Klauzula Covidowa W Ubezpieczeniach Turystycznych | TU Europa

Klauzula covidowa w ubezpieczeniach turystycznych

Opublikowano
Klauzula covidowa w ubezpieczeniach turystycznych.

Ubezpieczenie turystyczne to standard, bez którego większość z nas nie wyobraża sobie już wyjazdu. W czasach pandemii takie zabezpieczenie staje się podwójnie ważne. Dowiedz się, co powinno znaleźć się w polisie, aby gwarantowała pomoc także w razie zachorowania na koronawirusa.

Bezpiecznie za granicą

Kto z nas nie marzy, by za kilka dni bez obaw wyskoczyć na weekend do Rzymu czy złapać last minute na Wyspy Kanaryjskie? Dopiero z obecnej perspektywy, doceniamy łatwość i bezpieczeństwo podróży, którymi cieszyliśmy się dotychczas. Aby bezpiecznie podróżować w sytuacji jaką mamy, musimy podjąć większe środki ostrożności. Jednym z nich jest ubezpieczenie turystyczne z klauzulą covidową.


Czym jest klauzula covidowa?

Przed wykupieniem ubezpieczenia turystycznego, należy koniecznie zwrócić uwagę, czy obejmuje ono zachorowanie na COVID-19. Zawierana polisa powinna zapewniać pokrycie kosztów leczenia w wypadku stwierdzenia zakażenia koronawirusem. Taką gwarancję daje między innymi ubezpieczenie Travel World od Europa Ubezpieczenia, od końca czerwca rozszerzone właśnie o klauzulę covidową. Obejmuje ono pokrycie kosztów leczenia za granicą, w tym leczenia ambulatoryjnego, hospitalizacji i transportu między placówkami medycznymi, jak również do Polski - także w wypadku wykrycia COVID-19.


Koszty transportu 

Wykrycie wirusa zwykle oznacza kwarantannę oraz konieczność wykupienia nowego biletu powrotnego. Jeśli nie jest możliwy powrót do kraju w pierwotnie zaplanowanym terminie, koszty nowego biletu powrotnego pokrywa ubezpieczyciel. Od początku wprowadzenia klauzuli covidowej, podróżujący często korzystają z tego rodzaju pomocy. Dlatego w ostatnim czasie ubezpieczenie ITravel Europa Ubezpieczenia  zostało zwiększone do wartości sumy ubezpieczenia bez limitów, w tym zakresie 


Jak kupić ubezpieczenie gwarantujące pomoc na wypadek COVID-19?

Ubezpieczenia turystyczne w Europa Ubezpieczenia są łatwo dostępne, a klauzula covidowa obowiązuje w każdym z nich. Można je kupić u współpracujących agentów i w biurach podróży. O takim ubezpieczeniu warto pamiętać zwłaszcza w wypadku samodzielnie organizowanych wyjazdów.  


W obecnych czasach musimy być podwójnie przewidujący i zabezpieczać się na różne ewentualności. Prognozy na kolejne miesiące nie poprawiają się, dlatego zarówno branża turystyczna, jak i ubezpieczeniowa muszą być gotowe na szybkie zmiany i dostosowanie do potrzeb swoich klientów. Klauzula covidowa po kilku miesiącach funkcjonowania, pokazała, że jest bardzo pożądanym rozwiązaniem w czasach pandemii. 

  • Oceń ten artykuł
    oceń pierwszy!
  • Podziel się