Rowerem przez miejską dżunglę

Opublikowano
Rowerem przez miejską dżunglę

Pogoda coraz bardziej zachęca nas do dłuższego przebywania na zewnątrz i cieszenia się wiosennym dniem. Rower to nie tylko doskonały środek transportu, lecz także świetny pomysł na aktywne spędzanie wolnego czasu. Jakie są zasady bezpiecznej jazdy na rowerze? Dowiedz się, o czym powinien pamiętać każdy (nawet rekreacyjny) rowerzysta.

Alternatywny środek transportu 

W ostatnim czasie rowery stały się bardzo popularną alternatywą dla transportu samochodem, czy komunikacją miejską. Stawiając na jednoślad, oszczędzamy nie tylko pieniądze, ale też (nierzadko) czas. Długie, niekończące się korki w centrum miasta nie są problemem dla rowerzystów. Podobnie jak zmartwienia o tankowanie czy spalanie. Utrzymanie roweru (w skali roku) to koszt maksymalnie kilkuset złotych, a nie - jak w przypadku auta - kilku czy nawet kilkunastu tysięcy. Rower, oprócz tak oczywistych zalet, to przede wszystkim najbardziej ekologiczny środek transportu i świetne “narzędzie” to pracy nad własną sylwetką i poprawą zdrowia.


Czas na trening!

Pozytywne skutki jazdy na rowerze są wręcz oczywiste. Nie można jednak zapominać o ryzyku ewentualnych kontuzji czy szkód, które nieumyślnie możemy wyrządzić innym uczestnikom ruchu drogowego. 

Jeździsz rekreacyjnie? A może uprawiasz sport profesjonalnie? Niezależnie od tego, jaką trasę masz zamiar pokonać, warto znać zasady bezpiecznej jazdy rowerem. Zanim wsiądziesz na rower, pomyśl o odpowiedniej polisie, która zapewni Ci ochronę na wypadek kontuzji, uszczerbku na zdrowiu, a nawet pokryje koszty dalszego leczenia czy rehabilitacji.

Jakie ubezpieczenie dla rowerzysty?

Najlepszym rozwiązaniem dla rowerzystów i nie tylko jest ubezpieczenie NNW - Aktywni w sporcie. To świetna opcja nie tylko na zawody, lecz także dla amatorów. Jeśli zastanawiasz się, co powinno zawierać w sobie rowerowe ubezpieczenie, pamiętaj, że możesz wybrać takie, które będzie w pełni dostosowane do Twoich potrzeb. To Ty decydujesz, na jak długo potrzebna Ci jest ochrona - możesz ubezpieczyć się na czas wycieczki rowerowej, zawodów lub na 3 miesiące,. Pamiętaj, że nie musisz być zawodowcem, żeby skorzystać z polisy. Jeśli planujesz kilkudniową wycieczkę rowerową ze znajomymi - ubezpieczenie NNW jest również dla Ciebie. Zakres ubezpieczenie dopasowujesz do siebie, rozszerzając go o opcje dodatkowe, jak np. ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej OC,  ochrona sprzętu sportowego, zwrot kosztów rehabilitacji czy nawet ubezpieczenie kosztów rezygnacji z udziału w imprezie sportowej. Ubezpieczenie Aktywni w sporcie kupisz online przez naszą stronę internetową, załatwiając wszystkie formalności w kilka minut.

  • Oceń ten artykuł
    5.0/5 (1 ocen)
  • Podziel się