Ubezpieczenie Mieszkania Pomoc Nie Tylko Finansowa | TU Europa

Ubezpieczenie mieszkania. Pomoc nie tylko finansowa

Opublikowano
Ubezpieczenie mieszkania. Pomoc nie tylko finansowa.

Ubezpieczenie nieruchomości to jeden z częściej kupowanych produktów. Z reguły chcemy zapewnić sobie finansowe bezpieczeństwo w razie nieprzewidzianych wypadków, katastrof naturalnych czy budowlanych. Często nie zdajemy sobie sprawy, jakie przydatne usługi możemy dokupić wraz z ubezpieczeniem domu.

Home Assistance, czyli fachowiec od zaraz

O ile poważne katastrofy przydarzają się stosunkowo rzadko, domowe awarie są częste i potrafią znacznie uprzykrzyć życie. Poza kłopotem, jakim jest niedziałająca pralka czy zepsute oświetlenie, dodatkową trudność stanowi znalezienie odpowiedniego fachowca. Jeśli nie mamy sprawdzonej „złotej rączki” w zasięgu, jesteśmy skazani na przypadkową pomoc, która może okazać się kosztowna lub nieskuteczna. Dobrze mieć świadomość, że w tej sytuacji może pomóc nam ubezpieczenie mieszkania. W ramach podstawowego ubezpieczenia nieruchomości w Grupie Europa, ubezpieczonemu przysługuje pomoc fachowca, takiego jak na przykład hydraulik, elektryk, czy technik urządzeń grzewczych. Warto jednak dokupić dodatkową opcję, ubezpieczenie Fachowiec od zaraz, które zapewni nam profesjonalną pomoc w wielu przypadkach. W zakresie rocznej polisy jest kilkukrotna pomoc specjalistów. Centrum Alarmowe skupia fachowców w wielu dziedzinach, dostępne jest 24 godziny na dobę, przez cały rok. 


OC w życiu prywatnym ochroni Cię przed konsekwencjami zniszczeń

Cennym dodatkiem może okazać się ubezpieczenie OC w życiu prywatnym. Zapewni finansową ochronę w razie nieumyślnych szkód, które spowoduje ubezpieczony lub jego bliscy. Najczęstszą sytuacją, w której się przydaje jest zalanie sąsiada, ale będzie również pomocne, jeśli spowodujemy wypadek z udziałem pieszego podczas jazdy na hulajnodze elektrycznej. Dobrze je mieć także, jeśli przyczynimy się do czyjejś szkody w wyniku rekreacyjnego uprawiania sportu lub gdy nieumyślną szkodę wyrządzą nasze dzieci.. O tego rodzaju polisie powinni pomyśleć posiadacze zwierząt, gdyż OC w życiu prywatnym obejmuje również szkody wyrządzone innym przez domowych pupili. 


Asysta prawna w razie sporów

Wartościową opcją może okazać się także asysta prawna. W razie konieczności, ubezpieczony może skorzystać ze wsparcia prawników z Centrum Asysty Prawnej. Pomoc obejmuje między innymi sprawy związane z umowami dotyczącymi nieruchomości, sporami z sąsiadami ale także prawem administracyjnym czy ubezpieczeniami społecznymi. W przypadku ubezpieczenia dla wynajmujących czy lokatorów jest rozszerzone o spory związane z najmem. 

  • Oceń ten artykuł
    5.0/5 (3 ocen)
  • Podziel się