Co zabrać na siłownię? 8 niezbędnych rzeczy

Opublikowano
Co zabrać na siłownię? 8 niezbędnych rzeczy

Kupiłeś karnet i szykujesz się na swój pierwszy raz na siłowni? Zanim rozpoczniesz trening, spakuj się na siłownię. Dzięki temu będziesz przygotowany na każdą ewentualność i nic Cię nie zaskoczy. Sprawdź, co zabrać na siłownię i których z wymienionych rzeczy Ci jeszcze brakuje.

Pierwszy raz na siłowni – co ze sobą zabrać

Co zabrać na siłownię? Pakowania torby z rzeczami na siłownię nie warto zostawiać na ostatnią chwilę. Najlepiej sporządzić sobie listę wcześniej, by mieć czas na dokupienie tego, czego brakuje. Oto lista 8 rzeczy na siłownię.

Sportowe buty

Dobre buty sportowe na siłowni na pewno się przydadzą. Wybierz takie wykonane z “oddychającego” materiału. Dzięki temu Twoje stopy pozostaną suche nawet w czasie intensywnego wysiłku. Ponadto, buty treningowe powinny zapewniać stabilność podczas różnorodnych ćwiczeń wykonywanych na siłowni, takich jak przysiady, podnoszenie ciężarów czy skoki. Zwróć również uwagę, czy wybrany przez Ciebie model obuwia zapewnia odpowiednie wsparcie dla stopy, szczególnie w obszarach łuku i pięty. Pozwoli to zminimalizować ryzyko kontuzji.

Wygodne ubranie

Wybierz wygodne ubranie, które nie krępuje ruchów. Tak samo jak w przypadku butów, postaw na oddychające materiały. Luźny t-shirt i spodenki lub legginsy będą idealne. Obecnie jest bardzo wiele firm na rynku, które oferują odzież dedykowaną na siłownię. Najwygodniejsza będzie ta lekka, elastyczna, zapewniająca odpowiedni poziom wentylacji i odprowadzania potu. 

Ręcznik lub ręczniki

Warto mieć go pod ręką, by na bieżąco ucierać pot, który przy intensywnym treningu jest czymś nieuniknionym. Jeśli będziesz mieć możliwość wzięcia prysznica na siłowni, pamiętaj także o drugim ręczniku do wytarcia się po umyciu. Dobrym pomysłem może być również spakowanie chusteczek nawilżających, które umożliwią Ci szybkie odświeżenie się w trakcie treningu, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Butelka wody

Podczas treningu utrzymanie odpowiedniego poziomu nawodnienia organizmu jest kluczowe dla efektywności i bezpieczeństwa treningu. Butelka wody to niezbędny element każdego zestawu na siłownię. Regularne picie wody podczas ćwiczeń zapobiega odwodnieniu i utrzymuje odpowiednią równowagę płynów w organizmie. Koniecznie weź ze sobą butelkę o odpowiedniej pojemności, która zapewni Ci wystarczającą ilość wody na cały trening. Dobrze jest też wybrać butelkę wykonaną z materiałów bezpiecznych dla zdrowia, np. plastik BPA-free lub szkło. Miej butelkę z wodą zawsze pod ręką, by w razie potrzeby móc regularnie uzupełniać jej zawartość podczas ćwiczeń. Pij wodę w małych ilościach, ale regularnie. Dzięki temu Twój organizm będzie nawodniony przez cały trening. Unikaj za to picia zbyt dużej ilości wody w krótkim czasie. Może to bowiem prowadzić do uczucia przepełnienia żołądka i dyskomfortu podczas treningu. Pamiętaj również, żeby po zakończeniu treningu opróżnić i wyczyścić butelkę wody, aby uniknąć rozwoju bakterii i nieprzyjemnego zapachu. Regularne mycie butelki to kluczowy element utrzymania jej w czystości i bezpieczeństwie użytkowania. Dlatego przed każdym treningiem upewnij się, że masz ze sobą butelkę wody, aby zapewnić sobie odpowiednie nawodnienie i osiągnąć najlepsze efekty podczas ćwiczeń.

Zestaw kosmetyków

Jeśli po zakończeniu treningu chcesz czuć się świeżo, czysto i pewniej, nie zapomnij o zabraniu na siłownię kosmetyków. Antyperspirantu użyj najlepiej jeszcze przed treningiem. Jeśli nałożysz go na już spocone ciało, zamaskujesz jedynie nieprzyjemny zapach, ale nie zahamujesz samego pocenia się. Jeśli zamierzasz wziąć prysznic na siłowni, zabierz przybory higieniczne (płyn pod prysznic lub mydło, szampon itp.) Nie zapomnij również o praktycznych akcesoriach, takich jak grzebień czy szczotka do włosów, by się uczesać.

Ubranie na zmianę

Na samym początku pisaliśmy o stroju do ćwiczeń. Koniecznie spakuj również ubranie na zmianę, by nie wychodzić z siłowni w ubraniu, w którym wcześniej trenowałeś. Zapewne będzie one przepocone i nie będziesz czuł się komfortowo, a jeśli dodatkowo, na dworze będzie zimno, to może się przeziębić.

Elektronika

Jeśli ulubione kawałki motywują Cię do ćwiczeń, wśród rzeczy na siłownię, powinny znaleźć się słuchawki. Z kolei, jeśli korzystasz z własnej aplikacji do mierzenia parametrów, takich jak puls czy ciśnienie, pamiętaj, żeby zabrać ze sobą opaskę / zegarek sportowy.

Dodatkowe akcesoria sportowe

Wprawdzie rzadko kiedy możliwe jest wnoszenie własnego sprzętu na teren siłowni, ale jeśli jest to uzasadnione i faktycznie potrzebujesz specjalistycznego sprzętu, takiego jak opaski na nadgarstki, rękawice, czy pas treningowy, warto spakować właśnie te akcesoria, które są sprawdzone i dopasowane do Ciebie.

Co zabrać na siłownię – podsumowanie

Są rzeczy, które przydadzą się na siłowni każdemu. Takie znalazły się na naszej liście. Oczywiście nie jest ona zamknięta, ponieważ wszystko zależy od indywidualnych potrzeb. Mamy jednak nadzieję, że ten artykuł pomoże Ci w przygotowaniu się do pierwszego treningu i że niczego Ci nie zabraknie ani w trakcie, ani po ćwiczeniach.

  • Oceń ten artykuł
    oceń pierwszy!
  • Podziel się