MyProperty - ubezpieczenie dla wynajmującego nieruchomość

Opublikowano
ubezpieczenie dla wynajmującego nieruchomość

Wynajmujesz nieruchomość i nie chcesz odpowiadać za straty, których dokonać może lokator? MyProperty to ubezpieczenie stworzone z myślą o ochronie domu lub mieszkania przeznaczonego na wynajem. Sprawdź kto i kiedy odpowiada za straty w wynajmowanym lokalu i dlaczego warto pomyśleć o ubezpieczeniu.

ubezpieczenie nieruchomości na wynajem

Z roku na rok przybywa osób, które decydują się na zakup nieruchomości pod wynajem. Z danych Eurostatu wynika, że: „już 28 proc. mieszkań na rynku wtórnym kupowanych jest pod inwestycję, a niskie stopy procentowe sprawiają, że właśnie zakup pod wynajem to jedna z lepszych form pomnażania kapitału”. Skoro już zdecydowałeś się na zakup nieruchomości pod wynajem, zastanów się, czy nie warto jej ubezpieczyć. Nigdy nie wiadomo, kim będzie najemca lokalu ani tego, w jaki sposób będzie zachowywał się w Twoim domu czy mieszkaniu. Chcesz mieć spokojną głowę i nie martwić się wynajmem? Przeczytaj kilka rad, które Ci w tym pomogą KLIK

Ubezpieczenie wynajmu nieruchomości

Rynek wynajmu mieszkań rozwija się dynamicznie i ma swoją sezonowość. Mieszkania najczęściej wynajmują młodzi ludzie, a także osoby studiująco-pracujące, których jeszcze nie stać na własne cztery kąty, dlatego szukają dla siebie najlepszej opcji mieszkaniowej. W jednym wynajmowanym mieszkaniu (często studenckim) znajduje się zwykle kilka pokoi, w których mieszka kilka albo nawet kilkanaście osób. Wykupowanie całych pięter i tworzenie prywatnych akademików jest aktualnym trendem. Dla najmujących to tania i wygodna opcja, bo zwykle do ich obowiązków należy tylko opłata czynszu i rachunków a reszta obowiązków spoczywa na właścicielu nieruchomości.

Ochrona przed utratą czynszu

Poza podstawową ochroną ubezpieczeniową nieruchomości w przypadku wynajmu warto skorzystać z dodatków do polisy. Jednym z nich jest właśnie ubezpieczenie na wypadek utraty czynszu, które zapewnia ochronę finansową dla wynajmującego w postaci sumy ubezpieczenia do 100 tysięcy zł. W przypadku wystąpienia zdarzenia losowego, pożaru czy powodzi, przez które nieruchomość nie może być dalej zamieszkiwana, zostaje wypłacone świadczenie finansowe. Ochrona przed utratą czynszu przyda się wówczas, gdy z pieniądze z najmu przeznaczasz na spłatę innego kredytu. 

Najwięcej wypadków zdarza się w domach 

Różne wypadki chodzą po ludziach, a najwięcej ich zdarza się w domach. Nie tylko akademickie mieszkania, choć stereotypowo w takich właśnie, dzieje się najwięcej kuriozalnych sytuacji, narażone są na szkody. Jeśli decydujesz się na wynajem, najpierw zabezpiecz się odpowiednią umową z lokatorami, a później rozważ opcję ubezpieczenia dla właściciela. Znasz pewnie historię zdewastowanych przez lokatorów mieszkań, spalonych podłóg, powybijanych szyb czy potłuczonych umywalek. Dla Ciebie polisa będzie bardzo korzystnym rozwiązaniem, bo unikniesz kłopotów finansowych.  Dlatego przyda się ubezpieczenie mieszkania na wynajem.

Ubezpieczenie dla właściciela nieruchomości

MyProperty to ubezpieczenie stworzone z myślą o ochronie nieruchomości przeznaczonej na wynajem. Podstawowy pakiet zapewnia ochronę do kwoty 250 tys. zł przed dewastacją, zdarzeniami losowymi czy pożarem. Każde z tych zdarzeń wiąże się z nieprzewidzianymi kosztami, które zwykle pokryć musi właściciel nieruchomości. Usunięcie szkód związanych tylko z zalaniem może obciążać finanse na wiele lat. MyProperty pozwala także ubezpieczyć całą nieruchomość (np. na potrzeby kredytu bankowego) do wartości 1,5 mln zł. Podstawowy pakiet to równie przydatne Home Assistance, w ramach którego, można skorzystać z interwencji specjalisty m.in. hydraulika, czy elektryka. Dzięki tej opcji szybko pozbędziesz się usterek w wynajmowanym mieszkaniu. Ubezpieczenie możesz także rozszerzyć o dodatkowy zakres działania, szczególnie zwróć uwagę na ubezpieczenie OC wynajmującego, które zapewnia ochronę przed wydatkami związanymi z naprawą szkód oraz zniszczeniem cudzej własności. 

ubezpieczenie dla wynajmującego nieruchomość

 

  • Oceń ten artykuł
    oceń pierwszy!
  • Podziel się