Wakacje last minute. Na co trzeba uważać przy wyborze ubezpieczenia?

Opublikowano
last minute

Cieszysz się, że udało ci się upolować atrakcyjną ofertę na parę dni przed wylotem. Pakując się w ostatniej chwili na urlop nie zapomnij o odpowiedniej polisie turystycznej, gdyż ubezpieczenie otrzymane w pakiecie z wycieczką może okazać się niewystarczające.

Oferty last minute kuszą turystów. Łatwo teraz trafić atrakcyjną ofertę wczasów na Cyprze, w Maroku czy na Wyspach Kanaryjskich, ale łapiąc okazje trzeba pomyśleć o odpowiedniej polisie. W przeciwnym wypadku nasze tanie wczasy mogą okazać się najdroższymi w życiu.

Pakiety turystyczne kupowane w biurach podróży muszą zawierać ubezpieczenie turystyczne w zakresie kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków, jednak przeważnie jest ono dość skromne. Może nie wystarczyć na wakacjach, szczególnie jeśli planujemy je spędzać aktywnie albo gdy chorujemy przewlekle.

Kupując wakacje last minute łatwo zapomnieć o dodatkowej polisie turystycznej. Mamy mało czasu na przygotowanie się do podróży, pakowanie i załatwianie dziesiątek spraw, o których przypominamy sobie w przeddzień wyjazdu.

Polisa last minute

O sprawdzeniu i rozszerzeniu zakresu ochrony powinniśmy pomyśleć przy zakupie wycieczki w biurze podróży. Jeśli wtedy o tym zapomnimy, to nic straconego. Najprościej jest kupić polisę turystyczną przez internet. Wymaga to jedynie wypełnienia prostego formularza i opłacenia składki online.

Proces zakupowy w całości odbywa się online, a po dokonaniu płatności polisa jest przesyłana na podany adres e-mail.

Takiego zakupu możemy dokonać nawet czekając na odprawę na lotnisku. Jeśli więc kupiliśmy wyjazd dzień wcześniej i pakowaliśmy się w biegu, to w wolnej chwili przed samym odlotem możemy kupić ubezpieczenie o odpowiadającym nam zakresie ochrony.

Kiedy warto rozszerzyć ochronę?

Zanim kupimy dodatkowe ubezpieczenie, sprawdźmy zakres ochrony oraz sumy ubezpieczenia w ubezpieczeniu podróżnym otrzymanym wraz z wycieczką. Będzie ono wystarczające, jeśli planujemy spędzać czas wyłącznie na przyhotelowej plaży.

Może się jednak okazać, że suma ubezpieczenia będzie za niska w stosunku do naszych potrzeb, a zakres ubezpieczenia będzie wyłączał aktywności, jakie planujemy uprawiać. Jeżeli chcemy nurkować, pływać kajakiem czy wspinać się po skałach, to sprawdźmy, czy sporty te nie są wyłączone z ochrony w polisie, jaką mamy z biura podróży. Jeśli są, należy wykupić rozszerzenie ochrony.

O takim rozszerzeniu powinny pomyśleć także osoby przewlekle chore, gdyż w podstawowych polisach turystycznych zaostrzenie chorób przewlekłych jest wyłączone z odpowiedzialności ubezpieczyciela.

Warto też sprawdzić, czy ubezpieczenie podróżne dodawane przez touroperatora do wycieczki zawiera OC, ubezpieczenie kosztów poszukiwania i ratownictwa oraz assistance. Jeśli nie, to warto rozszerzyć ubezpieczenie o te elementy. Polisę możemy sobie uszyć na miarę, dobierając jeszcze inne opcje, jak ubezpieczenie mieszkania na czas urlopu czy ubezpieczenie bagażu.

 

  • Oceń ten artykuł
    oceń pierwszy!
  • Podziel się