Gdzie na majówkę? 5 pomysłów na ostatnią chwilę

Opublikowano
Gdzie na majówkę? 5 pomysłów na ostatnią chwilę

Do majówki zostało niewiele czasu, a Ty wciąż nie masz planów. Mamy dla Ciebie kilka pomysłów, które sprawdzą się w długi weekend. Krótki wyjazd za granicę a może zwiedzanie polskich miast? Na pewno znajdziesz coś dla siebie.

ubezpieczenie turystyczne

Słońce za chmurami i ok. 20°C a w niektórych miejscach deszcz. Choć pogoda na majówkę w tym roku będzie płatać figle, warto pomyśleć o spontanicznym wyjeździe za miasto na kilka dni. Wiosna to czas, kiedy pogoda zmienia się jak w kalejdoskopie i wszystko może się zdarzyć. Śledźcie prognozy i nie dajcie się złej aurze, majówka to w końcu dobry czas na odpoczynek i spontaniczną wycieczkę.

W góry

Taki wyjazd zrobi dobrze każdemu, kto marzy o świeżym powietrzu i długich spacerach. Jeśli pomyślałeś o Tatrach, to najlepiej zmień swoje plany. Dobrze wiesz, że będzie tam tłoczno, kolejka na Giewont będzie się zawijała, a ceny będą wysokie, dlatego my zachęcamy do wyprawy w Bieszczady. To jedno z nielicznych i najbardziej dzikich miejsc w Polsce. Widoki zapierają dech w piersiach, zwłaszcza teraz wiosną, kiedy przyroda budzi się do życia. Bieszczady są zdecydowanie mniej wymagające kondycyjnie niż Tatry, ponieważ szczyty są niższe i bardziej płaskie. Zaletą Bieszczad jest przede wszystkim cisza i spokój. To niedoceniony raj dla wszystkich, którzy muszą odpocząć i się wyciszyć, a także idealne miejsce na samotną wyprawę, jak i rodzinny wypad. Przed wyjazdem zalecamy zapoznanie się z prognozami pogody i przewodnikiem po Bieszczadach, który znajdziecie bez problemu w sieci, pod hasłem najlepsze miejsca w Bieszczadach.

Może nad morze 

Jeśli poczujesz, że koniecznie majówkę chcesz spędzić nad Bałtykiem, to wybierz Świnoujście, a nie Kołobrzeg, Władysławowo, czy Sopot. To piękne miasto położone na trzech dużych wyspach Uznam, Wolin i Karsibór, między którymi kursują promy wodne. Żeby dostać się na drugą część miasta, łapiemy wodny prom, a nie tramwaj czy autobus, co jest bardzo zaskakujące dla turystów. Promy kursują z taką samą częstotliwością jak komunikacja miejska w dużych miastach. W Świnoujściu poza wylegiwaniem się na plaży, jeśli pogoda oczywiście dopisze, warto postawić na rowerowe wycieczki, bo miasto ma świetnie rozbudowaną infrastrukturę rowerową. Warto też pozwiedzać liczne fortece i muzea bądź też wybrać się na wycieczkę do pobliskich Niemiec. Świnoujście to także doskonałe dla spacerowiczów miasto zieleni. Oczywiście nadmorska miejscowość musi mieć swoją promenadę, na której koncentruje się życie nocne, tak jest też w Świnoujściu, pięknym mieście, w którym historia miesza się z nowoczesnością.

Wycieczka po kraju

To alternatywna opcja dla osób, które nie mają czasu na dłuższy urlop i wyjazd za granicę, ale mogą pozwolić sobie na krótką wycieczkę po kraju. W tym wypadku polecamy odwiedzić inne pobliskie miasta, bądź najpiękniejsze miejsca w Polsce. Krótka wycieczka pozwala na wypoczynek, poznanie nowego miejsca, kuchni i życia danego regionu. Małe miasta są o wiele spokojniejsze, niż popularne duże miasta, przez co można się w nich zrelaksować i odpocząć. Szczególnie polecamy obszar południowo - wschodniej Polski, która kryje wiele nieznanych pereł. Warto odwiedzić Przemyśl, jedno z najstarszych polskich miast, nazywany stolicą dzwonów i fajek. Równie ciekawy jest Zamość, otoczony renesansowymi kamienicami, które zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Kolejnym miastem jest Sandomierz, który leży na wysokim brzegu Wisły i należy do najpiękniejszych małych miast, nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie. W Polsce nie brakuje unikatowych miejsc, historycznych zabytków, czy zaginionych skarbów, dlatego warto zerknąć na mapę i ustalić swoją trasę wycieczki. 

