Luksusowe wakacje — jak się do nich przygotować

Opublikowano

Chcesz naprawdę odpocząć na urlopie? Masz dosyć przypadkowych ofert, które wyglądają na ekskluzywne tylko w katalogu biura podróży? Zastanawiasz się, jak wybrać najlepszą ofertę i w jaki sposób przygotować się do wyjazdu na luksusowe wakacje, by czuć się bezpiecznie, uniknąć rozczarowania i przykrych niespodzianek? Zapraszamy do lektury naszego krótkiego poradnika.

Luksusowe wakacje dla wymagających — dlaczego warto

Luksusowe wakacje oferują to, czego nie mamy na co dzień, czyli przerwę od domowych i zawodowych obowiązków, wygodny i bezpośredni transport, widoki, które zapierają dech w piersiach i brak tłumów. Czy warto udać się na luksusowe wakacje? Jeśli chcesz dopasować ofertę w 100% do swoich oczekiwań, oderwać się od codzienności i poczuć się, jak w raju, to zdecydowanie będzie dobry wybór. Luksusowe wakacje mają mnóstwo zalet, ale większość urlopowiczów najbardziej ceni sobie spokój, wygodę oraz możliwość zobaczenia mniej obleganych miejsc czy wyjątkowych atrakcji.  Na wypoczynek w wersji premium nie może sobie pozwolić każdy, to właśnie jego elitarność sprawia, że decydujemy się wydać więcej.

Luksusowe wakacje — jak się do nich przygotować

Luksusowych wakacji na pewno nie warto organizować w pośpiechu. Jeśli chcesz, by wszystko było dopięte na ostatni guzik, zaplanuj wszystko z odpowiednim wyprzedzeniem. Od czego warto zacząć?

Określ swoje wymagania i potrzeby

Czy myśląc o luksusowych wakacjach, każdy z nas wyobraża sobie dokładnie to samo? Teoretycznie takie “obrazki” są podobne, ale mogą pojawić się pewne różnice. Dla niektórych urlop klasy premium będzie oznaczać zimne drinki z palemką, serwowane nad brzegiem oceanu i obsługę prywatnego kamerdynera a dla innych — nurkowanie, podziwianie rafy koralowej i rejs luksusowym jachtem. Dlatego, zanim zabierzesz się za organizację wyjazdu, zastanów się, na czym konkretnie Ci zależy i co dla Ciebie stanowi synonim luksusowych wakacji.

Zdecyduj, czy korzystasz z usług biura podróży

Organizowanie luksusowych wakacji z biurem podróży jest zazwyczaj wygodniejsze niż planowanie urlopu na własną rękę. Bez względu na to, którą opcję wybierasz, bądź czujny. Zrób dokładny research, sprawdź opinie, dotyczące hotelu lub biura podróży. Zapytaj dosłownie o wszystko. Pamiętaj, że nie ma głupich pytań, a lepiej zapytać niż później się rozczarować. Jeśli masz taką możliwość, wybierz hotel z polecenia, np. taki, w którym byli już Twoi znajomi i są skłonni wrócić tam w przyszłości. Unikaj nieznanych marek (linii lotniczych, hoteli, czy biur podróży). Twoją czujność powinny wzbudzić również podejrzenie tanie oferty.  Choć za luksusowe wakacje trzeba zapłacić więcej, ale jeśli wszystko dokładnie sprawdzisz, będziesz mieć gwarancję, że nie przepłacasz.

Zabezpiecz się na wypadek rezygnacji z wakacji lub odwołanego lotu

Luksusowe wakacje za granicą wiążą się ze sporym wydatkiem. A co w sytuacji, kiedy będziesz musiał zrezygnować z wyjazdu? Czy pieniądze lub ich część przepadną? Wszystko zależy oczywiście od wybranej oferty, ale w przypadku wakacji klasy premium, organizatorzy nie chcą być stratni i po prostu chronią swoje interesy. Dlatego może się okazać, że rezygnując z urlopu, stracisz sporą zaliczkę, a w niektórych przypadkach nawet całość wymaganej sumy. Jak możesz się przed tym ustrzec? Dobrym rozwiązaniem będzie ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży. Dzięki niemu możesz otrzymać nawet 100% zwrotu kosztów, jeśli dojdzie do jednego z aż dziewiętnastu zdarzeń, wymienionych w OWU, jeśli w danym przypadku nie znajdą zastosowania wyłączenia. Wśród ryzyk znalazły się m.in. nieszczęśliwy wypadek, nagła choroba czy kradzież dokumentów, które są niezbędne w podróży. Ubezpieczenie kosztów rezygnacji może dotyczyć zarówno biletów lotniczych, jak i zakwaterowania.

Ubezpiecz bagaż i drogi sprzęt sportowy

Jeśli wybierasz się na luksusowe wakacje i chcesz czuć się bezpiecznie, pomyśl o ubezpieczeniu turystycznym w wariancie all inclusive. W porównaniu z konsekwencjami rabunku to stosunkowo niewielki koszt (zaczyna się już od 11 zł na dobę za osobę). Nie mamy tu na myśli jedynie strat finansowych, ale także nerwy i zepsuty urlop. Jak działa takie ubezpieczenie? Jeśli w czasie podróży Twój bagaż lub sprzęt sportowy zostanie skradziony lub uszkodzony, otrzymasz zwrot kosztów, jeśli zdarzenie jest objęte ochroną i nie mają zastosowania wyłączenia. Ubezpieczenie turystyczne może więc być realnym wsparciem, które sprawi, że poczujesz się bezpiecznie i będziesz mógł się w pełni zrelaksować.

Luksusowe wakacje dla wymagających — podsumowanie

Wakacje to czas, który ma dać energię na najbliższy czas, dlatego, jeśli masz dosyć zatłoczonych plaż, czy topowych zagranicznych kurortów, pomyśl o ekskluzywnych wakacjach. Choć dla każdego z nas pod tym pojęciem kryje się coś innego, zadbaj o to, by to był Twój wymarzony urlop i żeby nic go nie zepsuło.

  • Oceń ten artykuł
    oceń pierwszy!
  • Podziel się