Port lotniczy La Gomera – jak dojechać do Sebastián de La Gomera

Opublikowano
Port lotniczy La Gomera – jak dojechać do Sebastián de La Gomera

Planujesz urlop na wyspie La Gomera? Przygotuj się na lot z przesiadkami – na Gran Canaria lub Teneryfie. Kiedy jednak w końcu wylądujesz na lotnisku La Gomera, czeka Cię jeszcze podróż z portu lotniczego, do hotelu, znajdującego się najprawdopodobniej w San Sebastián de La Gomera. Jak zatem dotrzeć z lotniska La Gomera do centrum? Która opcja będzie najtańsza? Co wybrać, jeśli zależy Ci na czasie?

Port lotniczy La Gomera – najważniejsze informacje

To hiszpańskie lotnisko znajduje się na jednej z Wysp Kanaryjskich o tej samej nazwie. GMZ jest położone 34 km na południowy zachód od San Sebastián de la Gomera. Port lotniczy został utworzony w 1999 roku i do dziś uznawany jest za jedno z najmniejszych lotnisk na Wyspach Kanaryjskich. Ten port lotniczy jest wyposażony w jeden, dwupiętrowy terminal. Rocznie la Gomera obsługuje ponad 28,8 tys. pasażerów. Warto jednak wiedzieć, że nie dotyczy to lotów międzynarodowych, a jedynie krajowych. La Gomerę obsługuje tylko jedna linia lotnicza, łącząca lotnisko z Gran Canarią i Teneryfą. Obiekt jest dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Ponadto na jego terenie znajduje się biuro informacji, kawiarnia oraz sklep, a podróżni mogą skorzystać z bezpłatnego WI-FI. Co ważne, istnieje możliwość pozostawienia samochodu na jednym ze 120 miejsc parkingowych. Parking znajduje się zaraz obok terminala. Turyści mogą również wypożyczyć auto od jednej z firm: Cicar, Avis lub Europcar. Jeśli dopiero planujesz urlop na wyspie, być może zainteresować Cię fakt, że w pobliżu lotniska znajdują się aż trzy hotele.

Lotnisko La Gomera – dojazd

Jak dojechać z portu lotniczego La Gomera do centrum? Do wyboru masz:

 • autobus,
 • taksówkę,
 • prywatnego przewoźnika/wynajem samochodu.

Jak dojechać z lotniska La Gomera do centrum autobusem

Przystanek autobusowy znajduje się nieopodal terminala, łatwo więc go zauważysz. Z lotniska La Gomera do San Sebastián de La Gomera pięć razy dziennie kursuje linia autobusowa nr 3. Kolejne przystanki to:

 • Santa Ana,
 • Playa de Santiago,
 • Tecina,
 • Las Toscas,
 • Vegaipala,
 • Jerduñe,
 • Degollada de Peraza,
 • San Sebastián de La Gomera.

Podróż zajmuje średnio nieco ponad godzinę, a cena biletu to ok. 4 EUR. Z lotniska La Gomera kursują także autobusy linii 6 oraz 7. Cena biletów to odpowiednio 6 i 4 EUR. Autobusem nr 6 dojedziesz do Valle Gran Rey, a także do innych miasteczek, takich jak choćby: Chipude, El Cercado Las Hayas i Alajero. Z kolei autobusem nr 7 dotrzesz do San Sebastian.

Jak dojechać z lotniska La Gomera do centrum taksówką

Postój taksówek również znajduje się w pobliżu terminala. Cena przejazdu będzie zależała od taryfy, a więc od pory podróży. Taryfa dzienna obowiązuje w godzinach 6:00-22:00, koszt za 1 km wynosi 0,55 EUR, a minimalna opłata 3,15 EUR. Taryfa nocna obowiązuje od godz. 22:00 do 6:00, koszt za 1 km wynosi 0,63 EUR, minimalna opłata 3,45 EUR. Odległość między lotniskiem La Gomera a San Sebastian to ok. 33 km. Cena takiego kursu taksówką to zatem ok. 190-230 zł.

Jak dojechać z lotniska La Gomera samochodem

Jak już wspominaliśmy, na lotnisku możesz wypożyczyć samochód od jednej z trzech firm: Cicar, Avis lub Europcar. Jest to dobry pomysł, jeśli planujesz wypożyczyć auto na dłużej, również w celach turystycznych. Na przykład, wypożyczalnie Fiata 500 w Cicar na tydzień dla czterech osób to koszt ok. 150 EUR. Alternatywnym rozwiązaniem może okazać się podróż tzw. Towncarem. Koszt takiej podróży zaczyna się od 67 zł. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie:

https://www.rome2rio.com/map/La-Gomera-Airport-GMZ/San-Sebasti%C3%A1n-de-La-Gomera#r/Towncar/s/0

Port lotniczy La Gomera – podsumowanie

Jeśli przesiadki nie są dla Ciebie uciążliwe, lądowanie na lotnisku La Gomera to całkiem dobra opcja. Szczególnie jeśli po drodze chcesz zatrzymać się na Gran Canaria lub Teneryfie. Bez względu na to, jaki środek transportu wybierzesz z lotniska La Gomera do San Sebastián de La Gomera, warto wcześniej zaplanować i pamiętać o ubezpieczeniu turystycznym.

 • Oceń ten artykuł
  oceń pierwszy!
 • Podziel się