Prosty Sposób Na Bolączki Osób Wynajmujących Mieszkania | TU Europa |

Prosty sposób na bolączki osób wynajmujących mieszkania

Opublikowano
Prosty sposób na bolączki osób wynajmujących mieszkania.

Wynajęcie mieszkania często wiąże się z różnymi problemami i dodatkowymi kosztami. Warto wiedzieć, przed czym można się ubezpieczyć i spać spokojnie.

Zamieszkanie w wynajmowanym lokalu to zwykle konieczność dla studentów i młodych osób. To także czasami pierwszy krok ku samodzielności i pierwsza lekcja odpowiedzialności. Częstymi sytuacjami z jakimi spotykają się wynajmujący, są awarie domowych sprzętów, przypadkowe uszkodzenia oraz usterki, które wychodzą na jaw dopiero po jakimś czasie. Za stan mieszkania odpowiedzialny jest lokator, tak więc każda awaria oznacza koszty i trudności. 


Odpowiedzialność za nieumyślne zniszczenia

Ratunkiem w wielu tego rodzaju sytuacjach, może być odpowiednie ubezpieczenie. Powinno przede wszystkim zawierać OC lokatora - dzięki niemu za przypadkowe uszkodzenia zapłaci ubezpieczyciel. Ubezpieczeniem objąć można także własne mienie w wynajmowanym mieszkaniu. Rzeczy takie jak elektronika, własne meble, drobny sprzęt AGD a nawet rośliny doniczkowe również mogą zostać ubezpieczone. Ubezpiecznie MyRent Europa Ubezpieczenia obejmuje także ochronę szyb i innych szklanych przedmiotów w najmowanym lokalu oraz asystę prawną. Ta ostatnia może przydać się np. w sporze o zwrot kaucji. 


Pomoc w awaryjnych sytuacjach

Nie do przecenienia jest także inna opcja, o której nie wszyscy wiedzą. Ubezpiecznie MyRent Europa Ubezpieczenia zawiera Home Assistance, zapewniając pomoc specjalistów w wielu sytuacjach. Dzięki niej, w razie domowej awarii, ubezpieczyciel za pośrednictwem centrum alarmowego zorganizuje odpowiedniego fachowca do wykonania naprawy w mieszkaniu. 


Ochrona własnych interesów 

Koszt wspomnianego ubezpieczenia zaczyna się już od kilkudziesięciu złotych rocznie. Już tyle wystarczy, aby zyskać zabezpieczenie, pomoc i wsparcie fachowców w kryzysowej sytuacji. Większość wynajmujących przyznaje, że w wynajmowanych lokalach coś się uszkodziło. Jest to praktycznie nieuniknione, dlatego warto zabezpieczyć się zawczasu. 

 

Wynajmujący mieszkanie jest słabszą stroną umowy, dlatego tym bardziej powinien chronić się ubezpieczeniem. Tymczasem wielu lokatorów nawet nie wie o takiej możliwości. Warto sprawdzać, jakie możliwości dają ubezpieczenia, bowiem oferta szybko dostosowuje się do potrzeb klientów. 

  • Oceń ten artykuł
    5.0/5 (1 ocen)
  • Podziel się