Ubezpieczenie Travel World – plaster na rany

Opublikowano
bezpieczenie Travel World – plaster na rany

Podróżując za granicą w naturalny sposób nastawiamy się, że przywieziemy tylko dobre wspomnienia i ciekawe pamiątki. Niestety zdarza się, że taką pamiątką jest złamana ręka lub inny poważny uraz. Posiadając odpowiednie ubezpieczenie nie musimy jednak po powrocie z wojaży ani ponosić wydatków na leczenie w Polsce, ani być zdanym na państwową służbę zdrowia. Ochronę taką daje Ubezpieczenie leczenia kosztów po powrocie z zagranicy.

Szeroki parasol ochronny nad turystą roztacza ubezpieczenie Travel World, stworzone przez Towarzystwo Ubezpieczeń Europa. Zapewnia ono pomoc medyczną i pokrywa koszty leczenia w sytuacji, gdy turyście przydarzy się nieszczęśliwy wypadek lub nagle zachoruje on podczas podróży zagranicznej.

Travel World

Ubezpieczenie gwarantuje również organizację, a także sfinansowanie transportu turysty do kraju oraz pokrycie kosztów akcji poszukiwawczej, jeśli trzeba będzie ją przeprowadzić. Jako jedyne na polskim rynku oferuje wspomnianą opcję kontynuacji leczenia po powrocie z zagranicy. W ramach tego ubezpieczyciel zorganizuje i sfinansuje leczenie w szpitalu, zapewni dostęp do lekarzy 14 specjalności oraz umożliwi wykonanie badań m.in. laboratoryjnych, RTG, USG, tomografii komputerowej bez skierowań i limitów za niecałe 2 zł dziennie. To niewiele, biorąc pod uwagę, ile musielibyśmy zapłacić za prywatne leczenie w Polsce. Przyjmując, że za granicą przydarzył nam się nieszczęśliwy wypadek i po przetransportowaniu do kraju jesteśmy zmuszeni kontynuować kurację płacąc z własnej kieszeni, bo nie możemy czekać miesiącami w kolejkach do państwowej służby zdrowia, możemy wówczas ponieść następujące koszty: pobyt w szpitalu 45 dni - 4 500 zł, rehabilitacja - 4 050 zł, konsultacje lekarzy specjalistów (14 wizyt) - 2 250 zł, badania diagnostyczne - 1 500 zł. Daje to łączną sumę aż 12 300 zł, a to przecież ogromne obciążenie dla domowego budżetu. 

Każdemu według potrzeb 

Ubezpieczenie Travel World charakteryzuje się dużą elastycznością - klient, wskazując dodatkowe pakiety usług, może skompilować indywidualną, rozbudowaną polisę dostosowaną precyzyjnie do swoich potrzeb. Przykładowo: wybierając opcję Car Assistance zyskuje ubezpieczenie pasażerów i pojazdu, którym się porusza. Polisa chroni klienta, jeśli samochód ulegnie wypadkowi, awarii lub zostanie skradziony. TU Europa zorganizuje wówczas holowanie, wynajem pojazdu zastępczego, dostawę części zamiennych oraz pomoc w załatwieniu formalności związanych ze zgłoszeniem szkody oraz wypełnieniem deklaracji wypadkowej. 

W ramach Travel World dostępne są także opcje: Komfortowa Kieszeń, Ubezpieczenie mieszkania lub domu na czas podróży zagranicznej, Ubezpieczenie artroskopii i rehabilitacji oraz Ubezpieczenie psów i kotów podczas podróży zagranicznej. 

Wysokie sumy ubezpieczenia, nawet do 60 tys. euro, pozwalają na korzystanie z bogatych pakietów usług medycznych zarówno za granicą, jak i w Polsce – w przypadku wspomnianej opcji ubezpieczenia kosztów leczenia po powrocie do kraju. Spośród bogatego portfolio produktów turystycznych, oferowanych przez TU Europa, na uwagę zasługuje także Ubezpieczenie Kosztów Rezygnacji. Gwarantuje ono zwrot aż 100 procent ceny wycieczki, noclegu oraz biletu lotniczego lub autobusowego, gdy klient nie ma możliwości ich zrealizowania. 

Agent – partner turysty 

Od chwili wejścia na rynek ubezpieczeń turystycznych Europa intensywnie rozwija współpracę z partnerami biznesowymi. Współpracuje już z 1200 biur podroży w całej Polsce, oferując ubezpieczenia zarówno grupowe, jak i indywidualne. Jest partnerem największych touroperatorów na polskim rynku, udzielając gwarancji ubezpieczeniowych m.in. dla Rainbow Tours, Bee&Free, Logos Travel, Viva Club. To właśnie pracownicy biur podróży pełnią bardzo ważną rolę w procesie sprzedaży ubezpieczeń dla turystów. Kompetentny i świadomy znaczenia ubezpieczeń agent, który dobrze zna produkt, potrafi trafnie rozpoznać potrzeby klienta oraz jego oczekiwania w zakresie ochrony. W efekcie umie dobrać ubezpieczenie tak, aby turysta zyskał odpowiednie dla niego zabezpieczenie i czuł się komfortowo w podróży. 

  • Oceń ten artykuł
    oceń pierwszy!
  • Podziel się