meta name="description" content=" Ubezpieczenie obejmujące Covid-19. Co to znaczy?⭐ TU Europa ⭐ W ofercie TU Europa  ✅  znajdziesz zarówno ubezpieczenia ✅ i inwestycje, dzięki którym pomnożysz swój kapitał"> Podróżowanie W Czasach Pandemii O Tym Lepiej Nie Zapominaj | TU Europa |

Ubezpieczenie obejmujące Covid-19. Co to znaczy?

Opublikowano
Ubezpieczenie turystyczne obejmujące Covid-19

Podróżowanie za granicę wiąże się w wykupieniem polisy turystycznej. W czasie pandemii ubezpieczenie turystyczne powinno obejmować ryzyko zachorowania na Covid-19.

ITravel ubezpieczenie turystyczne

Podróżowanie w czasie pandemii stało się nie lada wyzwaniem. Obowiązek zarejestrowania swojego pobytu na rządowych stronach, konieczność okazania kodu QR przy przekraczaniu granicy, obowiązek podania adresu i planu pobytu, czy nawet obowiązek przedstawienia negatywnego wyniku testu diagnostycznego na koronawirusa to tylko niektóre z nich.  Z drugiej strony jednak okazje, które pojawiają się w biurach podróży są niewątpliwie atrakcyjne i możliwość odwiedzenia pięknych zakątków świata w niespotykanych cenach kusi coraz więcej osób. Dlatego wielu z nas decyduje się na zagraniczne wakacje. Wyjeżdżając upewnijmy się, że nasze ubezpieczenie turystyczne pokryje koszty leczenia w przypadku zachorowania na Covid-19.

Ubezpieczenie turystyczne a koronawirus

Większość polis podróżnych wyłącza swoją odpowiedzialność w przypadku ogłoszenia epidemii w danym państwie. Epidemia to ujmując ogólnie duże i nagłe natężenie zachorowań na określoną jednostkę chorobową względem lat poprzednich w danym czasie i miejscu.  W przypadku Covid-19 mamy do czynienia już nie tylko z epidemią, ale i pandemią, czyli podobną sytuacją na większą skalę, w wielu państwach. Jeżeli na wakacjach zachorujemy więc na Covid-19 mając taką „standardową” polisę turystyczną – wówczas koszty leczenia związane z wirusem będziemy musieli pokrywać z własnej kieszeni.  Koszty takiego leczenia mogą być oczywiście bardzo wysokie, w zależności od państwa, w którym będziemy przebywać, naszego stanu zdrowia, a także czasu leczenia, czy hospitalizacji. Dlatego też, ubezpieczenie turystyczne z klauzulą covid staje się niezbędne.

Ubezpieczenie turystyczne obejmujące Covid-19

Istnieją jednak wyjątki od tej zasady i możemy znaleźć na rynku ubezpieczenia turystyczne, które będą zapewniać nam ochronę również w sytuacji, gdy zachorujemy za granicą na Covid-19. Ubezpieczenie turystyczne Covid-19 oferuje Europa Ubezpieczenia. To polisa ITravel z ochroną w zakresie Covid-19.

Ubezpieczenie podróżne ITravel z kaluzulą covid zapewnia kompleksową ochronę w podróży, również w sytuacji, gdy zaatakuje nas koronawirus. Obejmuje ona  m.in. pokrycie kosztów leczenia za granicą, w tym leczenia ambulatoryjnego, hospitalizacji i transportu miedzy placówkami medycznymi, jak również w razie potrzeby - do Polski. Warto w tym miejscu pamiętać, że limit odpowiedzialności TU Europa będzie zależny od wariantu polisy, który wybierzemy. W przypadku wariantu Comfort i All Inclusive limit ten wynosi  200 tys. zł, a w wariancie Basic 100 tys. zł.

Ponadto polisa ITravel może obejmować usługi assistance, czyli różnego typu usługi pomocowe, np. organizację pomocy medycznej, asystenta językowego, organizację dostarczania leków, czy transport po zakończeniu leczenia. Jeżeli chcemy zapewnić sobie pełen komfort podróży - zakres usług assistance powinien być jak najszerszy i oferować jak najlepszą pomoc w razie choroby. W ramach polisy ITravel możemy skorzystać też z innych ubezpieczeń takich jak NNW, OC w życiu prywatnym, asystenta lotu, czy ubezpieczenia bagażu.

Gdzie działa ubezpieczenie turystyczne obejmujące Covid-19?

Ubezpieczenie ITravel z ochroną w zakresie Covid-19 działa w każdym państwie na świecie, z wyjątkiem Polski, Białorusi i kraju rezydencji ubezpieczonego. Oznacza to, że w przypadku zachorowania na koronawirusa ubezpieczyciel sfinansuje nasze leczenie, koszty transportu, czy hospitalizacji itp. zarówno w krajach europejskich, Amerykach, jak i w Australii.

Czy ubezpieczenie podróżne z klauzulą covid działa w razie kwarantanny?

Kwarantanna profilaktyczna nie jest objęta ochroną ubezpieczeniową w ramach polisy ITravel. Jeżeli więc czasowo będziemy musieli poddać się izolacji za granicą, wówczas wszystkie koszty związane z takim odosobnieniem będziemy musieli pokryć we własnym zakresie. 

Czy otrzymam zwrot środków w przypadku konieczności rezygnacji z wyjazdu?

Ubezpieczenie kosztów rezygnacji to odrębna od iTravel polisa. Aby otrzymać zwrot środków z ubezpieczenia należy wykupić ubezpieczenie kosztów rezygnacji i udokumentować przyczynę odwołania podróży. Przyczyny potencjalnej rezygnacji z polisy są wymienione w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Z wyjazdu można zrezygnować m.in. z powodu nagłego zachorowania, nieszczęśliwego wypadku, kradzieży samochodu, czy dokumentów. Zachorowanie na Covid-19 nie może jednak stanowić przyczyny rezygnacji wyjazdu.

Lepiej zapobiegać, niż leczyć

Na koniec dnia nie można zapominać o tym, że Covid-19 to stosunkowo nowa choroba. Stosowane w różnych zakątkach świata sposoby leczenia tej choroby nie są jeszcze do końca sprawdzone. Nie istnieje też powszechnie dostępna szczepionka, która mogłaby nas przed zakażeniem uchronić. Dlatego zarówno w domu jak i podczas podróży najlepiej stosować się do zasad, które zminimalizują ryzyko zakażenia. Mycie rąk i stosowanie preparatów odkażających, unikanie kontaktów z osobami mającymi objawy zakażenia, noszenie maseczki, unikanie dużych skupisk ludzkich to zasady, które powinniśmy stosować w codziennym życiu. W przypadku stwierdzenia u siebie bądź najbliższych objawów koronawirusa takich jak kaszel, wysoka gorączka, katar, bóle mięśni, duszności i dreszcze – powinniśmy zgłosić się do odpowiednich służb medycznych celem potwierdzenia lub wyeliminowania zakażenia. Na szczęście odsetek osób przechodzących tę chorobę ciężko wśród Polaków jest stosunkowo niski.

ITravel ubezpieczenie turystyczne

  • Oceń ten artykuł
    4.8/5 (7 ocen)
  • Podziel się