistej wartości ubezpieczanego mienia. Pamiętaj, że dom to więcej niż tylko mury i jego elementy, to przede wszystkim rodzina, historia i tradycja, dlatego nie oszczędzaj na ubezpieczeniu nieruchomości. MyFlat i MyHouse zapewniają ochronę murów i stałych elementów od pożaru, zdarzeń losowych (pożar, huragan, zalanie, upadek drzewa itp.), katastrofy budowlanej i dewastacji, a także ochronę ruchomości domowych (mebli, sprzętu RTV i AGD, instrumentów muzycznych, odzieży i innych przedmiotów osobistego użytku). Gwarantują też pakiet Home Assistance, dzięki któremu możesz skorzystać z interwencji specjalisty. Każdy z pakietów możesz dostosować do swoich potrzeb i poszerzyć o dodatkowe opcje: ubezpieczenie przed powodzią, kradzieżą z włamaniem, stłuczeniem szklanych przedmiotów, a także OC w życiu prywatnym i profesjonalną asystę prawną.

ubezpieczenie domu i mieszkania

  • Oceń ten artykuł
    oceń pierwszy!
  • Podziel się