Greckie wakacje - jaką polisę kupić?

Opublikowano
greckie wakacje

Jeśli jedziesz do Grecji, pamiętaj o zabraniu zapasu gotówki i odpowiednim ubezpieczeniu turystycznym, obejmującym koszty leczenia i usługi assistance.

Tego lata greckie wakacje kuszą wielu turystów. Zagrożenie terrorystyczne w Egipcie i w Tunezji sprawiło, że turyści wybierają relatywnie tanią Grecję mimo zawirowań gospodarczych tego kraju.

Polisę powinniśmy mieć w czasie każdego wyjazdu zagranicznego, ponieważ dzięki niej w razie zachorowania otrzymamy zwrot kosztów leczenia. Przykładem kompleksowej ochrony jest ubezpieczenie turystyczne ITravel

Ubezpieczenie to zapewnia pomoc medyczną bez konieczności angażowania własnych środków pieniężnych lub ich refundację, jeśli zostały opłacone. Przed wyjazdem na urlop i zakupem polisy trzeba sprawdzić w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia, jak wygląda ochrona w razie zamieszek czy rozruchów.

Planując greckie wakacje nie możemy także zapomnieć o ubezpieczeniu assistance. W sytuacjach niepewnych możliwość skorzystania z infolinii ubezpieczyciela i otrzymania praktycznych informacji o działających instytucjach czy dostępie do usług medycznych jest nie do przecenienia.

Przydatne będą także ubezpieczenia dodatkowe. Polisa NNW zapewni świadczenie pieniężne, jeśli doznamy uszkodzenia ciała, zaś ubezpieczenie bagażu zagwarantuje nam ochronę naszego podróżnego dobytku na wypadek uszkodzenia bądź zniszczenia. TU Europa oferuje też przydatne ubezpieczenie Komfortowa Kieszeń na wypadek kradzieży drobnych rzeczy osobistych: telefonu komórkowego, portfela, kluczy oraz dokumentów.

TRAVEL WORLD

 

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo oraz najbliższych podczas wyjazdów zagranicznych i ciesz się beztroskim wypoczynkiem.

SPRAWDŹ OFERTĘ

Jadąc na greckie wakacje nie możemy liczyć na pomoc ubezpieczyciela w przypadku problemów związanych z sytuacją finansową tego kraju. Jeśli więc w najgorszym przypadku Grecja zbankrutuje, to na koszt ubezpieczyciela nie będziemy mogli wrócić do Polski. Takie obawy są jednak na wyrost, gdyż bez względu na decyzje polityczne nie ma powodów do niepokoju, że usługi turystyczne w Grecji przestaną być realizowane.

Niektórzy myślą, że w takich sytuacjach przyda się ubezpieczenie kosztów rezygnacji. Jest to bardzo praktyczne ubezpieczenie, dające skuteczną ochronę na wypadek, gdy rozchorujemy się w przededniu podróży, stracimy pracę czy coś stanie się naszym bliskim. Polisa ta jednak nie pomoże, gdy nie będziemy mogli wyjechać na urlop w powodu problemów dotyczących kraju, do którego się wybieramy.

  • Oceń ten artykuł
    oceń pierwszy!
  • Podziel się