Polisa zabezpieczy przyszłość dziecka

Opublikowano
polisa dziecka

Polisa o charakterze inwestycyjnym oprócz możliwości pomnażania kapitału dla dziecka daje ochronę na wypadek śmierci rodziców.

Dobra sytuacja gospodarcza i dostęp do programu 500+ sprawia, że Polacy coraz chętniej decydują się na posiadanie dzieci. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, w pierwszej połowie tego roku narodziło się 200 tysięcy dzieci. To o 14 tysięcy więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Z prognoz zaś wynika, że w całym roku może na świat przyjść 400 tys. nowych Polaków.

Pojawienie się nowego członka rodziny to zawsze duże obciążenie dla domowego budżetu. Warto jednak od samego początku zainteresować się odkładaniem na jego przyszłość. Wiem, że to może wydawać się trudne. Jednak nawet niewielkie kwoty oszczędzane przez dwadzieścia lat sprawią, że córka lub syn będą miały łatwiejszy start w dorosłość. Jest to także dobry sposób na wykorzystanie środków, które otrzymujemy z programu 500+.

Gromadzenie i inwestowanie pieniędzy
Oszczędzać można w banku, w skarbonce lub w przysłowiowej skarpecie. Jednak te metody nie pomnażają naszych pieniędzy. Dlatego nasza propozycja to ubezpieczenie o charakterze inwestycyjnym. Zwiększa wartość środków, które dziecko otrzyma, wkraczając w dorosłość. Będzie mogło je wykorzystać np. na zakup mieszkania lub sfinansowanie studiów. To, ile otrzyma, zależy od wartości wpłaconych składek. Im wcześniej rozpoczniesz oszczędzanie, tym niższe będą składki pozwalające na zgromadzenie sporej sumy. Dlatego o takiej polisie warto pomyśleć już teraz.

Przykładem takiego produktu jest nasze ubezpieczenie „Wymarzone Perspektywy”, które oferujemy razem z bankiem Raiffeisen Polbank. Po wskazaniu dziecka jako osoby uposażonej będziemy mogli zabezpieczyć jego przyszłość finansową. Jest to produkt jednorazowy z możliwością wpłaty dodatkowych składek (minimum 200 zł). Nie musimy więc zobowiązywać się do comiesięcznych, regularnych wpłat. To daje elastyczność i możliwość zrezygnowania z wpłacenie kolejnej kwoty w przypadku pojawienia się większych wydatków np. wyjazdu na wakacje.

Polisa na wypadek śmierci rodziców
Takie polisy mają ważną zaletę w porównaniu z innymi sposobami oszczędzania. Jest nim świadczenie na wypadek śmierci rodziców, które trafia do dziecka prawie natychmiastowo i nie podlega przepisom dotyczącym spadków. Jest także zwolnione z podatku.

Ubezpieczyciele w różny sposób ustalają wysokość takiej wypłaty. We wspomnianej polisie „Wymarzone Perspektywy”, w przypadku zgonu rodziców na skutek wydarzenia innego niż nieszczęśliwy wypadek, do dziecka (czyli osoby uposażonej) trafi wartość środków zgromadzonych na rachunku. Ta kwota nie może być niższa od sumy wszystkich wpłaconych składek.
Natomiast w przypadku zgonu rodzica w nieszczęśliwym wypadku dziecko może liczyć na dodatkowe świadczenie. Jego wysokość zależy od czasu oszczędzania i wynosi od 10 tys. zł w pierwszym roku trwania ubezpieczenia do 100 tys. zł po dziesięciu latach.

  • Oceń ten artykuł
    5.0/5 (1 ocen)
  • Podziel się