Zarządzanie ubezpieczeniami online – wygoda czy tylko gadżet?

Opublikowano
zarządzanie ubezpieczeniami

Gdy na wszystko brakuje czasu, warto wybrać takie ubezpieczenie, do którego będziemy mieli dostęp 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Taką możliwość daje nam zarządzanie ubezpieczeniami online. To wygoda czy tylko gadżet?

 

Nikt nie ma obowiązku pamiętać o dacie wygaśnięcia ubezpieczenia czy dacie wpłaty kolejnej składki. Nierzadko zdarza się, że umowa wygasa, bo agent był na wakacjach, a my w natłoku codziennych zajęć myśleliśmy, że mamy jeszcze trochę czasu. Jak ustrzec się przed takimi sytuacjami?

Zarządzanie ubezpieczeniami online to usługa, która daje nam pełną kontrolę nad naszą polisą. Udostępnia ją m.in. TU Europa. Można w ten sposób sprawdzić, kiedy musimy przedłużyć ubezpieczenie, jaką składkę powinniśmy zapłacić i kiedy mija termin płatności. A to wszystko bez wychodzenia z domu, w wygodnym dla siebie momencie. Nie trzeba tracić czasu na dzwonienie do agenta czy szukać nerwowo umowy po wszystkich szufladach.

Możemy też sprawdzić, czy nasza składka wpłynęła i czy ubezpieczenie zostało odnowione zgodnie z naszymi oczekiwaniami. System poinformuje nas o ewentualnej nadpłacie czy niedopłacie i poinformuje, co dalej należy zrobić.

Możemy też przez Internet składać zlecenia dotyczące naszej polisy, poprawić nasze dane, czy ustalić, w jaki sposób ubezpieczyciel może się z nami kontaktować. Wystarczy przejrzeć wszystkie dostępne opcje w portalu służącym do zarządzania ubezpieczeniami online, by odkryć, jak wiele możliwości ma ubezpieczony. O większość z nich nawet nie zapytalibyśmy agenta, bo nie przyszłoby nam do głowy, że mogą istnieć.

Jeszcze więcej możliwości daje nam zarządzanie ubezpieczeniami online, gdy mamy bardziej skomplikowane ubezpieczenie, np. polisę inwestycyjną. Przez Internet możemy sprawdzić jej aktualną wartość, opłacić dodatkową składkę, czy zmienić fundusze, w jakie inwestujemy pieniądze. Na bieżąco możemy też sprawdzać, jak zmieniała się w czasie wielkość naszych oszczędności.

Co nam to daje? Wyobraźmy sobie, że co drugi dzień dzwonimy do agenta z pytaniem, czy nasze oszczędności wzrosły, czy zmalały. Prawdopodobnie po tygodniu lub dwóch agent przestałby odbierać od nas telefon. Tymczasem w sieci możemy sprawdzać to nawet co kilka minut, nie obawiając się, że komuś w ten sposób utrudniamy życie.

Podobnie wygląda sytuacja w przypadku Indywidualnych Kont Emerytalnych czy Indywidualnych Kont Zabezpieczenia Emerytalnego. W tym przypadku możemy sprawdzić sumę wpłaconych składek, łączną ich wartość i wyliczyć, ile jeszcze możemy wpłacić w danym roku, by nie naruszyć ustalonego prawnie limitu.

Co ważne, poprzez portal możemy też otrzymywać wiadomości dotyczące naszej polisy. Zmiana wysokości składki, dodatkowe możliwości czy aktualne regulacje prawne dotyczące ubezpieczeń – to wszystko znajduje się w jednym miejscu i nie zaśmieca naszej skrzynki pocztowej.

Co jeśli obawiamy się, że nie poradzimy sobie z obsługą portalu? Zarządzanie ubezpieczeniami online nie wyklucza rozmowy z agentem. A oszczędza czas i jego, i nasz.

Właśnie dlatego warto wypróbować zarządzanie ubezpieczeniami online. 

  • Oceń ten artykuł
    oceń pierwszy!
  • Podziel się