Jak Przeżyć Izolację I Nie Zwariować Zaplanuj To | TU Europa

Jak przeżyć izolację i nie zwariować? Zaplanuj to!

Opublikowano
Jak przeżyć izolację i nie zwariować? Zaplanuj to!

Praca z domu, zdalna nauka, brak spotkań i aktywności towarzyskich to spore wyzwanie dla wielu z nas. Oznaczają wiele zmian w życiu i trudności z organizacją codzienności. Jak poradzić sobie z takim stresem?

Zaplanuj czas dla siebie

Kilka minut dziennie poświęconych na zaplanowanie kolejnego dnia lub tygodnia pozwoli Ci zapanować nad kalendarzem i odzyskać przeciekający przez palce czas. Efektywne organizowanie czasu i zadań to sztuka, której z łatwością można się nauczyć. Codziennie sprawdzaj, jak Twoje zamiary mają się do rzeczywistości i bądź otwarty na modyfikacje kalendarza. Mierz siły na zamiary i nie narzucaj sobie zbyt wiele. Szczególnie na początku planuj mniej rzeczy, niż chciałbyś zrobić i zostawiaj sobie czasowe marginesy na każde zadanie. Na równi z obowiązkami znajdź miejsce na czas tylko dla siebie, regeneracja i odpoczynek są niezbędne dla zdrowia i równowagi. 


Nietypowe przyjemności

Kiedy sytuacja odcina nas od ulubionych aktywności, musimy włożyć więcej wysiłku w ich realizację. Randka? Zamów jedzenie z restauracji, w której nigdy nie byłeś i zaskocz czymś bliską osobę. Kino? Seanse i festiwale filmowe przeniosły się do internetu, więc wciąż możesz być na bieżąco i. Sport? Skorzystaj z oferty trenerów online lub umów się na wspólne ćwiczenia online ze znajomymi. Nie rezygnuj z tego, co jest Ci potrzebne do szczęścia, tylko uruchom kreatywność. W trudnej sytuacji znajdź rozwiązania, które Cię relaksują i poprawiają nastrój. 


Zaplanuj wakacje

Jeśli co roku w lipcu lub sierpniu spędzasz pierwsze dni urlopu na gorączkowym przeglądaniu internetu w poszukiwaniu wolnych miejsc noclegowych i wakacyjnych ofert, to najlepszy moment, aby to zmienić. Przekuj listopadową nudę w myślenie o słonecznych dniach i zaplanuj wyjazdy na przyszły rok. Pomyśl o długich weekendach, majówce i tym podobnych gorących terminach. Wtedy zwykle masz możliwość wyjazdu, ale miejsca, które zawsze chciałeś odwiedzić są już niedostępne lub odstraszają ceną.


Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży

Jeśli obawiasz się, że coś może ci pokrzyżować plany, skorzystaj z możliwości, jakie daje ubezpieczenie od kosztów rezygnacji. To idealne rozwiązanie, gdy kupujesz wyjazd z dużym wyprzedzeniem i gwarancja zwrotu poniesionych kosztów. Ubezpieczenie od rezygnacji z podróży jest polecane szczególnie podróżującym z małymi dziećmi i w przypadku zakupów first minute.

Pozwala odzyskać nawet część kosztów w razie przerwania podróży. Ubezpieczenie turystyczne od rezygnacji to stosunkowo niewielki koszt, który nie wpłynie znacząco na wakacyjny budżet, a dzięki, któremu możesz śmielej planować piękną i słoneczną przyszłość. 

  • Oceń ten artykuł
    5.0/5 (1 ocen)
  • Podziel się