Pierwszy Telefon Dla Dziecka Kiedy Go Kupić Jak Zadbać O Bezpieczeństwo | Tu Europa |

Pierwszy telefon dla dziecka. Kiedy go kupić, jak zadbać o bezpieczeństwo?

Opublikowano
Pierwszy telefon dla dziecka. Kiedy go kupić, jak zadbać o bezpieczeństwo?

Zaczęła się szkoła. To często czas zakupu pierwszego telefonu dla dziecka, co wiąże się ze sporymi emocjami dla obu stron. Dowiedz się, jak poradzić sobie z zagrożeniami a jednocześnie sprawić maluchowi przyjemność i oszczędzić sobie stresu.

Kiedy kupić dziecku pierwszy telefon? 

Psychologowie są zgodni - najlepiej jak najpóźniej. Czy nam się to podoba, czy nie, nasze dzieci są jednak natywnymi użytkownikami smartfonów i w praktyce zaczynają z nich korzystać niezwykle wcześnie. Najwięcej rodziców pierwszy telefon kupuje dziecku w okolicach 10 roku życia. Istotny jest jednak nie tyle wiek, ile dojrzałość dziecka. 


Nowy czy używany? 

Pierwszy telefon nie powinien być z oczywistych względów drogim flagowcem. Dla rodzica najważniejszymi kryteriami będą cena, wytrzymałość i jak najdłuższy czas pracy baterii. Zwróć jednak uwagę na istotne dla dziecka cechy: odpowiednio dobry aparat, pamięć operacyjna pozwalająca na uruchomienie gier, atrakcyjny wygląd. Obecnie na rynku znajdziesz sporo funkcjonalnych modeli w dobrych cenach. Postaw na nowy, ale niewyróżniający się model, który nie skusi złodziei, ale mimo to zapewni dziecku dostęp do rozrywki. 


Środki bezpieczeństwa

Zdecydowanie wybierz telefon na kartę a nie abonament. Pozwoli Ci to uniknąć nieplanowanych kosztów, a może także uczyć młodego użytkownika zarządzania finansami. Ważną rzeczą, przed którą powinieneś przestrzec dziecko są wirusy, aplikacje wyłudzające pieniądze, ale także mikropłatności w grach. Chronienie dziecka przed zagrożeniami płynącymi z internetu zaś to kwestia komunikacji, edukacji i długofalowo budowanej relacji. Rozmawiaj, obserwuj, bądź blisko i pokazuj, że spędzanie czasu z dala od ekranów jest atrakcyjne. Zapoznaj dziecko z podstawowymi zasadami dotyczącymi bezpieczeństwa w sieci, ale bądź czujny i staraj się podążać za nowościami. 


Ochrona przed kosztami

Dodatkowe koszty dla rodzica może wygenerować także zniszczenie lub zgubienie sprzętu. O ile na to drugie nie mamy specjalnego wpływu, istnieją proste sposoby na uchronienie telefonu przed uszkodzeniami. Hartowane szkło lub ochronną folię możesz kupić bez trudu w internecie lub w galeriach. Pozwól też maluchowi wybrać takie etui ochronne, które będzie odzwierciedlać jego gust. Rozważ także ubezpieczenie smartfona. Zniszczenia wyświetlacza to najczęstsze uszkodzenia smartfonów, niestety, także najbardziej kosztowne. Ubezpieczenie wyświetlacza Screenity kosztuje tylko 12 pln miesięcznie, wymienia wyświetlacz na nowy do sumy ubezpieczenia i zapewnia serwis door-to-door. Co ważne, obejmuje każde przypadkowe uszkodzenie, tak więc właśnie wszystkie upadki telefonu właśnie przestały być groźne. Jeśli dorosłym zdarza się to bardzo często, wyobraź sobie, ile razy smartfon będzie wypadał z rąk dziecka. Zakup pierwszego telefonu to jeden z wielu emocjonujących pierwszych razów, które czekają każdego rodzica. Przygotuj do tego dobrze siebie i swoje dziecko, zadbaj o ubezpieczenie tego, co możliwe (weź pod uwagę ubezpieczenie ekranu telefonu), a przede wszystkim pozostań blisko swojego dziecka i tego, co dla niego ważne. 

  • Oceń ten artykuł
    5.0/5 (2 ocen)
  • Podziel się