Jaka polisa na wiosenną wycieczkę?

Opublikowano
polisa

Dwa długie majowe weekendy i sporo „zwyczajnych” krótkich wiosennych weekendów to świetny czas na wiosenne wycieczki, zarówno w najbliższej okolicy, jak i w góry czy za granicę. Wyruszając za miasto warto pamiętać o polisie.

Inna polisa przyda nam się wtedy, gdy spędzamy weekend w Polsce, odmienna za granicą, jeszcze inna ochrona jest nam potrzebna, jeżeli aktywnie uprawiamy sport czy wtedy, gdy naszą pasją jest zwiedzanie miast. Ubezpieczenie powinniśmy zatem dopasować do planowanych aktywności.

Polisa NNW zawsze się przyda

Ważnym elementem każdej polisy związanej z wyjazdami jest ubezpieczenie NNW. Gwarantuje ono wypłatę odszkodowania, jeśli ulegniemy nieszczęśliwemu wypadkowi. Jego wysokość zależy od sumy ubezpieczenia oraz od stopnia trwałego uszczerbku na zdrowiu.

Polisa NNW może się przydać w czasie każdej wycieczki, gdyż zawsze możemy przewrócić się i złamać rękę, czy skręcić nogę podczas spaceru. Ryzyko kontuzji wzrasta, jeśli planujemy spędzać czas aktywnie. Wycieczki górskie lub rowerowe, spędzanie ciepłych dni na łódce czy kajaku – takie aktywności powinien poprzedzać zakup ubezpieczenia NNW.

Gdy wyrządzisz komuś szkodę

Nie tylko ty możesz ponieść uszczerbek na zdrowiu podczas wiosennych wycieczek. Może się też zdarzyć, że ty albo twoje dziecko wyrządzicie komuś szkodę. Może do tego dojść w sytuacjach zupełnie nieprzewidzianych, np. gdy poślizgniesz się na błocie na górskim szlaku i zsuniesz na turystę idącego przed Tobą, łamiąc mu rękę, albo gdy jadąc rowerem potrącisz innego rowerzystę, uszkadzając mu rower.

Osoba, która ze swojej winy wyrządzi komuś szkodę, obowiązana jest do jej naprawienia. Przed skutkami finansowymi chroni wtedy polisa OC w życiu prywatnym. Jeśli będziesz miał to ubezpieczenie i wyrządzisz komuś szkodę, to jej rekompensatą zajmie się ubezpieczyciel, oczywiście w granicach umowy, którą z nim zawrzesz i do wysokości sumy gwarancyjnej.

TRAVEL WORLD

TRAVEL WORLD

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo oraz najbliższych podczas wyjazdów zagranicznych i ciesz się beztroskim wypoczynkiem.

SPRAWDŹ OFERTĘ

Polisa na wypadek choroby

Za granicą leczenie kosztuje i nawet jeśli wyjedziemy na wycieczkę z Europejską Kartą Ubezpieczenia Zdrowotnego, to i tak może okazać się, że nie pokryje ona wszystkich wydatków na leczenie, jeśli rozchorujesz się albo będziesz miał wypadek. Z tego względu jeżeli wybierasz się za granicę, nie możesz zapomnieć o ubezpieczeniu kosztów leczenia.

EKUZ nie pokrywa także kosztów poszukiwania i ratownictwa. Polska jest jednym z nielicznych państw, gdzie turysta, który zgubi się w górach albo będzie miał tam wypadek, może liczyć na nieodpłatną pomoc ratowników. W innych krajach ratownicy pomogą pechowcowi, ale wystawią za to rachunek. Dlatego jeśli planujesz górskie wycieczki za granicą albo w Polsce, ale niedaleko granicy – kup ubezpieczenie kosztów poszukiwania i ratownictwa.

To są najważniejsze części składowe dobrego ubezpieczenia na wycieczkę. W zależności od potrzeb ochronę można rozszerzyć o pokrycie kosztów rehabilitacji na terytorium Polski, ubezpieczenie bagażu, assisance czy ubezpieczenie na wypadek kradzieży drobnych rzeczy osobistych.

 

  • Oceń ten artykuł
    oceń pierwszy!
  • Podziel się