Włamywacze nie śpią. Dlaczego warto ubezpieczyć dom letniskowy

Opublikowano
Włamywacze nie śpią. Dlaczego warto ubezpieczyć dom letniskowy

Wielu z nas już otwarcie przyznaje, że w tym roku rezygnuje z zagranicznych wakacji. Zmiana stylu życia może sprawić, że tak jak mieszkańcy Skandynawii powrócimy do idei domków letniskowych i zapragniemy, by dały nam wytchnienie, stając się naszą doskonałą odskocznią od codzienności.

ubezpieczenie domu online

To oznacza, że już nie chcemy tam starych mebli, grilla z odzysku i jednorazowych talerzy. Coraz częściej - zgodnie zresztą ze wskazówkami filozofii hygge - tworzymy w nich piękne, przytulne wnętrza. Inwestujemy w drobiazgi, które być może nie są konieczne do życia, ale z pewnością dają radość i wprawiają w dobry, błogi nastrój. Czy może być lepsza recepta na relaks?

Powrót do natury

Ostatnie tygodnie gwałtownie zmieniły nasze postrzeganie podróżowania. Pojawiają się głosy, że chcieliśmy za dużo, za szybko…, że przez ciągłą pogoń za nowymi wrażeniami, przestaliśmy czuć autentyczny głód poznawania i bycia ze sobą. Gdzieś po drodze, między jednym lotniskiem a drugim, zgubiliśmy prawdziwą radość z wypoczywania. Planowane miesiącami i niedostępne dla każdego podróże zastąpiła „fast turystyka” dyktowana przez tanie linie, ogromne statki pasażerskie i uniwersalne hotele all inclusive, niemal jednakowe w każdym zakątku świata. Trudno przesądzić, jak szybko znów zapragniemy tak podróżować, ale śmiało można założyć, że wielu z nas zrobi sobie dłuższą przerwę i zapragnie poleżeć w hamaku z książką, pod własnym drzewem. Na nowo odkryjemy smak jabłek z sadu sąsiada i świeżo upieczonego ciasta drożdżowego. Zyska natura, która już teraz oddycha pełniej, korzystając z naszej kwarantanny. Ucieszą się też lokalni producenci. W te wakacje na pewno nikt nie będzie publikował sztampowych zdjęć na instagramie z przyhotelowego basenu.

Jak pracować z domu? Poznaj sposób na efektywny home office. KLIK

Relaks w stylu hygge

Domek letniskowy, do którego będziemy uciekać w każdy letni weekend może okazać się świetnym sposobem na odnalezienie właściwego balansu pomiędzy pracą a życiem prywatnym. Skoro już wiemy, że firmy doskonale funkcjonują w rytmie pracy zdalnej, łatwo wyobrazić sobie piątki i poniedziałki spędzane z laptopem na werandzie. Jak się tam zadomowić? Komfort oraz przytulne wnętrze, ciepłe światło, piękne przedmioty, stylowe dodatki to właśnie styl hygge. Warto zadbać o detale: poduszki, świece, świeże kwiaty w wazonie, ukochany kubek do herbaty, ręcznie malowana ceramika. W takim uporządkowanym otoczeniu po prostu dobrze się wypoczywa. Czas płynie nieśpiesznie, dookoła panuje harmonia kolorów, dom niepostrzeżenie przechodzi w taras i ogród. Idealnie, gdy uda nam się wkomponować go w otoczenie. Minimalizm będzie mile widziany. W końcu domek letniskowy ma być naszym sposobem zmianę trybu życia - powrót do prostoty i skromności. Skoro towarzyszyć ma nam spokój, cisza, poczucie wolności i ucieczki od codzienności, zapomnijmy o zagracaniu przestrzeni niepotrzebnymi przedmiotami przywożonymi z mieszkania w mieście. Jeśli mamy za dużo rzeczy, warto je ukryć w stylowych drewnianych skrzyniach, na które rzucimy kilka ozdobnych poduszek. Ustawiając je pod oknem, z widokiem na piękną okolicę zyskamy doskonałą przestrzeń do czytania książek. Urządzając dom nad morzem, możemy pokusić się o elementy marynistyczne: muszle, marynarskie pasy, grube liny, bielone deski… W górach atmosferę stworzą koce w kratę albo dodatki w nowoczesnej wersji stylu folk.

Czas na wiosenne porządki w domu! Sprawdź, jak to zrobić z głową. KLIK

Chroń to, co budujesz z wielkim trudem

Stylowo urządzony domek wakacyjny, który odwiedzamy raz na jakiś czas, może niestety stać się łatwym łupem dla złodziei. Już teraz media przestrzegają przed zwiększoną aktywnością rabusiów po ustaniu nakazów związanych z rozwojem epidemii. Nie da się ukryć, że wówczas nie tylko właściciele, ale właśnie włamywacze będą chcieli nadrobić stracony czas. Włamywacze wiedzą też, że coraz chętniej inwestujemy w aranżację i wyposażenie wnętrz wakacyjnych nieruchomości. Poza sezonem większość cennych rzeczy pakujemy i zabieramy do miasta. Ale w od maja do października trudno przecież co tydzień wszystko wozić. Chcemy przyjechać na miejsce i jak najszybciej zająć się rozpalaniem grilla i przycinaniem trawy. Jedynym rozsądnym wyjściem wydaje się więc ubezpieczenie domu wakacyjnego. Co może obejmować taka polisa? Ubezpieczenia domów mogą chronić przed skutkami finansowymi różnego typu zdarzeń losowych, np. pożaru, deszczu nawalnego, czy huraganu. W przypadku takiej polisy możemy objąć ochroną mury, jak i elementy stałe. Odrębną kwestię stanowią natomiast ubezpieczenia na wypadek kradzieży z włamaniem, które chronią przede wszystkim zgromadzone w domu ruchomości. Dodatkowo warto zastanowić się nad ubezpieczeniem obejmującym ochroną znajdujące się na posesji obiekty małej architektury takie jak plac zabaw dla dzieci, rośliny, altany, czy grille lub obiekty gospodarcze. Jak większość produktów finansowych, również ubezpieczenia nieruchomości, można kupić zdalnie sprawdzając składkę np. na stronie www.tueuropa.pl lub skorzystać z porady agenta. Przed zawarciem umowy warto przeanalizować zakres ubezpieczenia domu oraz dopasować wysokość sumy ubezpieczenia, tak by odpowiadała ona wartości nieruchomości. W ten sposób uzyskamy też najlepszą cenę.

Dziecko rozbiło szybę u sąsiada? Nie zawsze musisz za to płacić. Przeczytaj artykuł na naszym blogu i dowiedz się, jak działa OC w życiu prywatnym. KLIK

ubezpieczenie domu online

 

  • Oceń ten artykuł
    5.0/5 (2 ocen)
  • Podziel się