Ubezpieczenie podróży biznesowych

Opublikowano
ubezpieczenie

Nie tylko turysta może wymagać leczenia w czasie wojaży, pracownik w podróży służbowej także może się rozchorować, albo mieć wypadek. Jeśli do tego dojdzie, wówczas pracodawca będzie musiał pokryć koszty leczenia.

W USA wizyta u lekarza ogólnego kosztuje zwykle ponad 100 dolarów, doba w szpitalu – od 500 do kilku tysięcy dolarów. W Turcji wizyta u lekarza bez zabiegów może kosztować od 100 dolarów wzwyż, dzień pobytu w szpitalu – od 500 dolarów, do tego dochodzą bardzo drogie zabiegi. W Belgii cena standardowej wizyty lekarskiej wynosi około 30-35 euro, doba pobytu w szpitalu – około 250 euro. To tylko niektóre przykłady obrazujące, że leczenie za granicą jest bardzo kosztowne.

Wyobraźmy sobie, że wyjeżdżasz do Paryża negocjować umowę i wychodząc z lotniska łamiesz nogę. Nie dość, że trafiasz do szpitala, gdzie noga jest składana, to jeszcze potrzebujesz transportu do kraju. Może też być tak, że przebywasz biznesowo w Indiach i na skutek problemów gastrycznych, które dopadły cię po zjedzeniu kolacji, trafiasz na kilka dni do szpitala. W takich sytuacjach nie ominą cię spore wydatki.

Ubezpieczenie zagranicznych wojaży

Wyjeżdżając w interesach za granicę warto kupić ubezpieczenie podróży biznesowych przeznaczone dla managerów i przedsiębiorców, które pozwoli uniknąć ponoszenia wysokich kosztów w razie nagłego zachorowania.

Możesz sam wybrać pakiet ubezpieczenia w zależności od Twoich potrzeb. Podstawowy wariant Business Travel World, który dla osób często przebywających w delegacji proponuje TU Europa, obejmuje pokrycie kosztów leczenia, ratownictwa i transportu, pomoc w podróży i NNW. Możesz wybrać także dodatkowe opcje takie jak: ubezpieczenie OC czy pokrycie kosztów rezygnacji z podróży służbowej lub kosztów podróży osoby zastępczej.

Co powinno obejmować dobre ubezpieczenie podróży w interesach?

Przede wszystkim koszty leczenia, czyli wydatki na hospitalizację (w tym zabiegi operacyjne), leczenie ambulatoryjne oraz zakup lekarstw i środków opatrunkowych, naprawę lub zakup okularów / naprawę protez po wypadku, leczenie stomatologiczne czy rehabilitację. Ubezpieczenie powinno także zapewniać transport do lokalnej placówki służby zdrowia, jak i do Polski.

Bardzo przydatne są świadczenia assistance, czyli takie usługi pomocowe jak: informacja medyczna, organizacja i pokrycie kosztów zakwaterowania osoby towarzyszącej, zastępstwo kierowcy, pomoc prawna, powiadomienie rodziny, zmiana rezerwacji lotu czy dostarczenie leków.

Z kolei ubezpieczenie NNW zapewni świadczenie w razie trwałego uszczerbku na zdrowiu bądź śmierci ubezpieczonego podczas zagranicznej podróży służbowej.

Nie można też zapomnieć o ubezpieczeniu OC, w którym przedmiotem jest odpowiedzialność cywilna ubezpieczonego w życiu prywatnym za szkody wyrządzone osobom trzecim, do naprawienia których ubezpieczony jest zobowiązany w myśl prawa, np. gdy potknie się i zwichnie rękę innej osobie albo gdy przypadkiem wyleje na kontrahenta gorącą herbatę.

W przypadku ubezpieczenia bagażu podróżnego otrzymamy świadczenie w razie utraty bądź zniszczenia rzeczy, które zabraliśmy w podróż, prezentów i pamiątek czy sprzętu fotograficznego bądź laptopa. Otrzymamy również niezbędne świadczenie w przypadku zagubienia bagażu na lotnisku czy opóźnienia lotu.

  • Oceń ten artykuł
    oceń pierwszy!
  • Podziel się