Gdzie na święta Bożego Narodzenia 2023 warto się wybrać?

Opublikowano
Gdzie na święta Bożego Narodzenia 2023 warto się wybrać?

Boże Narodzenie to w polskiej tradycji najbardziej rodzinne święta. Nasi rodzice i dziadkowie spędzali ten czas w domowym zaciszu, jednak młodsze pokolenie powoli od tego odchodzi. Wprawdzie nadal spędzamy Boże Narodzenie w rodzinnym gronie, ale już niekoniecznie w domu. Święta za granicą – w ciepłych krajach lub na stoku, z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Jeśli i Ty się nad tym zastanawiasz, w naszym artykule znajdziesz kilka pomysłów na to, gdzie pojechać na święta Bożego Narodzenia 2023.

Dlaczego warto spędzić święta Bożego Narodzenia za granicą

Boże Narodzenie spędzone poza domem oznacza, że ominie Cię ta cała świąteczna bieganina, sprzątanie i przygotowywanie wigilijnych potraw. Nie da się ukryć, że właśnie z tego powodu wiele osób siada do wigilijnego stołu zmęczonych, a dwa świąteczne dni są niczym w porównaniu z godzinami przygotowań. Boże Narodzenie za granicą to szansa, by naprawdę odpocząć, ciesząc się swoim towarzystwem, spędzając aktywnie czas. Święta Bożego Narodzenia spędzone w domu to niestety bardzo często siedzenie i jedzenie. W tym roku masz szansę to zmienić. Taki wyjazd jest także nie lada atrakcją dla dzieci, które przecież już przed świętami Bożego Narodzenia aż do Nowego Roku mają wolne. To zatem doskonała okazja, by wziąć urlop i całą rodziną spędzić święta Bożego Narodzenia za granicą. Większość hoteli przygotowuje bowiem dla swoich gości specjalną bożonarodzeniową ofertę. Nie musisz się więc obawiać, że tym razem zabraknie świątecznej atmosfery.

Gdzie na święta Bożego Narodzenia 2023 warto jechać?

Wszystko zależy oczywiście, od tego, czego oczekujesz, czy marzą Ci się białe święta, czy wolisz spędzić Boże Narodzenie 2023 w ciepłych krajach, korzystając z pięknej pogody i temperatury, o której w Polsce o tej porze roku można tylko pomarzyć. Gdzie spędzić święta Bożego Narodzenia za granicą? Oto kilka naszych propozycji.

Boże narodzenie w ciepłych krajach

●      Malediwy

Jeśli nie przepadasz za zimą i związanymi z nią niskimi temperaturami, to spędzenie Bożego Narodzenia na Malediwach będzie dla Ciebie idealne. Zamiast śniegu i mrozu, będziesz mógł cieszyć się ciepłem i słońcem. To doskonałe miejsce, aby uciec od typowego zimowego krajobrazu. W grudniu średnia temperatura na Malediwach wynosi bowiem 28 stopni Celsjusza. To raj dla miłośników nurkowania i snorkelingu; okazja, by na własne oczy zobaczyć bajeczne rafy koralowe oraz rzadkie gatunki ryb. Musisz jednak liczyć się z dużymi kosztami. Ceny w okresie świątecznym poszybują bowiem w górę, a im później zarezerwujesz bilety, tym będzie drożej. Patrząc na ceny biletów w listopadzie, zaczynają się one od ok. 3000 zł w obie strony dla jednej osoby.

●      Hawaje

Święta Bożego Narodzenia na Hawajach są naprawdę egzotyczne. Chociaż różnią się od tych w Polsce są obchodzone równie uroczyście. Święty Mikołaj zmienia tam swój czerwony kubraczek na charakterystyczną hawajską koszulę, a sanie na deskę surfingową, którą ciągną delfiny. Co ciekawe, na Hawajach ten przeuroczy jegomość nazywany jest Kanakaloka, a mieszkańcy, składając sobie życzenia nie mówią „Merry Christmas”, a „Mele Kalikimaka”, W grudniu w Honolulu organizowany jest Honolulu City Lights. Wówczas to całe miasteczko zmienia się w zimową krainę, odbywa się uroczysta parada, a centralnym punktem wydarzenia jest zapalenie ogromnej choinki, które oficjalnie rozpoczyna sezon świąteczny.

●      Egipt

Około 15% mieszkańców Egiptu to chrześcijanie. Wprawdzie większość z nich jest wyznania prawosławnego i obchodzi Boże Narodzenie 5 stycznia, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by spędzić Boże Narodzenie w Egipcie. Większość hoteli dopasowuje bowiem ofertę świąteczną dla gości z zagranicy. Co więcej, pobyt w grudniu może być o wiele tańszy niż w szczycie sezonu. Nadal jednak będziesz mógł cieszyć dość wysoką temperaturą – ok. 23 stopni Celsjusza, unikając jednocześnie upałów, które zazwyczaj utrudniają zwiedzanie.

Boże Narodzenie w górach

●      Kitzbühel, Austria

Jeśli należysz do tych osób, które nie wyobrażają sobie świąt Bożego Narodzenia bez śniegu i masz dosyć kapryśnej pogody w Polsce, spędź tegoroczne Święta w Kitzbühel, w Austrii. Z początkiem grudnia to urokliwe miasteczko zmienia się bowiem w bożonarodzeniową krainę. Co roku bowiem w Kitzbühel odbywa się parada Nikolausa i Krampusa, a także jarmark świąteczny.

●      St. Moritz, Szwajcaria

St. Moritz jest malowniczo położone w Alpach Szwajcarskich. Oferuje zatem niesamowite widoki na otaczające góry i jezioro. To idealne miejsce dla miłośników przyrody i osób, które chcą spędzić czas na świeżym powietrzu. Co więcej, to również znany ośrodek narciarski, z doskonałymi trasami narciarskimi i snowboardowymi, zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych.

●      Brixen, Włochy

Podczas Bożego Narodzenia w Brixen odbywają się liczne jarmarki bożonarodzeniowe, na których można znaleźć ręcznie wykonane upominki, świąteczne przysmaki i unikalne ozdoby. Jest to doskonała okazja do zakupu oryginalnych prezentów dla bliskich. W całym miasteczku zobaczyć można przepiękne świąteczne iluminacje i dekoracje.

Święta Bożego Narodzenia za granicą – podsumowanie

Boże Narodzenie za granicą to miła odmiana i okazja, by odpocząć od codzienności.  Bez względu na to, czy zależy Ci na białych Świętach, czy wolisz Boże Narodzenie w ciepłych krajach, warto jak najszybciej zarezerwować bilety i hotel. Może się bowiem okazać, że na krótko przed Świętami kierunek, który Cię interesuje, będzie już wyprzedany. Kiedy już podejmiesz decyzję, gdzie chcesz spędzić Boże Narodzenie, pomyśl o ubezpieczeniu turystycznym. Dzięki temu nie będziesz musiał martwić się skutkami nieprzewidzianych zdarzeń, takich jak np. kradzież lub zgubienie bagażu i będziesz mógł cieszyć się tym wyjątkowym czasem w spokoju.

 

  • Oceń ten artykuł
    5.0/5 (2 ocen)
  • Podziel się