Ubezpieczenie Koszty Rezygnacji

Opublikowano
Ubezpieczenie Koszty Rezygnacji

Planując urlop z wyprzedzeniem, nie jesteśmy w stanie wszystkiego przewidzieć. Zdarzają się sytuacje losowe, które mogą na dobre pokrzyżować plany wyjazdowe. Dzięki ubezpieczeniu Koszty Rezygnacji odzyskasz pieniądze wydane na bilety lotnicze, koszty noclegu czy imprezę turystyczną.

Dla wszystkich, którzy lubią planować

Liczymy na niższe ceny przejazdu i tańsze bilety lotnicze, planując odległe w czasie wakacje.  Dzięki takim działaniom zwiększa się budżet i można zdecydowanie wydłużyć urlop. Tak robią nie tylko łowcy okazji, ale wszyscy, którzy myślą o podróżowaniu. Niezależnie czy chcesz wybrać się w góry, na rajską wyspę czy wymarzoną podróż do Stanów. Zawsze wtedy zastanawiasz się, czy przed wyjazdem nic się nie wydarzy.

Nie jesteśmy w stanie wszystkiego przewidzieć

Do wymarzonego wyjazdu pozostało kilka miesięcy. Czy można mieć pewność, że wszystko uda się zgodnie z planem? Zwykle tak się dzieje, ale są sytuacje, na które nie mamy wpływu: nagłe zachorowanie, utrata pracy czy kradzież niezbędnych dokumentów przez wyjazdem. Odwoływanie opłaconych rezerwacji w  hotelach czy rezygnacja z biletów lotniczych wiąże się nie tylko z niepotrzebnymi nerwami, ale także często z utratą wpłaconych pieniędzy.

To ubezpieczenie, które pozwoli bez obawy planować nawet oddalone o kilka miesięcy podróże. W razie wystąpienia zdarzenia, powodującego konieczność rezygnacji z wyjazdu, ochroni Cię przed stratami finansowymi, związanymi z odwołaniem podróży.

Koszty Rezygnacji obejmują nie tylko koszty imprezy turystycznej, biletu czy noclegu, ale również inne koszty związane z podróżą. Są to np. rejs, transfer z lotniska do hotelu, czarter i najem jachtu, bilet na imprezę masową (koncert lub mecz) oraz warsztaty, szkolenia, kursy i konferencje.

Wariant 100% czy 100% MAX, który z nich wybrać ?

Ubezpieczenie występuje w 2 wariantach: 100% i 100% MAX. W wariancie 100% znajduje się 16 przyczyn rezygnacji z wyjazdu w tym: nieszczęśliwy wypadek, zachorowanie, kradzież auto i dokumentów. Wszystkie przyczyny dokładnie zostały wymienione w ogólnych warunkach ubezpieczenia (OWU) (link).

Natomiast w wariancie 100% MAX przyczyną rezygnacji z wyjazdu może być dodatkowo każdy możliwy do udokumentowania powód, np. choroba zwierzaka. Wówczas warunkiem odzyskania kosztów poniesionych w związku z podróżą z tego powodu, jest posiadanie dokumentu, np. od weterynarza, który potwierdzi, że nie mogłeś wyjechać w zaplanowaną podróż.

Wariant 100% Max to także ochrona na wypadek, jeśli Twoja rezygnacja miałaby nastąpić z powodu choroby przewlekłej (Twojej, towarzysza podróży lub osób bliskich, które z Wami nie podróżują) lub ataku terrorystycznego w miejscu, do którego się wybierasz.

Kiedy kupić ubezpieczenie Koszty Rezygnacji

Jeśli do wyjazdu zostało więcej niż 30 dni, to możesz kupić ubezpieczenie. Dokumenty otrzymasz online na email podany w kwestionariuszu. Jeśli zostało mniej niż 30 dni, to:

- w wariancie 100% masz 3 dni na zakup ubezpieczenia po dniu zawarcia umowy podróży, ale nie później niż na 7 dni kalendarzowych przed datą rozpoczęcia podróży

- w wariancie 100% Max możesz kupić  ubezpieczenie w dniu zawarcia umowy podróży, ale nie później niż na 7 dni kalendarzowych przed datą rozpoczęcia podróży.

Ubezpieczenie jest dostępne online. (link)

Przerwanie podróży

Jeśli z przyczyn wymienionych w OWU będziesz musiał przerwać podróż, wypłacone zostaną Ci pieniądze za niewykorzystaną część świadczeń, wynikających z umowy podróży, np. noclegi, wyżywienie. Ważne jest, aby posiadać umowę uczestnictwa podróży.

Zastanawiając się nad wyborem wariantu, warto sięgnąć po polisę 100% MAX,. Przy planowaniu podróży z odległym terminem 16 powodów, które znajdują się w wariancie 100% , może okazać się niewystarczające.

Koszty Rezygnacji to również dobry wybór dla osób, które posiadają dzieci. Ich pomysłowość  nie zna granic, a szalone i niespodziewane przygody  mogą skutecznie pokrzyżować plany związane z podróżą.

Zaplanuj swoją podróż bez obaw i skorzystaj z ubezpieczenia Koszty Rezygnacji.

koszty rezygnacji