Chroń swój PESEL

Opublikowano
chroń swój pesel

Kradzież tożsamości może przytrafić się każdemu, a konsekwencje związane z utratą danych osobowych najczęściej dotykają  sfery finansowej. Chroń swój pesel i zapobiegaj kradzieży tożsamości.

Kradzież danych

O kradzieży tożsamości mówimy wtedy, kiedy ktoś wejdzie w posiadanie naszych danych i wykorzysta je wbrew naszej woli, np. podszywając się pod nas i biorąc na nas kredyt, który musimy później spłacić. Jak to się dzieje najczęściej?

Kradzież portfela, czy torebki jest naprawdę nieprzyjemną sytuacją. Ta strata wiąże się nie tylko z czasem i kosztami wyrobienia nowych dokumentów, ale też z obawą, że ktoś niewłaściwie wykorzysta nasze dane. Zwykle jednak, oszuści w łatwiejszy sposób dostają nasze cenne dane.

Padłeś ofiarą kradzieży danych osobowych?

Jak często zdarza się wam zostawiać dowody na recepcji, w wypożyczalni rowerów czy kajaków? Prawdopodobnie dzieje się tak za każdym razem, kiedy ktoś o to poprosi. W taki właśnie sposób złodzieje najczęściej wchodzą w posiadanie danych. Od lat temat kradzieży tożsamości nagłaśniany jest w mediach. Pomysłowość złodziei nie zna przecież granic. Przy użyciu technologii mogą podszyć się pod banki, sklepy internetowe, a nawet firmy szukające pracowników. Każdy z oszustów ma na celu zdobycie Twojego numeru PESEL.

Wyłudzenia i wycieki danych

Każdego roku wzrasta liczba wycieków i kradzieży danych osobowych. Twoje dane także mogą zostać wykorzystane do wyłudzenia pożyczki, kredytu, zakupów ratalnych i otworzenia spółki (którą można zadłużyć). O wyłudzeniu danych, ofiary najczęście dowiadują się od komornika, który puka do drzwi. 

Konsekwencje kradzieży danych

Jak to się dzieje, że komornik przychodzi zająć mienie, skoro „żadnej pożyczki w życiu nie brałem”. Procedura jest bardzo prosta. Kiedy mija czas spłaty kredytu, zaciągniętego przez oszusta na Twoje dane firma, która go udzieliła, przekazuje sprawę do kancelarii windykacyjnej. Ta zaś uzyskuje zgodę sądu, który przekazuje sprawę do komornika. Wtedy zaczyna się najgorsze – wyjaśnienie całej sytuacji. Straty finansowe to jedno, ale pomyślcie ile czasu, nerwów, przykrości i wysiłku kosztuje wyjaśnienie takiej sytuacji. Pisma, zeznania na policji i sądy. Niestety w przypadku kradzieży danych, bardzo ciężko jest złapać oszusta, który te dane ukradł.

Jak uniknąć kradzieży danych osobowych

Możesz zabezpieczyć się przed wyłudzeniem danych, korzystając z usługi chrońpesel.pl

Dzięki temu zwiększysz poziom swojego bezpieczeństwa, ponieważ chroń PESEL.pl  monitoruje transakcje z użyciem Twojego numeru PESEL i poinformuje Cię o każdej próbie wyłudzenia pieniędzy. Dzięki czemu będziesz mógł szybko działać i poinformować odpowiednie firmy i organy ścigania, unikając odpowiedzialności finansowe za czyjeś „przekręty”. Chroń PESEL.pl monitoruje aż 25 banków komercyjnych, 64 firmy pożyczkowe i 4 sieci komórkowe.

Prawnik na ratunek

Jeśli zaś stanie się najgorsze i Twój numer PESEL zostanie wykorzystany do wyłudzenia kredytu, to nie zostaniesz z tym problem sam. W ramach usługi Chroń PESEL.pl dostępne jest ubezpieczenie telefonicznej asysty prawnej oraz ochrony prawnej, które zapewnia Grupa Europa. Dzięki niemu będziesz miał do dyspozycji prawnika, który pomoże Ci krok po kroku pozbyć się finansowych problemów. Wsparcie profesjonalisty sprawi, że podejmiesz skuteczne działania wyjaśniające sprawę i nie stracisz pieniędzy na udowadnianiu własnej niewinności. Grupa Europa zrefunduje koszty ochrony Twoich interesów prawnych.

Prawdopodobieństwo nieprawidłowego użycia danych jest bardzo wysokie. Zastanów się gdzie i komu pokazujesz swój dowód. Nie czekaj i już dziś zabezpiecz się przed szkodami, wynikającymi z kradzieży tożsamości korzystając z usługi Chroń PESEL.pl

  • Oceń ten artykuł
    oceń pierwszy!
  • Podziel się