Jesienne must have ubezpieczeń - na co warto zwrócić uwagę?

Opublikowano
Jesienne must have ubezpieczeń - na co warto zwrócić uwagę?

Rynek ubezpieczeń oferuje dzisiaj dziesiątki produktów ubezpieczeniowych. Możemy wybierać tak naprawdę spośród często spersonalizowanych ofert. Jednak łatwo się pogubić w gąszczu ofert, które  nas z każdej strony. Przygotowaliśmy specjalnie dla Was przewodnik po ubezpieczeniach obowiązkowych i dobrowolnych. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę. Jak wybrać ubezpieczenie, które nam posłuży na lata? Zapraszamy.

Ubezpieczenia na życie

Ubezpieczenia osobowe posiadają szeroki wybór produktów tzw. asekuracyjnych. Mają one w założeniu chronić przed finansowymi skutkami śmierci lub ciężkiej choroby, kontuzji. Głównym produktem z tej kategorii będzie ubezpieczenie na życie, ale to tylko jeden z produktów! Mamy do wyboru inne, więc jeżeli chcecie zabezpieczyć siebie i swoją rodzinę, to macie z czego wybierać.


Ubezpieczenie na życie jest wskazane, jeśli mamy rodzinę i zobowiązania finansowe - np. kredyt hipoteczny, gdy jesteśmy jedyną zarabiającą osobą w rodzinie, gdy zarabiamy o wiele więcej niż partner.

Tutaj powinniśmy pamiętać o tym, że taka umowa jest najczęściej zawierana, aby zabezpieczyć rodzinę przed długami lub zapewnić rodzinie wsparcie finansowe, gdy nas zabraknie.

Często bywa też tak, że kupienie ubezpieczenia na życie jest wymagane przy zaciągnięciu kredytu hipotecznego. Bank w ten sposób zabezpiecza się przed ryzykiem braku spłaty kredytu w momencie śmierci kredytobiorcy. 

Od czego zależy składka? Przede wszystkim od:

- wieku ubezpieczonego,
- sumy ubezpieczenia,
- stanu zdrowia ubezpieczonego,
- rodzaju polisy - indywidualna lub grupowa.

Ubezpieczenie turystyczne

Kto z Was wyobraża sobie zagraniczną podróż bez wcześniejszego wykupienia polisy ubezpieczeniowej?

Nieraz jako turyści spotkaliśmy się ze stwierdzeniem, że karta EKUZ wystarczy w zupełności, aby podróżować po Unii Europejskiej bez przeszkód. Taką kartę - owszem - można wyrobić za darmo w każdym oddziale NFZ - natomiast warto pamiętać, że ta karta daje dostęp jedynie do podstawowych świadczeń medycznych. Nie pokryje kosztów prywatnej wizyty, przyjazdu lekarza do pokoju hotelowego czy transportu medycznego do kraju. Jeżeli chcemy się uchronić przed dodatkowymi wydatkami, to zawsze powinniśmy pamiętać o zakupie ubezpieczenia turystycznego.

Zakres ochrony możemy dopasować do swoich potrzeb. Na jakich kwestiach powinniśmy się skupić, wybierając ubezpieczenie?

- na sumie ubezpieczenia - im dalej się wybieramy, tym wyższą opcję powinniśmy wybrać,

  • na pokryciu kosztów leczenia zachorowania na Covid-19 – nie każda polisa je zapewnia,

  • na pokryciu kosztów leczenia w związku z nasileniem chorób przewlekłych - jeśli chorujemy, np. na astmę, chorobę wieńcową, cukrzycę, nadciśnienie, 

  • jeśli zamierzamy aktywnie spędzać urlop – na zapewnieniu ochrony w razie wypadku podczas uprawiania sportów takich jak np. narciarstwo, snowboard, kitesurfing, surfing, nurkowanie z aparatem powietrznym czy trekking powyżej 3 000 m n.p.m.; przed zakupem ubezpieczenia koniecznie sprawdź jakie aktywności są objęte ochroną,

- na odpowiedzialności cywilnej – czyli pokryciu nieumyślnie spowodowanych szkód,
- na ubezpieczeniu bagażu – szczególnie, jeśli czeka nas wieloodcinkowa podróż samolotem,
- na wyłączeniach odpowiedzialności - czyli na wszystkim, , za co ubezpieczyciel nie płaci.

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne? I tu z pomocą przychodzi Europa Ubezpieczenia. Na naszej stronie www możecie wyliczyć w prosty sposób składkę ubezpieczenia turystycznego - w tym również ubezpieczenia od rezygnacji z wycieczki.

Ubezpieczenia majątkowe oraz domu i mieszkania

Jak dobrze ubezpieczyć mieszkanie? Powinniśmy zacząć od tego, że ubezpieczenie mieszkania to jedna z podstawowych rzeczy, o jakie powinniśmy się zatroszczyć. Tym bardziej, że dobre ubezpieczenie możemy kupić już za około 200-300 złotych. Koszt ubezpieczenia zależy od wartości nieruchomości.
Ubezpieczenie domu i mieszkania możemy kupić dodatkowo z 10% rabatem. Wystarczy, że przy zakupie ubezpieczenia na stronie www wpiszemy hasło DZIEKI4.
Pamiętajmy, że aby kupić dobre ubezpieczenie domu lub mieszkania, musimy się zastanowić, czy dana polisa zawiera potrzebny nam zakres ochrony i właściwe sumy ubezpieczenia. Tutaj niezbędne będzie oszacowanie majątku, który mógłby teoretycznie ulec zniszczeniu.


Ubezpieczenie roweru i rowerzysty

Często zdarza się tak, że ubezpieczenie roweru i rowerzysty traktujemy jako zbędne lub niepotrzebne. Warto jednak się zastanowić nad tego typu zakresem ubezpieczenia, szczególnie, gdy nasz rower traktujemy jako jedyny środek lokomocji.

Jeśli szukamy takiego ubezpieczenia, warto zaopatrzyć się w aplikację app2U stworzoną przez Europę Ubezpieczenia. Aplikacja pozwala na ubezpieczenie rowerzysty w zakresie następstw nieszczęśliwych wypadków, odpowiedzialności cywilnej, a rower na wypadek utraty lub uszkodzenia. Dodatkowo będziemy mogli skorzystać z pomocy assistance rowerowego.

Ubezpieczenie smartfona - Screenity

Telefon komórkowy to jedna z tych rzeczy, które towarzyszą nam od przebudzenia się aż do momentu, kiedy kładziemy się spać. Większość z nas dosyć intensywnie korzysta z telefonu, co zwiększa ryzyko jego uszkodzenia lub kradzieży.

Warto w takiej sytuacji pomyśleć o ubezpieczeniu wyświetlacza - Europa Ubezpieczenia posiada specjalny produkt w swoim portfolio - Screenity. Ubezpieczenie możemy kupić w aplikacji Screenity, która sprawdzi stan naszego wyświetlacza przed zawarciem umowy ubezpieczenia, dzięki czemu możemy ubezpieczyć wyświetlacz zarówno nowego, jak i używanego telefonu. Unikniemy wtedy niemiłych konsekwencji stłuczenia wyświetlacza. 


  • Oceń ten artykuł
    oceń pierwszy!
  • Podziel się