Długi weekend z polisą turystyczną

Opublikowano
ubezpieczenie turystyczne na długi weekend

​Bez względu na to, czy planujesz długi weekend spędzić na Sycylii, w Paryżu czy w Bieszczadach, pamiętaj, żeby wyjechać na wycieczkę z odpowiednim ubezpieczeniem turystycznym.

Dwa długie weekendy wiosenne skłaniają do wyjazdów na łono na natury czy wypadów za granicę. Nie trzeba brać dużo urlopu, żeby mieć wolny tydzień i odpocząć z dala od codzienności i miejskiego zgiełku. Każda podróż wymaga inne ubezpieczenia turystycznego. 

Z ubezpieczeniem turystycznym aktywnie

Jedziesz w Tatry, Beskidy albo planujesz długi weekend na dwóch kółkach? W przypadku aktywnego weekendu w Polsce najważniejsze znaczenie ma ubezpieczenie NNW. Zapewnia ono pieniądze w razie nieszczęśliwego wypadku.

Wysokość zależy od sumy ubezpieczenia oraz od stopnia trwałego uszczerbku na zdrowiu. Przykładowo jeśli masz sumę ubezpieczenia 20 tys. zł i chodząc po górach złamiesz sobie nogę, a w tabeli ubezpieczyciela złamanie będzie oznaczało 10 proc. uszczerbku na zdrowiu, to otrzymasz 2 tys. zł.

Gdy wyrządzisz szkodę

Jadąc rowerem możesz potrącić dziecko wybiegające na drogę, czy uszkodzić zaparkowany samochód. Wędrując po górach możesz strącić kamień i zranić idącą niżej osobę. Jeśli wyrządzisz komuś szkodę ze swojej winy, będziesz musiał ją naprawić, a to może kosztować sporo. Pan Mateusz podczas rowerowej wycieczki potrącił starszą panią, która weszła na ścieżkę rowerową. Kobieta upadła tak niefortunnie, że uszkodziła biodro i kręgosłup, co skończyło się wielomiesięczną kosztowną rehabilitacją. I mimo że poszkodowana przyczyniła się do zdarzenia, pan Mateusz musiał zapłacić jej 15 tys. zł odszkodowania.

Z tego powodu przydatna jest polisa OC w życiu prywatnym, które oznacza, że ubezpieczyciel weźmie na siebie wypłacenie odszkodowania poszkodowanej przez Ciebie osobie.

Zarówno podróże po Polsce, jak wojaże zagraniczne z polisą turystyczną nie obejmującą OC są bardzo ryzykowne, szczególnie wtedy, gdy planujesz aktywnie spędzać czas.

Leczenie i ratownictwo z polisą turystyczną

W Polsce za leczenie w publicznej służbie zdrowia nie musisz płacić, a jeśli będziesz mieć wypadek na górskim stoku, pogotowie górskie za darmo udzieli Ci pomocy. Inaczej jest za granicą. Jeśli nagle rozchorujesz się w czasie wiosennej wycieczki do Barcelony, to za leczenie będziesz płacić – nawet jeśli skorzystasz z karty EKUZ, to koszty niektórych świadczeń medycznych będziesz musiał pokryć sam. Z tego powodu niezbędnym elementem ubezpieczenia turystycznego są koszty leczenia (KL).

Wybierając się poza Polskę trzeba też kupić ubezpieczenie kosztów poszukiwania i ratownictwa, dzięki któremu unikniesz gigantycznych wydatków, jeśli doznasz kontuzji podczas rejsu jachtem czy na górskim szlaku. Ważne, aby sumy ubezpieczenia były na tyle wysokie, by pozwoliły na rekompensatę poniesionych szkód. Tylko wyjazd z dobrą polisą turystyczną zapewni, że niespodziewane wydarzenie podczas długiego weekendu nie zrujnuje Twojego budżetu. Takim produktem jest ubezpieczenie turystyczne ITravel od TU Europa. 

  • Oceń ten artykuł
    oceń pierwszy!
  • Podziel się