Port lotniczy Bangkok-Suvarnabhumi — jak dojechać na Khaosan Road?

Opublikowano
Port lotniczy Bangkok-Suvarnabhumi — jak dojechać na Khaosan Road?

Port lotniczy Bangkok-Suvarnabhumi (BKK) to jeden z dwóch lotnisk, które znajdują się w tym mieście. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta w stolicy Tajlandii, możesz zastanawiać się, jak dotrzeć z tego lotniska do miejsca zakwaterowania. Wiele niedrogich pensjonatów i hoteli znajduje się na ulicy Khaosan Road. Nic w tym dziwnego, ponieważ to popularna dzielnica turystyczna, która słynie z wielu atrakcji. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy krótko, jak dojechać z lotniska Bangkok-Suvarnabhumi na Khaosan Road.

Khaosan Road — dawniej i dziś

Khaosan Road, znana również jako Khao San Road, to dość krótka (410 metrów) ulica w centrum Bangkoku. Jej nazwa dosłownie oznacza “mielony ryż”. Można więc domniemywać, że w przeszłości był to główny ośrodek handlu tym zbożem. Khaosan Road znajduje się w odległości zaledwie kilometra od Wielkiego Pałacu i Wat Phra Kaew. Obecnie to również doskonała baza wypadowa, z której bez problemu można dotrzeć do najpopularniejszych miast turystycznych w Tajlandii, od Chiang Mai na północy po Ko Phangan na południu, ponieważ codziennie kursują tu autokary. Za sprawą turystów, z praktycznie wszystkich zakątków świata, w tej dzielnicy styka się wiele różnych kultur. Można spotkać tu Izraelitów, którzy ukończyli właśnie służbę wojskową, studentów z USA czy Japończyków na urlopie. Według stowarzyszenia Khao San Business Association, w szczycie sezonu na Khaosan Road przewija się dziennie 40-50 tys. turystów, a poza sezonem – 20 tys.

Khaosan Road — imprezowa dzielnica Bangkoku

Jak przystało na najbardziej imprezową dzielnicę Bangkoku, Khaosan Road słynie z hucznych obchodów Songkran. Obecnie jest to święto narodowe, ale do 1888 roku, w tym samym okresie, tzn. od 13 do 15 kwietnia obchodzono tajski Nowy Rok. Pomimo zmian, tradycja ulicznych bitew jest tu nadal żywa i stanowi rodzaj „oczyszczenia”. Oprócz bogatej bazy noclegowej turyści, którzy zatrzymają się na Khaosan Road, mają szansę posmakować (dosłownie i w przenośni) prawdziwej egzotyki. Mamy tu na myśli chociażby pad thai, czyli danie na bazie makaronu i warzyw. Na Khaosan Road nie można się nudzić, bo każdy bar i klub ma swój niepowtarzalny klimat, na który składa się klimatyczna muzyka i autorskie menu. Jednym z najpopularniejszych lokali w pobliżu ulicy Khaosan Road jest Brick Bar, który słynie z muzyki tanecznej granej przez zdolne lokalne kapele.

Jak dojechać na Khaosan Road z lotniska Bangkok-Suvarnabhumi

Zanim jednak poznasz lokalne atrakcje, najpierw musisz dotrzeć z lotniska do hotelu. Pora zatem przejść do sedna. Jak dojechać na Khaosan Road z lotniska Bangkok-Suvarnabhumi? Międzynarodowy port lotniczy Bangkok-Suvarnabhumi to główne lotnisku w Bangkoku i to głownie na nim lądują turyści z Europy i Ameryki. Dlatego lotnisko to jest doskonale skomunikowane z pozostałą częścią miasta, w tym z Khaosan Road.

Taksówka

Najwygodniejszym sposobem, by dotrzeć z lotniska Bangkok-Suvarnabhumi na Khaosan Road, jest taksówka. Zaraz po wyjściu będzie można zauważyć napis ''Public taxis''. To oficjalny postój taksówek. w Bangkoku. Zanim taksówka ruszy, warto się jednak upewnić, że taksówkarz włączył licznik. Za otwarcie drzwi jeszcze w 2022 roku płaciło się ok. 35 bahtów. Większość taksówkarzy wybiera płatną drogę, jeśli więc chcesz uniknąć dodatkowych opłat, powiedz o tym kierowcy, zanim jeszcze odpali silnik. 1 baht to ok. 0,13 zł. Poniżej przedstawiamy orientacyjny cennik, który obowiązywał w 2022 roku:

  •       dopłata z lotniska: 50 baht,
  •       taxi-meter: 250-300 baht (w zależności od ruchu),
  •       droga płatna: 50-70 baht.

Airport Express Bus

Airport Express Bus to wygodny środek lokomocji, dzięki któremu bezpiecznie i bez przesiadek można dotrzeć na Khaosan Road. Airport Express Bus zatrzymuje się na Old Town, Democracy Monument, Banglamphu Interaction i Sanam Luang. Ten autobus kosztuje 60 THB za osobę i kursuje codziennie między 06:00 a 20:00.

Opcja z przesiadką — Airport Rail Link + TAXI

Airport Rail Link znajduje się w podziemiach lotniska. Pociągi kursują od 6.00 do północy. Podróż do stacji Phaya Thai Tea trwa ok. pół godziny i kosztuje ok. 60 THB, w przypadku zwykłego połączenia i 20 minut oraz 90 THB w przypadku ekspresu, który nie zatrzymuje się na innych stacjach. Co dalej? Opcje są dwie. Ze stacji Phaya Thai można dotrzeć na Khaosan Road taksówką lub wsiąść w lokalny autobus (nr 59) do Democracy Monument.

Jak dojechać na Khaosan Road z lotniska Bangkok-Suvarnabhumi — podsumowanie

Jak widać, jest kilka sposobów, na to, by dotrzeć z lotniska Bangkok-Suvarnabhumi na Khaosan Road. Który z nich jest najlepszy? Zastanów się, na czym najbardziej Ci zależy. Jeśli chcesz zapłacić jak najmniej, wybierz kolej lub bus. Z kolei jeśli obawiasz się przesiadek, zdecyduj się na kolej lub taksówkę. Jeśli zależy Ci na czasie, bezpieczeństwie i wygodzie, wybierz taksówkę. Teraz już wiesz, jak dotrzeć z lotniska do hotelu na Khaosan Road. O czym jeszcze powinieneś pamiętać? O tym, żeby właściwie się zabezpieczyć, np. wykupując ubezpieczenie turystyczne i/lub ubezpieczenie kosztów rezygnacji.

  • Oceń ten artykuł
    5.0/5 (3 ocen)
  • Podziel się