Czego nie robić w walentynki?

Opublikowano
Czego nie robić w walentynki

Walentynki za pasem! To amerykańskie święto na stałe wrosło w naszą kulturę i wciąż wywołuje sporo zamieszania. Jedni je kochają, a inni nienawidzą. Przygotowaliśmy mały przewodnik, pt. „Czego nie robić w walentynki”, żeby ten dzień był dla Was jak scenariusz z romantycznej komedii, a nie ściskający za serce dramat. Mamy kilka wskazówek dla par i singli.

ubezpieczenie turystyczne

Jest tyle różnych głosów, dotyczących walentynek, że postanowiliśmy przyjrzeć się im nieco bliżej. Z jednej strony to miła okazja dla zakochanych, żeby podziękować sobie za miłość i wspólnie świętować ten wyjątkowy czas, a z drugiej komercyjne święto, które niczym bożonarodzeniowa gorączka, wpędza nas w wir zakupów i prezentowych zmartwień. Zastanówmy się, jak sprawić, żeby ten dzień był przyjemny. 

Po pierwsze – nie przesadzaj

Cały ten walentynkowy szał, może przyprawić nas o ból głowy. Balony w kształcie serca, czerwone róże, maskotki i romantyczne kolacje przy świecach to zaledwie kilka propozycji walentynkowych prezentów. Przed 14 lutym jesteśmy atakowani reklamami, które zachęcają nas do kupna czekoladek w kształcie serca, poduszek z miłosnym cytatem, czy nawet chusteczek higienicznych z nadrukiem amora. I choć niektórzy posuwają się krok dalej i dla ukochanej osoby przygotowują mega niespodziankę, jak ekstremalną jazdę na nartach w snowparku czy drifting samochodem na torze wyścigowym, to warto pamiętać, że przesada nigdy nie jest wskazana. Walentynki to święto zakochanych i nie chodzi w nich o prezenty, które są niewątpliwe miłe, tylko o radość bycia ze sobą.

Po drugie – nie oczekuj

Można by rzec, że ten punkt dotyczy młodych par, które jeszcze nie znają się dobrze a ich „love story” trwa zaledwie kilka miesięcy - nic bardziej mylnego. Nawet pary z długim stażem, mogą mieć wygórowane walentynkowe oczekiwania wobec partnera. Żeby uniknąć zawodu i rozczarowania, warto przed walentynkami, poruszyć z drugą połówką temat tego święta. A wracając do oczekiwań, to dziś naprawdę trudno ich nie mieć, żyjemy przecież otoczeni mediami społecznościowymi, w których podglądamy innych. Nie warto dać się zwariować, dlatego doceniajmy siebie nawzajem i nie bądźmy rozczarowani, nawet jeśli w walentynki nasza ukochana osoba przyniesie nam symbolicznego lizaka w kształcie serca.

Nie narzekaj w walentynki

Stare prawidło mówi, że każdy w końcu znajdzie swoją drugą połówkę. Jeśli jednak jej nie masz, nie przejmuj się, brak partnera 14 lutego nie jest powodem do zmartwień. Walentynki są trochę jak Sylwester, nie da się ich ominąć, ale trzeba znaleźć na nie odpowiedni sposób. Tego dnia możesz umówić się ze znajomymi, którzy też są wolni - takie spotkania dostarczają dużo radości. Możecie wyjść razem na imprezę albo zaszyć się w domu, zamówić pizzę i oglądać kolejny odcinek ulubionego serialu. A znacie powiedzenie „nie ma bardziej szczerej miłości niż miłość do jedzenia”? Gotując razem, poznacie nowe smaki i zbliżycie się do siebie. Przyjaźń jest równie ważna, jak miłość.  

Jak spędzić walentynki?

Pary zawsze znajdą sposób na ten dzień i pewnie spędzą go razem. Właściciele czworonogów mogą wyjść tego dnia na długi spacer i podarować najwierniejszemu przyjacielowi ulubiony przysmak. 14 lutego to także dobra okazja do wspólnego wyjazdu w góry i nauki jazdy na nartach. A może też idealny moment na spontaniczną wycieczkę do Paryża, który jest rajem zakochanych. W tym mieście miłości zaręczynowe tak padło już miliony razy, więc może warto spróbować szczęścia i poprosić wybrankę o rękę? Wprawdzie nasze ubezpieczenie turystyczne nie chroni przed nieodpowiednimi życiowymi decyzjami, ale gwarantuje bezpieczeństwo w podróży. 

I tym humorystycznym akcentem, życzymy szczęśliwych walentynek i bezpiecznych wyjazdów.

ubezpieczenie turystyczne

 

  • Oceń ten artykuł
    oceń pierwszy!
  • Podziel się