Kiedy przydaje się ubezpieczenie NNW?

Opublikowano
ubezpieczenie NNW

„Nieszczęśliwe wypadki zdarzają się innym, mnie to nie dotyczy” – z taką opinią można spotkać się bardzo często. Wiele osób z tego powodu uważa, że nie jest im potrzebne żadne ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Tymczasem prawda jest taka, że nikt nie jest chroniony w szczególny sposób, a nieprzewidziane zdarzenie może zdarzyć się na każdym kroku.

Kto powinien ubezpieczyć się od NNW? Odpowiedź jest prosta – wszyscy. Każdy może np. poślizgnąć się na prostej drodze i złamać rękę czy wjechać rowerem w jakąś nierówność i przez to trafić do szpitala. O konsekwencjach takiego zdarzenia warto pomyśleć zawczasu – ubezpieczenie NNW jest tu bardzo dobrym pomysłem.

Co daje nam ubezpieczenie NNW?

Głównymi korzyściami, które z niego płyną, są: odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu czy świadczenie na wypadek śmierci ubezpieczonego. Firmy ubezpieczeniowe proponują jednak wiele dodatkowych korzyści. Przykładowo w TU Europa każdy pakiet można dopasować do swoich indywidualnych potrzeb, korzystając z ubezpieczeń dodatkowych. Mogą je wykupić np. osoby uprawiające sporty podczas wyjazdów (np. pływanie żaglówką, wędrówki górskie). Warto też zadbać o pokrycie kosztów ratownictwa i poszukiwań, pierwszej pomocy medycznej i rehabilitacji czy ubezpieczenie bagażu podróżnego.

Pakiety i rozszerzenia

W zależności od pakietu ubezpieczyciel może pokryć koszty leczenia, ratownictwa i transportu do 3 tys. zł lub 5 tys. zł. Suma ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków może wynieść od 10 do 50 tys. zł, a z ubezpieczenia OC za szkody wyrządzone innym ubezpieczyciel wypłaci nawet 50 tys. zł.

Ubezpieczenie NNW można rozszerzyć również o OC, czyli ochrona na wypadek szkód wyrządzonych innym osobom i ich mieniu czy o ochronę dla osób wykonujących pracę fizyczną. Trzeba jednak zauważyć, że niektóre firmy wyłączają z zakresu ubezpieczenia niebezpieczną pracę fizyczną.

Polisę NNW warto też wykupić, gdy wybieramy się na wakacje – nie tylko na zagraniczne wojaże. Ubezpieczenie NNW Polska w TU Europa zapewni pomoc w przypadku, gdy ulegniemy nieszczęśliwemu wypadkowi w strefie przygranicznej do 30 km, z wyłączeniem Białorusi. Towarzystwo proponuje również ochronę osób uprawiających sporty podczas wyjazdów. W grę mogą wchodzić tu: uprawianie sportów wysokiego ryzyka, wyczynowe uprawianie sportów i uprawianie sportów ekstremalnych.

Dla kogo taka polisa?

O ubezpieczenie NNW koniecznie powinni też zadbać miłośnicy jazdy na rowerze. Nawet korzystając z coraz bardziej popularnych systemów rowerów miejskich robimy to na własną odpowiedzialność. A o wypadek nietrudno, szczególnie gdy poruszamy się wąskimi ścieżkami miejskimi. Tymczasem oferowane przez TU Europa Ubezpieczenie Rowerzysty, obejmujące NNW, jest przeznaczone dla każdego cyklisty bez względu na to, czy rower, którym jeździ należy do niego, czy został pożyczony. Działa, gdy posiadacz ubezpieczenia ucierpi w wypadku rowerowym lub jednośladem wyrządzi szkodę innej osobie. Wystarczy je wykupić, by cieszyć się bezpieczną jazdą na rowerze w Polsce oraz w strefie przygranicznej, nawet do 30 km od granicy w głąb sąsiadujących krajów, z wyłączeniem Białorusi.

Nieszczęśliwemu wypadkowi możemy ulec również wtedy, gdy jesteśmy tylko biernym obserwatorem wydarzeń, np. czekając na światłach czy idąc chodnikiem. Sprawca wypadku nie zawsze jest ubezpieczony, więc polisa NNW może uchronić nas przed dużymi wydatkami na wizyty u lekarzy i rehabilitację. Dobrze pomyśleć o tym przed szkodą.

 

  • Oceń ten artykuł
    oceń pierwszy!
  • Podziel się