Jak najlepiej ubezpieczyć wspólny wyjazd rodziców i dzieci?

Opublikowano
ubezpieczyć

Wybieracie się na rodzinne wakacje? Koniecznie kupcie polisę turystyczną, która zapewni odpowiednią ochronę wszystkim członkom rodziny. Taniej jest ubezpieczyć się kupując polisę rodzinną niż indywidualną dla każdej osoby.

Rodzinne wakacje niezmiennie cieszą się popularnością wśród Polaków. Lato to czas, kiedy rodzice mogą wyjechać z dziećmi, wspólnie poznawać świat, uprawiać sport oraz odpoczywać. Na wakacjach z dziećmi pieniądze wypływają z portfela szerokim strumieniem: a to kolejne rozrywki, to lody, to wycieczka, to znów pamiątki z podróży.

Jednym z koniecznych wydatków jest polisa turystyczna, ale przy jej zakupie można sporo zaoszczędzić, kupując wariant rodzinny. A przed wakacjami rodzinnymi każda oszczędność ma znaczenie.

Razem czy osobno

Możecie ubezpieczyć się kupując indywidualną polisę turystyczną dla każdej osoby, ale najtańszym rozwiązaniem jest zakup polisy w wariancie rodzinnym, który cenowo wynosi dużo mniej niż suma polis indywidualnych wszystkich członków rodziny. Koszt składki dla całej rodziny wielodzietnej może wynieść tyle co za 2,5 osoby w przypadku zakupu wariantu indywidualnego z takim samym zakresem ochrony. Na tygodniowe wakacje w Grecji bądź Chorwacji rodzina z dwójką czy nawet trójką dzieci może ubezpieczyć się już za mniej niż 100 zł przy założeniu, że nikt nie będzie uprawiał sportów wyczynowych, ani nie jest przewlekle chory. Takie możliwości ma ubezpieczenie turystyczne ITravel od TU Europa

Nie musicie się obawiać, że kupując ubezpieczenie w takiej cenie nie zapewnicie sobie optymalnej ochrony. Polisa rodzinna ma atrakcyjną cenę nie dlatego, że sumy ubezpieczenia są niskie, a zakres ochrony wąski i niewystarczający, ale dlatego, że rodziny są dobrymi klientami zakładów ubezpieczeń. Jeśli ktoś jedzie na wczasy z dziećmi, to przeważnie nie zachowuje się brawurowo i dba o zdrowie własne oraz potomstwa, więc nie jest klientem bardzo szkodowym.

Każdego można ubezpieczyć solo

Nie w każdej sytuacji polisa rodzinna zdaje egzamin. Może zdarzyć się tak, że ojciec planuje na wakacjach uprawiać wspinaczkę skałkową i potrzebuje polisy obejmującej ochroną sporty ekstremalne, córka cierpi na astmę i odpowiednią ochronę zapewni jej polisa rozszerzona o zaostrzenie i następstwa chorób przewlekłych, a syn jest niemowlęciem niezdolnym do wyrządzenia nikomu szkody, nie potrzebuje więc polisy OC.

W takich przypadkach każdego warto ubezpieczyć indywidualnie, dopasowując ochronę do jego potrzeb. Dorośli za takie ubezpieczenie zapłacą normalną cenę, ale dzieci i młodzież mogą liczyć na zniżki.

Polisę turystyczną trzeba kupować uwzględniając potrzeby, tryb życia, aktywności oraz choroby wszystkich osób w rodzinie. Tylko wtedy każdy będzie miał ochronę taką, jakiej naprawdę potrzebuje. Warto też pamiętać, że dobra polisa turystyczna dla rodziny z dziećmi oprócz kosztów leczenia, NNW, OC i kosztów transportu powinna zawierać pakiet assistance, który obejmuje opiekę nad dziećmi w razie wypadku bądź choroby rodziców.

  • Oceń ten artykuł
    oceń pierwszy!
  • Podziel się