Odwiedź przygranicznych sąsiadów

Wycieczka do Pragi to niezapomniany wyjazd dla każdej osoby. Przepiękna architektura, urokliwe uliczki i niepowtarzalny klimat od lat przyciągają turystów z całego świata. Bogate w zabytki miasto pozwoli na przyjemne spędzanie czasu. Kultowy Most Karola, czy monumentalny Zamek na Hradczanach na długo zostanie w Waszej pamięci. Na miejscu koniecznie trzeba spróbować lokalnej kuchni, która niejednemu skradła serce. Choć wyjazd do Pragi wydaje się banalnym pomysłem, to wiele osób o nim zapomina. Praga to malownicze miasto, w sam raz do przyjemnego spędzenia kliku wolnych dni. 

Myślisz o Berlinie w majówkę? Doskonały pomysł! To multikulturowe i niezwykle ciekawe miasto, z którym każdy wiąże inne skojarzenia, począwszy od słynnego symbolu – Bramy Brandenburskiej, a skończywszy na kultowym Kreuzbergu.  Wybierając się do Berlina, nie można pominąć fragmentu starego Muru Berlińskiego, który pokryty jest licznymi malowidłami i hasłami politycznymi. Berlin jest miastem muzeów i galerii sztuki, a także jednym z niewielu miast na świecie, w którym odbywa się nawet 1500 imprez w ciągu jednego dnia. To miasto, które zaskakuje swoim klimatem, swobodą mieszkańców i multikulturowością.

Lwów jest kolejnym niezwykłym miejscem, w którym warto odwiedzić w długi weekend. To Ukraińskie miasto ma bogatą historię, a jego mieszkańcy naprawdę kochają Polaków. Będąc na miejscu, warto wybrać się do przepięknej Opery, której bogate wnętrza zachwycają turystów z całego świata. Kolejnym miejscem jest Browar Lwowski, założony przez jezuitów. Bilet wstępu kosztuje ok. 5 zł, a obejmuje nie tylko zwiedzanie, ale także degustacje piwa. We Lwowie koniecznie trzeba odwiedzić Katedrę Ormiańską, która jest najbardziej orientalnym budynkiem miasta. Jej ściany noszą ślady wszystkich etapów burzliwej historii. Warto we Lwowie odwiedzić też pchle targi, gdzie można znaleźć prawdziwe skarby, za grosze. Lwów jest miejscem z bogatą historią i przyjaznymi ludźmi, którzy chętnie ją opowiadają.

A co jeśli pogoda nie dopisze? 

Wtedy wybierz miejsca, w których możesz się schować i przyjemnie spędzić czas ze swoimi przyjaciółmi, czy rodziną. W Warszawie zajrzyj do Centrum Nauki Kopernik, które dostarczy rozrywki dla dzieci i dorosłych. We Wrocławiu koniecznie odwiedź Afrykarium, gdzie poznasz podwodny świat zwierząt i zbijesz piątkę z foką. W Łodzi totalnym must have jest Wytwórnia Filmów Animowanych, gdzie można stworzyć własną bajkę. W Krakowie zejdź do podziemia rynku i poznaj ciekawą historię miasta a w Poznaniu do Centrum Interpretacji Dziedzictwa, interaktywnego muzeum, które przy pomocy nowych technologii łączy opowieść o dziejach Poznania z narracją o początkach Państwa Polskiego. W Chorzowie jest najstarsze i największe Planetarium i Obserwatorium w Polsce, które odwiedzają równie chętnie dorośli, jak i dzieci. Najlepiej sprawdź w Internecie, co dzieje się wokół Twojego miasta i nie zmarnuj całego długiego weekendu, oglądając seriale. Pogoda nie jest przecież wyznacznikiem dobrej zabawy. 

Wyjazd za granicę 

Wyjazdy na długie weekendy za granicę, z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością wśród Polaków. Tanie linie lotnicze pozwalają na podróżowanie po kosztach, ponieważ bilety można kupić nawet za kilkadziesiąt złotych w dwie strony. Każdy wyjazd za granicę wiąże się z różnymi obawami w stylu, a co jeśli zachoruje, albo zgubię swój bagaż, bądź zostanę okradziony. Na każde z tych nieszczęśliwych wypadków jest proste rozwiązanie, które nazywa się ubezpieczenie turystyczne. Ubezpieczenie na wyjazd za granicę, nie uchroni nas przed takimi zdarzeniami, ale sprawi, że ich skutki będą dla nas mniej dotkliwe. Ubezpieczenie w podróży zapewnia przede wszystkim dostęp do całodobowego centrum pomocy, z którego możemy skorzystać w każdej chwili. Polisa podróżna pokrywa koszty leczenia, ratownictwa i transportu medycznego, które za granicą są naprawdę wysokie. Ubezpieczenie turystyczne ITravel występuje w 3 różnych wariantach, różniących się sumą ubezpieczenia i zakresem ochrony, którą można dostosować do własnego wyjazdu. Nawet podczas krótkiego wypadu za granicę, warto pamiętać o ubezpieczeniu turystycznym, bo różnie w życiu bywa. A jak to mówią, przezorny zawsze ubezpieczony.

ubezpieczenie turystyczne

  • Oceń ten artykuł
    oceń pierwszy!
  • Podziel się