Podróżowanie W Czasach Pandemii O Tym Lepiej Nie Zapominaj | TU Europa |

Podróżowanie w czasach pandemii. O tym lepiej nie zapominaj

Opublikowano
Podróżowanie w czasach pandemii. O tym lepiej nie zapominaj.

Wakacje skończyły się, a Ty jeszcze nie byłeś na urlopie? Zastanawiasz się, jak odpoczywać w dobie zagrożenia koronawirusem i pod rygorem sanitarnym? Czy bezpieczny wyjazd za granicę jest teraz możliwy?

Dlaczego powinieneś odpocząć?

Wszyscy odczuwamy jeszcze skutki okresu izolacji, jesteśmy zmęczeni trudnym rokiem, pełnym stresu i niepewności. Patrząc na rosnące słupki zachorowań, wielu z nas zadaje sobie pytanie, czy wyjazd za granicę to dobry pomysł. Z drugiej strony, chcielibyśmy jeszcze skorzystać z dobrej pogody i atrakcyjnych ofert turystycznych poza szczytem sezonu. Wyjazd może być świetną okazją do złapania oddechu, zwiększenia komfortu psychicznego a tym samym odporności. Rozważ wszystkie za i przeciw i jeśli czujesz, że zmiana otoczenia jest niezbędna dla Twojego samopoczucia, zadbaj o dobre ubezpieczenie i przygotuj się dobrze do wyjazdu. 

 

Jak przygotować się do wyjazdu zagranicę?

Przede wszystkim zbierz informacje na temat zagrożenia koronawirusem w wybranym kraju. Sprawdź najświeższe informacje i zalecenia na stronach internetowych Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Głównego Inspektora Sanitarnego. Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji to w obecnej sytuacji niezbędne zabezpieczenie. Sytuacja może zmienić się z dnia na dzień, dlatego bądź gotowy na różne scenariusze. Ubezpieczenie Koszty Rezygnacji zapewnia całkowity zwrot poniesionych kosztów, kiedy coś pokrzyżuje Twoje plany. 


Jak podróżować bezpiecznie? 

Maseczki, rękawiczki, płyn dezynfekujący to obowiązkowy zestaw podręczny. Sprawdź przed wyjazdem, jakie są obostrzenia i zalecenia w danym kraju. Planując wypoczynek włącz ostrożność - wybieraj spokojniejsze miejsca, unikaj tłumnie odwiedzanych atrakcji turystycznych, zachowuj odległość na plaży i basenie. Komfort wypoczywania zapewni Ci także odpowiednie ubezpieczenie podróży zagranicznej, które ochroni Cię także w wypadku zachorowania na Covid-19.  


Jak działa ubezpieczenie turystyczne obejmujące Covid-19?

Większość dostępnych na rynku ubezpieczeń turystycznych wyłącza swoją odpowiedzialność w wypadku epidemii czy pandemii, dlatego koniecznie sprawdź zakres swojego ubezpieczenia przed podpisaniem umowy. Do wyjątków należy polisa ITravel oferowana przez Europa Ubezpieczenia, która zapewnia kompleksową ochronę w podróży, także w sytuacji, gdy zachorujemy na Covid-19. Obejmuje ona m.in. pokrycie kosztów leczenia za granicą, w tym leczenia ambulatoryjnego, hospitalizacji i transportu między placówkami medycznymi. Polisa ta może obejmować także usługi assistance, czyli różnego typu usługi pomocowe, np. organizację pomocy medycznej, asystenta językowego, organizację dostarczania leków, czy transport po zakończeniu leczenia.


Czy podróżowanie się zmieni?   

Ubezpieczenie turystyczne z szerokim zakresem odpowiedzialności może zapewnić Ci spokojny wypoczynek i w razie potrzeby komfortową pomoc w chorobie. Kluczowy jest także zdrowy rozsądek i zachowanie środków ostrożności, które pomogą uchronić się przed zakażeniem. Faktem jest, że wszyscy musimy nauczyć się żyć w nowej rzeczywistości i realizować swoje plany. 

  • Oceń ten artykuł
    5.0/5 (2 ocen)
  • Podziel się