Do czego się przyda ubezpieczenie ochrony tożsamości

Opublikowano
wyciek pesel

Przed skutkami wycieku naszych danych uchroni ubezpieczenie ochrony tożsamości. Polisa zapewnia klientom wsparcie w przypadku kradzieży i bezprawnego wykorzystania danych osobowych. Obejmuje dwa rodzaje pomocy: asystę i ochronę prawną.

Niedawno opinią publiczną wstrząsnęły informacje o gigantycznym wycieku danych z bazy PESEL. Zaniepokojeni udzie zaczęli masowo sprawdzać, czy figurują w Biurze Informacji Kredytowej  i Krajowym Rejestrze Długów. Alarm na szczęście okazał się przedwczesny. Prokuratura poinformowała, że na razie nie stwierdzono wycieku danych z systemu PESEL do osób nieuprawnionych.

Kiedy pomoże ubezpieczenie ochrony tożsamości?

Ryzyko, że nasze dane, takie jak numer PESEL czy numer dowodu osobistego dostaną się w ręce osób niepowołanych jednak istnieje. A jeśli do tego dojdzie, będziemy narażeni na kradzież tożsamości z wszystkimi konsekwencjami, takimi jak kredyty brane na nasze nazwisko czy przestępstwa popełniane na nasze konto. Nierzadko zdarza się, że niewinne osoby dowiadują się od policji, że spowodowały wypadek w miejscu, w którym nigdy nie były, zdemolowały pokój w hotelu, którego nazwy nigdy wcześniej nie słyszały, czy wzięły wysoko oprocentowaną chwilówkę, a pieniędzy nie widziały na oczy.

Wyjście z takich tarapatów jest czasochłonne, kosztowne i trudne do przeprowadzenia bez pomocy prawników. Przed takimi zdarzeniami możemy się zabezpieczyć, kupując ubezpieczenie ochrony tożsamości. Polisę taką oferuje TU Europa.

Ubezpieczenie to przyda się także wtedy, gdy przypadkowo ujawnimy nasze dane osobowe, ktoś ukradnie nam dokumenty czy gdy padniemy ofiarą phishingu, czyli metody oszustwa, w której przestępca podszywa się pod jakąś instytucję w celu wyłudzenia określonych informacji.

Co zapewnia ochrona?

Ubezpieczenie ochrony tożsamości oferowane przez TU Europa obejmuje asystę i ochronę prawną.

W ramach asysty prawnej klienci mogą skorzystać z telefonicznej informacji prawnej, konsultacji i porad prawnych oraz sporządzenia opinii i imiennych dokumentów prawnych. Pomoc ta może się nam przydać przy zastrzeganiu dokumentów, analizie zdarzeń poprzedzających kradzież tożsamości w celu ustalenia momentu popełnienia przestępstwa, sporządzaniu oświadczeń, wniosków, petycji do banków czy urzędów bądź poszukiwaniu adwokata lub radcy prawnego do prowadzenia naszej sprawy.

Ochrona prawna zapewnia oprócz powyżej wymienionych usług także zwrot poniesionych kosztów ochrony interesów prawnych lub takich, które klient będzie musiał zapłacić, m.in.: procesu sądowego przed sądem powszechnym, postępowania przed sądem polubownym, poręczenia majątkowego, postępowania egzekucyjnego i wynagrodzenia adwokata lub radcy prawnego.

Dzięki temu ubezpieczeniu możemy zabezpieczyć swoje prawne interesy w przypadku nielegalnego wykorzystania tożsamości, a to w obliczu ciągle niewystarczającej świadomości istnienia zagrożeń i profilaktyki oraz niewystarczającej ochrony ze strony państwa ma znaczenie dla naszego bezpieczeństwa i budżetu.

 

 

  • Oceń ten artykuł
    oceń pierwszy!
  • Podziel się