5 Kroków Dzięki Którym Przygotujesz Siebie I Swój Dom Na Jesień | TU Europa |

5 kroków, dzięki którym przygotujesz siebie i swój dom na jesień

Opublikowano
5 kroków, dzięki którym przygotujesz siebie i swój dom na jesień.

Dla wielu z nas wrzesień to początek nowego sezonu i okazja do zmian. Wracamy do rutyny, za którą mocno stęskniliśmy się w tym roku i do domu, w którym spędziliśmy trochę więcej czasu, niż byśmy chcieli. Sprawdź, jak wykorzystać tę energię nowego początku i przygotować siebie oraz swój dom na nadchodzące jesień i zimę.

Zacznij od siebie

Długo przekładane postanowienia noworoczne, niezrealizowane karnety na siłownię, kurzące się maty do jogi… Prawie każdy z nas ma to na sumieniu. Zastanów się, co spowodowało, że do tej pory się nie udało. Może ulegasz presji i wybierasz popularne sporty zamiast sięgnąć po swoją pasję? Specjaliści są zgodni: wybierz taką formę ruchu, którą po prostu polubisz i która przyniesie ci relaks i da satysfakcję z postępów. Jeśli obawiasz się kontuzji, rozważ ubezpieczenie sportowe. A jeśli masz w planach karierę biegową, w ofercie Ubezpieczenia Europa znajdziesz ubezpieczenie dla biegaczy Run&Fun polecane szczególnie dla osób początkujących. 


Przygotuj swoją szafę na nowy sezon

Porządki mogą być przyjemne, jeśli w ich efekcie zyskasz sporo miejsca w swoje szafie i więcej czasu. Spróbuj stworzyć szafę kapsułową, w której znajdą się tylko dobrze dobrane do Twojej sylwetki ubrania, które pasują do siebie nawzajem. Zajrzyj do także do pochowanych głęboko ubrań z poprzednich sezonów, być może znajdziesz skarby we własnej szafie. 


Czas na przemeblowanie

Twoje schronienie także zasługuje na odmianę. Zastanów się, co zawsze chciałeś poprawić w swoim mieszkaniu i tej jesieni wreszcie to zrealizuj. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, najwyższa pora, aby przygotować wygodne miejsce do pracy z domu. Ergonomiczne krzesło, wygodne biurko i dobre oświetlenie to podstawy, na których nie warto oszczędzać. Jesienne przygotowania domu to także przyjemne drobiazgi: koce, świeczki, światełka. Drobne rzeczy, które wprowadzają dobrą atmosferę i sprawiają, że dom staje się przytulnym azylem.


Sezon grzewczy nadchodzi

Wraz z niższymi temperaturami nieuchronnie zbliża się czas, w którym uruchamiamy ogrzewanie. Przed jego rozpoczęciem koniecznie sprawdź stan instalacji grzewczej w swoim domu. Zacznij od odkurzenia grzejników, a w razie potrzeby także ich umycia, sprawdź przy tym czy nie mają ubytków w powłoce lakierniczej. Częstym problemem jest odpowietrzanie kaloryferów, które w większości nowych instalacji jesteśmy w stanie wykonać samodzielnie przy pomocy śrubokręta. Jeśli mieszkasz w wolnostojącym domu warto zrobić przegląd całej instalacji przy pomocy fachowca. Co kilka lat należy także robić przeglądy innych instalacji w domu.


Ubezpiecz swój azyl

Kolejnym krokiem, który pozwoli Ci się poczuć komfortowo w domu będzie wykupienie ubezpieczenie mieszkaniaUbezpieczenie nieruchomości możesz już spokojnie kupić bez wychodzenia z domu, online lub telefonicznie przy pomocy konsultanta. Nieocenioną usługą może okazać się ochrona Home Assistance. Jeśli coś się zepsuje, możesz liczyć na szybką pomoc fachowca (np. hydraulika, ślusarza, elektryka). Kupując ubezpieczenie domu możesz skorzystać z szeregu różnych opcji, tak by dopasować wariant do swoich potrzeb i ubezpieczyć rzeczy szczególnie cenne lub narażone na zniszczenia. Bez względu na to czy jesteśmy domatorami czy lubimy żyć intensywnie poza domem, w obecnych czasach dom staje się czymś więcej niż mieszkaniem. Staje się prawdziwym azylem, ale wymaga też naszej troski. Początek września to dobry moment, aby zrealizować zaległe plany i by zadbać o siebie oraz o swoje najbliższe otoczenie.

  • Oceń ten artykuł
    5.0/5 (2 ocen)
  • Podziel się