Gdzie na narty w dobie koronawirusa?

Opublikowano
Gdzie na narty w dobie koronawirusa?

To pytanie, które od kilku miesięcy spędza sen z powiek wśród amatorów sportów zimowych. Planując wyjazd na narty, warto być na bieżąco z aktualnymi obostrzeniami w danym regionie. Sprawdź, w których europejskich krajach można bezpiecznie szusować i zadbaj o to, by podczas pobytu nic Cię nie zaskoczyło. Pamiętaj - udany wypoczynek to bezpieczny wypoczynek.

Otwarte stoki w Polsce

Rodzima branża, choć z opóźnieniem, w końcu doczekała się kluczowej dla jej funkcjonowania decyzji - stacje narciarskie mogą wznowić swoją działalność. 12 lutego, decyzją polskiego rządu, otwarta została część miejsc, które do tej pory były niedostępne dla turystów. Oprócz stoków “odmrożono” również branżę hotelową, co dla podróżujących oznacza możliwość legalnego zatrzymania się w popularnych kurortach. Aktualne zasady funkcjonowania stoków (oczywiście z zachowaniem całkowitego reżimu sanitarnego) zostaną utrzymane przez kolejne dwa tygodnie. 

W tym czasie skorzystamy z większości najpopularniejszych ośrodków. Białka Tatrzańska, Zakopane, Karpacz, Wierchomla, Szczyrk - to tylko kilka z dobrze znanych polskich miejsc, które turyści z pewnością odwiedzą w najbliższym czasie.

Gdzie na narty za granicą?

Co w przypadku, gdy swój zimowy urlop zaplanowaliśmy nieco dalej, poza granicami kraju? Tu sprawa nie jest tak oczywista, bo popularne europejskie kurorty, które 

w poprzednich sezonach chętnie odwiedzali polscy turyści, teraz (w większości) są zamknięte. Sytuacja epidemiczna w Europie jest napięta, ale nie musimy całkowicie rezygnować z zagranicznych wyjazdów. Niektóre z ośrodków narciarskich wciąż pozostają otwarte. 

Jedynymi krajami, w których całkowicie możliwe jest korzystanie ze stoków, są Szwajcaria i (od niedawna) Szwecja. To tam będziemy mogli szusować bez dodatkowych ograniczeń, ponieważ w obu krajach nie obowiązują obostrzenia dotyczące wjazdu i wyjazdu dla osób podróżujących z Polski. Ponadto, podróżując do tych miejsc, nie jest wymagane okazanie negatywnego wyniku testu na COVID-19.

Zaplanuj swój pobyt

Oprócz sprawdzenia aktualnie obowiązujących obostrzeń podstawą bezpiecznego wyjazdu jest ubezpieczenie narciarskie. Uprawiając sporty takie jak snowboard czy narciarstwo, nie można zapominać o wysokim stopniu ryzyka, z jakim wiążą się obie dyscypliny. W obecnej sytuacji warto ubezpieczyć się na każdą ewentualność. 

Ubezpieczenie na narty to nie tylko ubezpieczenie turystyczne. W Grupie Europa Ubezpieczenie ITravel zostało rozszerzone o specjalną klauzulę covidową, która pokryje koszty leczenia i transportu w przypadku zachorowania na COVID-19 w trakcie podróży zagranicznej. 

Jak wygląda ubezpieczenie na narty i snowboard?

Aktywny wypoczynek na stoku powinien być bezpieczny. Ubezpieczenie na narty ITravel we wszystkich wariantach obejmuje koszty leczenia, transportu i ratownictwa, assistance oraz ochronę w razie nieszczęśliwego wypadku. Dodatkowo Dodatkowo wariant Comfort i All Inclusive zawierają ubezpieczenie Twojego sprzętu sportowego i bagażu, a także ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. To kompleksowa ochrona podróży zagranicznej, w której wybierasz wariant odpowiedni dla siebie. Szybko i sprawnie kupisz je online na naszej stronie.

  • Oceń ten artykuł
    5.0/5 (1 ocen)
  • Podziel się