Wakacje za granicą? Pamiętaj o ubezpieczeniu turystycznym

Opublikowano
Wakacje za granicą? Pamiętaj o ubezpieczeniu turystycznym

Wyjeżdżasz za granicę na długo wyczekiwany urlop, wybierasz się na krótki i spontaniczny wypad, a może na wspinaczkę górską? Bez względu na to, jaki jest cel Twojej podróży, pamiętaj o bezpieczeństwie, które zapewni Ci ubezpieczenie turystyczne ITravel.

ubezpieczenie turystyczne

Ubezpieczenie turystyczne

Wszyscy kochamy podróże! Zarówno te spontaniczne, jak i te planowane miesiącami. Nowe miejsca, kultura, smaki, które przywozimy z zagranicznych wypraw, to prawdziwy bagaż doświadczeń. Każda podróż niesie także za sobą także szereg niebezpieczeństw, o których często zapominamy podczas przygotowań. Utrata bagażu, kradzież dokumentów, nieszczęśliwy wypadek, choroba - to wszystko jest poza naszymi planami, bo przecież marzymy o wakacjach idealnych. Żeby uniknąć rozczarowań i wysokich kosztów związanych z leczeniem, ratownictwem czy transportem medycznym, warto spakować do walizki ubezpieczenie turystyczne.

Ubezpieczenie wakacyjne można zakupić online, przed samym wyjazdem jednak warto zapoznać się z zakresem jego działania i przeczytać OWU, czyli Ogólne Warunki Ubezpieczenia.ITravel występuje w trzech różnych wariantach: Basic, Comfort i All Inclusive, które różnią się sumą ubezpieczenia i zakresem ochrony. 

Suma ubezpieczenia jest to górna granica, którą w ramach polisy podróżnej poniesie ubezpieczyciel. Co to znaczy? Wyjaśnijmy na prostym przykładzie. Jeśli na wakacjach za granicą nieszczęśliwie złamiesz nogę i będziesz wymagał kompleksowej opieki medycznej, nagłej operacji, a następnie hospitalizacji, to koszty związane z zabiegami, zostaną pokryte w ramach ubezpieczenia. Jeśli wybierzesz zbyt niską sumę ubezpieczenia, a koszty leczenia ją przewyższą, to różnicą zostaniesz obciążony. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, ale koszty leczenia za granicą są naprawdę wysokie i mogą sięgać rekordowych sum, jak milion złotych. Czy kogoś stać na pokrycie tak dużego rachunku, wystawionego przez szpital za granicą? 

Ubezpieczenie na wakacje, w tym wypadku ITravel zapewnia w każdym z wariantów, ale do sumy ubezpieczenia zwrot kosztów leczenia, także w prywatnych placówkach za granicą, koszty ratownictwa i transportu medycznego. Jeśli podczas podróży przytrafi Ci się wypadek, a posiadasz ubezpieczenie turystyczne, to w ramach polisy otrzymasz także dostęp do całodobowego centrum pomocy, które zapewni kompleksową pomoc, udzieli rad i wskazówek. Dzięki tej opcji nie musisz obawiać się bariery językowej podczas nagłego wypadku. 

Polisa turystyczna chroni też podczas amatorskiego uprawiania sportu, jeśli ulegniesz wypadkowi, to ubezpieczyciel pokryje koszty leczenia, ratownictwa i transportu oraz otrzymasz odszkodowanie z tytułu nieszczęśliwego wypadku. Sprawdź koniecznie, które sporty objęte są zakresem ubezpieczenia, zwłaszcza jeśli planujesz aktywne wakacje. 

Warto zwrócić także uwagę na OC, które nie zawsze znajduje się w podstawowym zakresie ubezpieczenia, ale jest ważnym dodatkiem, o który warto rozszerzyć swoją polisę. Jeśli wyrządzisz krzywdę innej osobie lub uszkodzisz jej mienie, wypłacimy świadczenie ubezpieczeniowe osobie poszkodowanej. To bardzo ważny element, zwłaszcza dla osób, które uprawiają sport za granicą. 

NNW - jeśli podczas podróży będziesz miał wypadek, otrzymasz odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu. 

Następstwa chorób przewlekłych to ważny element, zwłaszcza dla osób, które mają zdiagnozowaną chorobę, która może nasilić się nieoczekiwanie podczas podróży zagranicznej jak np. cukrzyca, nadciśnienie, choroby serca czy astma. Wówczas w ramach polisy, pokryte zostaną koszty leczenia, ratownictwa i transportu.

Dodatkowe ubezpieczenie podróżne

Ciekawym dodatkiem do ITravel jest ubezpieczenie Koszty Rezygnacji, czyli ochrona przed stratą finansową na wypadek wydarzeń, które mogą Cię spotkać przed wyjazdem, jak i w jego trakcie. Podróże często planuje się z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem i ciężko przewidzieć czy przed zaplanowanym wyjazdem dziecka nie dopadnie grypa, na dzień przed nie zostanie skradziony portfel z dokumentami lub sami nie stracimy pracy. 

Koszty rezygnacji są doskonałą ochroną, gdybyś musiał zmienić plany związane ze swoją podróżą. Dzięki temu ubezpieczeniu odzyskasz 100% wpłaconych środków. Koszty rezygnacji występują w wariancie 100% i 100% Max, przy czym ten drugi zakres ochrony obejmuje dodatkowo możliwy do udokumentowania powód, akt terrorystyczny, a także następstwa choroby przewlekłej.

koszty rezygnacji

  • Podziel się