Narty 2020/2021 O Czym Warto Pomyśleć Już Dziś | TU Europa

Narty 2020/2021. O czym warto pomyśleć już dziś?

Opublikowano
Narty 2020/2021. O czym warto pomyśleć już dziś?

Sezon narciarski zaczyna się już niedługo. Jeśli cały rok marzysz o białym szaleństwie w Austrii lub we Włoszech, przed tobą decyzje, czy, gdzie i kiedy wyjechać. Planowanie wypoczynku za granicą w obecnej sytuacji nie jest takie proste.

Zaplanuj bezpieczny wyjazd

W tym roku narciarze z niepokojem obserwują pandemiczną sytuację. Początek narciarskiego sezonu kusi okazyjnymi cenami - można upolować wyjazd, gdzie koszt całej wyprawy będzie znacznie niższy. Czy w tym roku uda się wyjechać jeszcze w grudniu? Wyjeżdżających w pierwszych tygodniach sezonu mogą rozczarować między innymi brak śniegu, czy nie do końca przygotowane stoki, za to ucieszą ceny oraz mniejsza ilość turystów. Niestety, obecnie część popularnych kierunków - np. Austria jest niedostępna, ale sytuacja szybko się zmienia, dlatego warto trzymać rękę na pulsie. Niezależnie od daty wyjazdu, żaden narciarz nie powinien oszczędzać na ubezpieczeniu. W tym roku trzeba podejść do tematu jeszcze bardziej skrupulatnie i zapewnić sobie ubezpieczenie na każdą ewentualność.


Co zawiera ubezpieczenie wyjazdu na narty?

Ubezpieczenie narciarskie to podstawowy zakup dla każdego narciarza wybierającego się za granicę. Jego cena może być  wyższa niż w przypadku tradycyjnego ubezpieczenia dla podróżujących. W przypadku sportów wysokiego ryzyka - a do takich zalicza się narciarstwo i snowboard - koszty leczenia i ratownictwa mogą być niezwykle wysokie. Ubezpieczenie dla narciarzy powinno obejmować także ochronę sprzętu sportowego - jeśli uległby on zniszczeniu w podróży, uszkodzeniu lub został skradziony, ubezpieczyciel wypłaca odszkodowanie. Konieczne jest także  odpowiednio wysokie ubezpieczenie OC - jeśli zdarzyłby się wypadek, w którym ubezpieczony wyrządzi krzywdę innej osobie lub uszkodzi jej mienie, również wypłacane jest odszkodowanie. Zaletą jest to, że ubezpieczenie narciarskie ITravel można kupić szybko i wygodnie przez internet. 


Klauzula covidowa a ubezpieczenie dla narciarzy

Jak każde ubezpieczenie turystyczne w Grupie Europa, Ubezpieczenie ITravel na narty i snowboard, także zostało rozszerzone o klauzulę covidową. Tym samym, zapewnia ochronę w przypadku zachorowania na Covid-19 do wysokości sumy ubezpieczenia kosztów leczenia. Obejmuje ono pokrycie kosztów leczenia za granicą, w tym leczenia ambulatoryjnego, hospitalizacji i transportu między placówkami medycznymi, jak również do Polski - także w wypadku wykrycia zakażenia koronawirusem. 


Ubezpieczenie koszty rezygnacji

Planując wyjazd, nie możemy zapominać o ubezpieczeniu od kosztów rezygnacji z wyjazdu. To ubezpieczenie podróżne pomoże uzyskać zwrot kosztów w razie odwołania lub przerwania podróży. W razie rezygnacji z podróży, zwracamy wszystkie udokumentowane wydatki, takie jak koszt noclegu, transportu, biletów wstępu czy skipassów. 

  • Oceń ten artykuł
    5.0/5 (4 ocen)
  • Podziel się