Zimowe wyjazdy – jak się do nich przygotować?

Opublikowano

Zima sprzyja rozmaitym wyjazdom. To idealny okres zarówno dla amatorów zimowych sportów, jak i miłośników relaksu przy kominku, ze śnieżnym krajobrazem za oknem. Bez względu na to, który rodzaj spędzania wolnego czasu jest ci bliższy, przed wyjazdem warto pomyśleć o właściwym przygotowaniu i zainwestowaniu w odpowiednie ubezpieczenie, które często może okazać się przydatne w niespodziewanych sytuacjach.

Zima – jaki sport wybrać?

Wiele osób z utęsknieniem czeka na pierwsze minusowe temperatury i śnieg, zwiastujący rozpoczęcie sezonu sportów zimowych. Zwolennicy nart i snowboardu już jesienią rozpoczynają poszukiwania najciekawszych miejsc, w których będą mogli szusować po szerokich stokach. Również ci, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z górskim sportami szukają regionu, w którym mieliby szansę na najlepsze warunki do nauki.

Choć należą do najbardziej popularnych, snowboard i narty to nie jedyne sportowe możliwości, jakie możemy wybrać zimą. Nie zapominajmy o tak popularnych dyscyplinach, jak choćby łyżwy i biegówki, których urokami można cieszyć się bez opuszczania swojego miejsca zamieszkania.

I choć zima to bez wątpienia raj dla miłośników rozmaitych sportów, jednak należy pamiętać, że są one tyleż przyjemne, co… kontuzyjne. W związku z tym, poza przygotowaniem odpowiedniego sprzętu i odzieży, warto też rozważyć zakup odpowiedniego ubezpieczenia.

Ubezpieczenia na narty i snowboard to idealny wybór dla osób planujących aktywny wypoczynek w górach. Warto się na nie zdecydować, ponieważ koszty ratownictwa górskiego czy leczenia w przypadku ewentualnych urazów sięgać mogą nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Warto wiedzieć, że ubezpieczenie może zostać wykupione zarówno przed, jak i w trakcie wyjazdu zagranicznego. W tym drugim przypadku należy jednak pamiętać, że ochrona będzie aktywna po dwóch dniach od wykupienia wybranego pakietu.

Poza wersją podstawową można również zdecydować się na wariant Comfort lub All Inclusive, dzięki którym – w przypadku ewentualnego wypadku czy kolizji – możliwe jest wypłacenie odszkodowania za wyrządzenie innej osobie krzywdy bądź uszkodzenie jej mienia. Przed podjęciem ostatecznej decyzji odnośnie zakresu ubezpieczenia, należy zapoznać się ze szczegółami każdego z wariantów

Zima – wyjazdy rekreacyjne

Sporty zimowe są oczywiście niezwykle popularne, jednak nie są jedyną opcją spędzania czasu podczas chłodnej, śnieżnej pogody. Wyjazdy zagraniczne mogą wiązać się również z chęcią relaksu przy kominku w chatce z widokiem na przepiękny, śnieżny krajobraz. Wspaniałą formą wypoczynku są też rekreacyjne spacery po górach, należy jednak mieć na uwadze, że nawet jeśli wybieramy się tam jako amatorzy, niezbędne jest odpowiednie przygotowanie. Ciepły, najlepiej nieprzemakalny strój pomoże ochronić przed zimnem, a bielizna termoaktywną zapewni właściwą regulację ciepła i uchroni przed wyziębieniem. Kluczowe dla udanych wędrówek i bezpiecznych spacerów są również wygodne buty, które nie obcierają, są wodoodporne i odpowiednie do panujących warunków atmosferycznych.

Warto mieć na uwadze, że ubezpieczenie turystyczne jest przydatne nawet wtedy, gdy planowany wyjazd zagraniczny jest bardziej rekreacyjny niż aktywny. Sprawdzi się nie tylko w przypadku amatorskiego uprawiania sportu, ale w przypadku. nałożenia przymusowej kwarantanny czy izolacji związanej z COVID-19. W zależności od wybranego wariantu, ubezpieczony od zniszczenia bądź kradzieży może zostać również bagaż podróżny. Można wybrać również spośród wariantów, gdzie o ile nie nastąpią okoliczności wyłączające, ubezpieczyciel zagwarantuje wsparcie w przypadku organizacji uzyskania pomocy poza granicami kraju.

Ubezpieczenie – jak kupić przez internet?

Wyjazdy rekreacyjne, sportowe ferie zimowe, podróżowanie w trakcie Świąt i sylwestra - to wszystko ogromna przyjemność i moc pozytywnych emocji, które warto jednak poprzeć racjonalnym działaniem. I chociaż wielu z nas nie lubi załatwiać przedwyjazdowych formalności i odkłada je na ostatnią chwilę, to na szczęście z pomocą przychodzi opcja załatwienia formalności online.

Jak kupić polisę przez internet? Wystarczy wypełnić wniosek i zapłacić wskazaną kwotę, by już po kilku minutach cieszyć się posiadanym ubezpieczeniem. Przed dokonaniem zakupu należy zapoznać się ze wszystkimi warunkami polisy i dowiedzieć się o przydatne dokumenty do ubezpieczenia turystycznego.

Posiadając odpowiednią wiedzę, przygotowanie i ubezpieczenie zimą, można śmiało ruszać w trasę, oddając się przyjemnościom i relaksowi, którego wszyscy tak bardzo potrzebujemy.

  • Oceń ten artykuł
    oceń pierwszy!
  • Podziel się