Tanie wakacje 2022 — gdzie warto się wybrać

Opublikowano

Udany wypoczynek wcale nie musi nadwyrężyć domowego budżetu. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, gdzie wybrać się na tanie wakacje 2022, by cieszyć się słońcem, pięknymi widokami i wypocząć w komfortowych warunkach, a przy okazji nie wydając fortuny.

Tanie wakacje 2022 — kiedy je rezerwować

Bez względu na kierunek, jaki wybierasz, istnieje prosty sposób, by wykupić tanie wakacje 2022. Choć oferty last minute, kuszą na krótko przed rozpoczęciem sezonu, tak naprawdę, najwięcej zaoszczędzisz, rezerwując wakacje na kilka miesięcy wcześniej. Niektóre biura podróży oferują wówczas ceny nawet o 40% niższe w porównaniu, z kosztem wakacji rezerwowanymi na ostatnią chwilę. W praktyce oznacza to, że możesz zaoszczędzić nawet kilkaset złotych na osobę. Z wydaniem pieniędzy, które zostaną w Twojej kieszeni, na pewno nie będziesz mieć problemu. Na wakacjach czeka Cię bowiem mnóstwo atrakcji.

Tanie wakacje 2022 — które kierunki wybrać

Należy pamiętać, że koszty związane z wakacjami, nie kończą się na biletach lotniczych i opłaceniu hotelu. W przypadku samodzielnej organizacji pojawiają się bowiem dodatkowe wydatki, takie jak np. transport na miejscu, wyżywienie, czy choćby ubezpieczenie turystyczne. Do tego dochodzi np. zakup upominków, a także bilety wstępu, które umożliwiają skorzystanie z wielu atrakcji. Dlatego, przed wyborem lokalizacji, należy sprawdzić również kurs tamtejszej waluty.

Bułgaria

Bułgaria to atrakcyjny kierunek dla Polaków, głównie ze względu na piękne nadmorskie miejscowości, lokalne specjały i właśnie — niskie ceny. Do najbardziej znanych bułgarskich kurortów należą Bałczik, Albena, Złote Piaski i Słoneczny Brzeg. Przykładowo, wczasy all inclusive dla 2 osób w Złotych Piaskach, z rezerwacją pod koniec kwietnia to ok. 3000-3500 zł na osobę, w przypadku tygodniowego pobytu. Oczywiście, bez problemu, można znaleźć również tańszą ofertę, ponieważ w Złotych Piaskach jest ponad 200 hoteli o zróżnicowanym standardzie. Ponadto, kraj ten słynie ze swoich wyrobów różanych takich jak: konfitury, olejki do ciała, czy mydła, można więc potraktować je jako pamiątkę z wakacji. Co więcej, ceny w Bułgarii mogą Cię mile zaskoczyć, bo złotówka na tle lewy bułgarskiej wypada całkiem nieźle, gdybyśmy mieli porównywać kurs z euro czy dolarem.

Cypr

Wybór Cypru to szansa na udane i tanie wakacje 2022. Ceny za pokój hotelowy dla dwóch osób w normalnym standardzie zaczynają się tutaj od 50 euro za noc. Nie jest to wygórowany koszt, biorąc pod uwagę, że w naszym kraju można znaleźć oferty w podobnej cenie. Na czym polega zatem różnica? Wczasy na Cyprze w sierpniu to obietnica wysokich temperatur — zarówno jeśli chodzi o powietrze, jak i wodę, które utrzymują się w granicach 27-30 stopni Celsjusza. Pozytywnym zaskoczeniem mogą być również ceny niektórych atrakcji, które nie przekraczają zazwyczaj kilku euro. Rezerwując wczasy all inclusive na Cyprze dla dwóch osób, na sierpień, pod koniec maja, można spędzić cudowne kilkudniowe wakacje za mniej niż 3000 zł na osobę. Jak zaoszczędzić jeszcze więcej? Zazwyczaj wyjazdy grupowe są tańsze od tych w parze lub w pojedynkę.

Malta

Ile kosztują wakacje na Malcie? Wszystko zależy oczywiście od lokalizacji oraz tego, ilu gwiazdkowe hotele wybierasz. W mniej popularnych kurortach, takich jak np. Gozo, tygodniowy pobyt na Malcie to koszt ok. 2500 zł na osobę, jednak im bardziej luksusowy kurort, tym będzie drożej. Wówczas ceny zaczynają się od 4500 do nawet 10 000-15 000 zł.

Na plus są z pewnością również ceny przelotów. Rezerwując bilety na sierpień w obie strony, na kilka miesięcy wcześniej, zapłacisz nieco powyżej 300 zł. Życie na Malcie także nie należy do najdroższych. Za zupę zapłacisz ok. 20 zł, czyli 5 euro, a za naprawdę smaczny chleb ok. 5 złotych. Jeśli natomiast nastawiasz się na zwiedzanie, ceny także są do zaakceptowania. Przykładowo, bilet wstępu do muzeum kosztuje na Malcie, ok. 20 zł, czyli jakieś 5 euro.

Grecja

Grecja to jedno z ulubionych wakacyjnych miejsc Polaków. Oprócz śródziemnomorskiego klimatu, piaszczystych i rozległych plaż, sporą zachętą są na pewno stosunkowo niskie ceny. Ile kosztują wakacje w Grecji? Ceny za osobę zaczynają się już od 1500 zł w ramach ofert last minute, a jeśli zdecydujesz się na ofertę bez wyżywienia, być może uda Ci się znaleźć nawet coś tańszego. Biorąc pod uwagę mnogość atrakcji, zabytki i krystalicznie czystą wodę, zagraniczne wczasy w Grecji, to najlepsza alternatywa dla wakacji nad Bałtykiem lub Mazurach.

Tanie wakacje 2022 — podsumowanie

W obliczu stale rosnących cen warto zarezerwować wakacje wcześniej. Przemawia za tym jeszcze jedno. Gdy zaczniesz przeglądać oferty wczasów 2022 już teraz, będziesz mieć większy wybór, zarówno jeśli chodzi o lokalizację, jak i standard. Jeśli zależy Ci na tanich wakacjach, zastanów się, z czego możesz zrezygnować i koniecznie zarezerwuj bilety lotnicze wcześniej, bo ich ceny w sezonie są znacznie wyższe niż poza nim.

  • Oceń ten artykuł
    5.0/5 (1 ocen)
  • Podziel się