MyProperty - ubezpieczenie dla wynajmującego nieruchomość

Opublikowano
wynajmujesz mieszkanie ubezpiecz się, ubezpieczenie online

Wynajmujesz nieruchomość i nie chcesz odpowiadać za straty, których dokonać może lokator? MyProperty to ubezpieczenie stworzone z myślą o ochronie domu lub mieszkania przeznaczonego na wynajem. Sprawdź kto i kiedy odpowiada za straty w wynajmowanym lokalu i dlaczego warto pomyśleć o ubezpieczeniu.

Z roku na rok przybywa osób, które decydują się na zakup nieruchomości pod wynajem.                                                        Z danych Eurostatu wynika, że: „już 28 proc. mieszkań na rynku wtórnym kupowanych jest pod inwestycję, a niskie stopy procentowe sprawiają, że właśnie zakup pod wynajem to jedna z lepszych form pomnażania kapitału”. Skoro już zdecydowałeś się na zakup nieruchomości pod wynajem, zastanów się, czy nie warto się ubezpieczyć. Nigdy nie wiadomo, kim jest najemca lokalu ani tego, w jaki sposób będzie zachowywał się w Twoim domu czy mieszkaniu, dlatego możesz się ubezpieczyć na wypadek różnych sytuacji, które często dzieją się niezależnie od nas, np. pożar, zalanie przez sąsiadów czy kradzież.

baner

Ubezpieczenie mieszkania na wynajem

Rynek wynajmu mieszkań rozwija się dynamicznie i ma swoją sezonowość. Mieszkania najczęściej wynajmują młodzi ludzie, a także osoby studiująco-pracujące, których jeszcze nie stać na własne cztery kąty, dlatego szukają dla siebie najlepszej opcji mieszkaniowej. W jednym wynajmowanym mieszkaniu (często studenckim) znajduje się zwykle kilka pokoi, w których mieszka również kilka albo nawet kilkanaście osób. Wykupowanie całych pięter i tworzenie prywatnych akademików jest aktualnym trendem. Dla najmujących to tania i wygodna opcja, bo zwykle do ich obowiązków należy tylko opłata czynszu i rachunków a reszta obowiązków spoczywa na właścicielu nieruchomości. Ubezpieczenie nieruchomości online, będzie dla Ciebie wygodną opcją. 

Różne wypadki chodzą po ludziach, a najwięcej ich zdarza się w domach. Nie tylko akademickie mieszkania, choć stereotypowo w takich właśnie, dzieje się najwięcej niepokojących sytuacji, narażone są na szkody. Jeśli decydujesz się na wynajem, najpierw zabezpiecz się odpowiednią umową z lokatorami, a później rozważ opcję ubezpieczenia dla właściciela. Znasz pewnie historię zdewastowanych przez lokatorów mieszkań, spalonych podłóg, powybijanych szyb czy potłuczonych umywalek. Dla Ciebie polisa będzie bardzo korzystnym rozwiązaniem, bo unikniesz kłopotów finansowych, w razie ewentualnej szkody wyrządzonej przez najemców. Pomyśl o ubezpieczeniu mieszkania na wynajem.

Ubezpieczenie dla właściciela wynajmującego swoją nieruchomość

MyProperty to ubezpieczenie stworzone z myślą o ochronie nieruchomości przeznaczonej na wynajem. Podstawowy pakiet zapewnia do kwoty 250 tys. zł przed dewastacją, zdarzeniami losowymi czy pożarem.
Każde z tych zdarzeń wiąże się z kosztami, które zwykle pokryć musi właściciel nieruchomości a usunięcie szkód związanych z zalaniem czy pożarem, może obciążać finanse na wiele lat. Ubezpieczenie MyProperty pozwala także ubezpieczyć całą nieruchomość (np. na potrzeby kredytu bankowego) do wartości 1,5 mln zł.
Podstawowy pakiet zapewnia również Home Assistance, w ramach którego, można łatwo skorzystać z interwencji specjalisty (m.in. hydraulika, elektryka), co pozwoli szybko i bez dodatkowych kosztów pozbyć się usterki.
Ubezpieczenie możesz rozszerzyć o dodatkowy zakres działania, szczególnie zwróć uwagę na ubezpieczenie OC wynajmującego, ubezpieczenie utraty czynszu czy asystę prawną, która może być przydatna podczas potencjalnego sporu z lokatorami.

Ubezpieczenie nieruchomości online

Decydując się na zakup ubezpieczenia nieruchomości online, możesz sam ocenić realnie wartość swojej nieruchomość i dostosować sumę ubezpieczenia, czyli maksymalną kwotę, która zostanie wypłacona za szkodę. Kaucja, którą pobierasz od lokatora, nie zawsze wystarczy na pokrycie szkód, które mogą wydarzyć się w wynajmowanym lokalu.

Dla wynajmujących polecamy ubezpieczenie MyPropety, które można łatwo zakupić online.