Koncerty w 2021 jak ubezpieczyć bilety?

Opublikowano
Koncerty w 2021 jak ubezpieczyć bilety?

Muzyka jest  jedną z najpopularniejszych i najłatwiej dostępnych form obcowania z kulturą. Dostępna zawsze tam, gdzie znajdują się jej odbiorcy. Można jej słuchać w różnych formach i rozmaitych miejscach. Wśród przykładów znajdą się ogromne, profesjonalnie przygotowane festiwale skupiające tysiące osób,  bardziej kameralne, eleganckie wydarzenia w filharmoniach, własne słuchawki, czy samodzielnie i spontanicznie zaaranżowane kombinacje muzyczne.

Skąd ta ogromna popularność muzyki?


Muzyka nie dość, że jest łatwo dostępna, niewątpliwie wpływa również na samopoczucie i nastrój. Łatwo jest wprowadzić się w pozytywne wibracje słuchając rano ulubionego, energetycznego utworu. Do snu najefektywniej ukoją zaś spokojne, relaksacyjne dźwięki. Poza tym, muzyka posiada niezwykłą moc łączenia ludzi. To właśnie wspólne doświadczanie utworów, emocji, niecodziennego show podczas koncertów na żywo jednoczy i dostarcza niepowtarzalnych wrażeń, które zrozumieją tylko te osoby, które doświadczały ich wspólnie w danym momencie. 


Ukochani idole - czyli w trasie za gwiazdą


Występy na żywo ulubionych gwiazd potrafią dostarczyć wyjątkowe wspomnienia, ładując pozytywnie baterie. Rzesze fanów wręcz żyją koncertami i spotkaniami ze swoimi idolami śledząc każde dostępne wydarzenie w kraju i poza granicami. Bilety na wymarzone imprezy kulturalne mogą być dostępne nawet na kilka miesięcy przed samym wydarzeniem. Niecierpliwi fani często robią zakupy jako jedni z pierwszych do czego zachęca również niższa cena wejściówek. Działając z wyprzedzeniem można zaoszczędzić trochę pieniędzy kupując bilety na koncert w pierwszej turze sprzedaży, ale także wyszukując tańsze bilety na transport do miejsca docelowego. Uczestnictwo w takim wydarzeniu wiąże się więc ze sporym zaangażowaniem i wcale nie mniejszymi wydatkami związanymi z organizacją wielu dodatkowych elementów takich jak dojazd czy nocleg. 


Bilety zakupione z wyprzedzeniem - co jeśli jednak nie będziesz mógł pojechać?


Działanie z wyprzedzeniem ma niewątpliwe plusy, ale niesie za sobą również pewne ryzyko. Odwołanie zaplanowanej i opłaconej podróży bywa niemożliwe bez poniesienia kosztów. Pojawiają się więc niepokój i pytania...


Co się stanie, jeśli w ostatniej chwili okaże się, że nie mogę uczestniczyć w wymarzonym koncercie? Co zrobię, jeśli przydarzy mi się wypadek, albo nagła choroba zatrzyma mnie w domu? Czy te obawy brzmią znajomo? Jeśli tak, sprawdź jak przygotować się na nieprzewidziane sytuacje.


Transport - czy da się odzyskać pieniądze za bilety?


Zwrot biletów na pociąg i samolot jest zwykle możliwy nawet do ostatniej chwili. Natomiast trzeba liczyć się, z tym że zwrócona kwota zostanie potrącona o ustalony procent ceny. W przypadku biletów lotniczych często stanowi to więcej niż połowę ceny biletu. Warto unikać tego typu ryzyka i wykupić odpowiednie ubezpieczenie w aplikacji app2u, które pozwoli na zwrot poniesionych kosztów w razie choroby lub wypadku i wielu innych sytuacji, opisanych w OWU.

Koncert - co zrobić żeby nie stracić pieniędzy za bilety?


Wejściówki na największe imprezy potrafią słono kosztować, niekiedy więcej niż nocleg i dojazd na wydarzenie razem wzięte. Zdarza się, że ceny za koncerty gwiazd sięgają nawet kilku tysięcy złotych! Ale przecież cena nie gra roli, kiedy spełnia się marzenia. Dlatego Twoja obecność na koncercie to często nie tylko duży wydatek, ale także organizacja wielu różnych działań jednocześnie. Warto zapewnić sobie ochronę, zainwestować w spokojną głowę i ubezpieczyć się od kosztów rezygnacji na wypadek gdybyśmy musieli odwołać swój udział w koncercie, lot samolotem czy nocleg na wyjeździe.


Lepiej zapobiegać!

Teraz to proste. Wystarczy zacząć od pobrania bezpłatnej aplikacji app2U i zapoznać się z ofertą ochrony ubezpieczeniowej na wypadek poniesienia kosztów związanych z rezygnacją z udziału w wydarzeniu kulturalnym.


OK - chcę zapobiegać! Jak ubezpieczyć bilety na koncert?


Zakup Ubezpieczenia kosztów rezygnacji nigdy nie był prostszy niż teraz! Jedyne co jest potrzebne to telefon i aplikacja. Telefon przecież zawsze jest w pobliżu!  Warto zainteresować się tematem ubezpieczenia jak najwcześniej i podjąć świadomą decyzję uwzględniającą wszystkie możliwe scenariusze

 

  • Oceń ten artykuł
    5.0/5 (3 ocen)
  • Podziel się