Po co w podróży assistance?

Opublikowano
assistance

Assistance to inaczej pomoc. Assistance podróżne to szereg przydatnych usług, które ułatwią nam życie, jeśli w podróży dojdzie do nieprzyjemnych zdarzeń.

Świadczenia assistance są ciągle jeszcze niedoceniane tak, jak na to zasługują, mimo że mają duże znaczenie w praktyce. Jeśli coś nam się stanie na wakacjach, potrzebujemy nie tylko zwrotu poniesionych kosztów, ale także zorganizowania pomocy i opieki. Temu właśnie służy to ubezpieczenie.

Assistance dostępne jest w kilku wariantach i od nas zależy, jaki zakres pomocy wybierzemy.

W ramach assistance turystycznego otrzymamy dostęp do całodobowego centrum pomocy. Jeżeli dojdzie do nieszczęśliwego zdarzenia, to o każdej porze dnia i nocy możemy zadzwonić pod wskazany na polisie numer telefonu, a ubezpieczyciel zorganizuje pomoc medyczną, polegającą na wskazaniu punktu medycznego czy umówieniu wizyty lekarskiej.

Dzięki usługom pomocowym nie będziemy też musieli wykładać pieniędzy na leczenie z własnej kieszeni, a potem dopominać się od ubezpieczyciela ich zwrotu. Jeżeli zgłosimy potrzebę wsparcia w centrum pomocy, to ubezpieczyciel udzieli placówce medycznej gwarancji pokrycia kosztów leczenia ambulatoryjnego lub hospitalizacji do wysokości sumy ubezpieczenia i przejmuje rozliczenia z jednostką medyczną prowadzącą leczenie.

Nie będziesz samotny w chorobie

Jeżeli poważnie zachorujemy, albo będziemy mieć wypadek na wakacjach, to naturalne jest, że przyda się nam opieka kogoś bliskiego, szczególnie w czasie transportu. Tutaj też przydaje się assistance. Jeśli będziemy transportowani do Polski i nie damy sobie rady w podróży, to ubezpieczyciel zorganizuje i pokryje koszty transportu osoby towarzyszącej.

Organizacja i pokrycie kosztów zakwaterowania przysługują także naszemu bliskiemu, gdy jego pomoc będzie potrzebna przy załatwianiu spraw związanych z powrotem do Polski i opieką nad ubezpieczonym. Podobnie - gdy trafimy na dłużej do szpitala i potrzebna nam będzie obecność bliskiej osoby.

Z kolei jeżeli nie będziemy mogli w przewidzianym terminie wrócić do Polski z przyczyn zdrowotnych, to ubezpieczyciel zorganizuje i pokryje nam koszty zakwaterowania i wyżywienia na czas rekonwalescencji, a także zajmie się naszym powrotem do kraju po tym czasie.

Czasem żeby czuć się bezpiecznie w podróży, potrzebujemy szerszego zakresu świadczeń pomocowych. Wybierając się na wakacje i będąc jedynym kierowcą, przydatna może okazać się usługa organizacji i pokrycia kosztów kierowcy zastępczego, który odwiezie nas do Polski, jeśli np. złamiemy nogę i nie będziemy mogli samodzielnie prowadzić auta.

Utrata dokumentów bądź pieniędzy albo konieczność zablokowania konta to sytuacje kosztujące nas dużo stresu. Dzięki assistance możemy otrzymać pomoc także w takich nieprzyjemnych sytuacjach. Z kolei gdy podróżujemy z dziećmi, przyda nam się opcja zapewnienia potomkom organizacji i pokrycia kosztów transportu do Polski oraz opieki w czasie podróży, jeśli my znajdziemy się w szpitalu na skutek wypadku albo nagłego zachorowania.

Dostępne są też bardziej wyspecjalizowane usługi pomocowe, takie jak pokrycie niezbędnych i uzasadnionych kwot związanych z opóźnieniem lotu czy organizacja i opłacenie kosztów transportu do Polski osób bliskich ubezpieczonemu - które z nim podróżują - w przypadku śmierci lub hospitalizacji ubezpieczonego.

Jak widać, assistance zapewnia nam więc poczucie bezpieczeństwa i świadomość, że jeśli coś nam się stanie podczas urlopu, nie zostaniemy bez pomocy. Dlatego warto przed wyjazdem świadomie wybrać zakres ubezpieczenia i zapoznać się z informacją, jakie świadczenia nam przysługują.

 

  • Oceń ten artykuł
    oceń pierwszy!
  • Podziel się