Wyjeżdżasz na wakacje - ubezpiecz dom i mieszkanie

Opublikowano
Wyjeżdżasz na wakacje - ubezpiecz dom i mieszkanie

Wakacje sprzyjają podróżom. To czas nieobecności, w trakcie której nasze domy narażone są na wiele niebezpieczeństw. Burza, złodzieje, instalacje hydrauliczne i elektryczne nie mają wakacji. Przed wyjazdem pomyśl o dobrym ubezpieczeniu dla mieszkania i domu.

ubezpieczenie nieruchomości

Burza nie ma wakacji

Przypadki strat, które można ponieść, w wyniku działania silnych burz są bardzo różne. Najczęściej jednak występują szkody spowodowane przez obiekty, które nie zostały właściwie zabezpieczone np. trampoliny ogrodowe, meble czy donice, które podczas silnych wakacyjnych wiatrów unoszą się i mogą spowodować szkody. Przed wyjazdem warto schować ogrodowe akcesoria i przedmioty narażone na działanie silnego wiatru.

Intensywne burze to także połamane drzewa, które mogą spaść na ogrodzenie lub budynek. Podstawowe pakiety ubezpieczeń zwykle obejmują tego typu szkody.

Zalania mieszkań i domów spowodowane intensywnymi opadami deszczu zdarzają się w wakacje bardzo często. Przez niedomknięte okna, można zalać mieszkanie, a co najgorsze sąsiadów. Przed wyjazdem dwa razy sprawdź, czy na pewno dobrze pozamykałeś wszystkie okna. 

Piorun nie jedzie nad morze

Wyładowania atmosferyczne są najczęstszą przyczyną spalonych instalacji, sprzętu elektronicznego, systemów alarmowych, telewizorów  czy lodówek. Dlatego przed wyjazdem należy odłączyć wszelkie możliwe urządzenia od źródła prądu, żeby uniknąć kosztownych strat. Można też ubezpieczyć swoje „gniazdko”.

Instalacja hydrauliczna nie idzie na urlop

Zalania mieszkań zdarzają się podczas okresu wakacyjnego zaskakująco często. W trakcie nieobecności pękają wężyki lub dochodzi do rozszczelnienia instalacji wodnej. W wyniku czego następuje zalanie mieszkania i co gorsza - sąsiadów. Zakręcenie zaworów wodnych na czas wyjazdu, może pomóc zapobiec takiej sytuacji.

Kradzieże z włamaniem – złodziej nie leci na all inclusive

Do włamań dochodzi zwykle podczas dłuższych nieobecności domowników. Pozostawione bez opieki domy i mieszkania są świetną okazją dla złodzieja. Przed wyjazdem należy dobrze zabezpieczyć wszelkie okna i drzwi, żeby zapobiec kradzieży. Warto poinformować sąsiadów o nieobecności, przekazać klucze rodzinie - żeby zaglądała do domu i kontrolowała sytuację.  

Złodziej nie ma wakacji

Ubezpieczenie domu MyHouse i mieszkania MyFlat

Możesz indywidualnie określić sumę, na którą chcesz ubezpieczyć nieruchomość. Suma ubezpieczenia nie powinna przekraczać realnej wartości mieszkania i nie powinna być niższa od rzeczywistej wartości ubezpieczanego mienia. Pamiętaj, że dom to więcej niż tylko mury i jego elementy, to przede wszystkim rodzina, historia i tradycja, dlatego nie oszczędzaj na ubezpieczeniu nieruchomości. 

MyFlat i MyHouse zapewniają ochronę murów i stałych elementów od pożaru, zdarzeń losowych (pożar, huragan, zalanie, upadek drzewa itp.), katastrofy budowlanej i dewastacji, a także ruchomości domowych (mebli, sprzętu RTV i AGD, instrumentów muzycznych, odzieży i innych przedmiotów osobistego użytku). Gwarantują też pakiet Home Assistance, dzięki któremu możesz skorzystać z interwencji specjalisty. Każdy z pakietów możesz dostosować do swoich potrzeb i poszerzyć o dodatkowe opcje: ubezpieczenie przed powodzią, kradzieżą z włamaniem, stłuczeniem szklanych przedmiotów, a także OC w życiu prywatnym i profesjonalną asystę prawną.

Sprawdź ubezpieczenie mieszkania MyFlat i domu MyHouse, które łatwo zakupisz online. 

ubezpiecz dom i mieszkanie