AKTUALNOŚCI

06.12.2010

Szybki powrót do sprawności fizycznej po kontuzji

TU EUROPA SA, specjalnie z myślą o Klientach podróżujących i aktywnych sportowo wprowadziła na rynek ubezpieczenie medyczne Artroskopii i Rehabilitacji, będące ubezpieczeniem dodatkowym do turystycznej polisy TRAVEL WORLD.


Ubezpieczenie to ma na celu ochronę Klientów przed wysokimi kosztami oraz długim okresem oczekiwania na potencjalne zabiegi. Aby nie obciążać Klienta szukaniem odpowiednich placówek i lekarzy - ubezpieczeniem objęta jest również organizacja zabiegów w placówkach współpracujących z najlepszymi specjalistami.

Zabieg artroskopii jest obecnie najczęściej stosowaną metodą operacyjną, szczególnie w przypadkach urazów kolan, czy innych stawów. Czas oczekiwania na ten zabieg w ramach publicznego systemu zdrowia może osiągnąć kilka miesięcy, w tym czasie stan stawu może się znacznie pogorszyć. Jeśli zdecydujemy się na zabieg prywatny - jego koszt może sięgnąć kilku, a nawet kilkunastu tysięcy złotych.

Podobnie jest z rehabilitacją. W ramach systemu publicznego napotkamy na kolejki i długie terminy oczekiwania na zabiegi, które mają nam pomóc w powrocie do sprawności. A przecież liczy się jak najszybszy powrót do zdrowia.

W ramach ubezpieczenia TU EUROPA SA zapewnia zabiegi najczęściej stosowane w rehabilitacji po urazach stawów: fizykoterapię (leczenie wykorzystujące oddziaływanie czynnikami zewnętrznymi np. ultradźwięki), balneoterapię (wykorzystuje lecznicze właściwości wody), kinezyterapię (leczenie ruchem, np. gimnastyka lecznicza), krioterapię (leczenie przy wykorzystaniu niskich temperatur).

Dodatkowo zakresem ubezpieczenia oferowanego przez TU EUROPA SA objęty jest zakup bądź wypożyczenie przepisanego sprzętu rehabilitacyjnego.

Agata Zacharska - Ekspert TU EUROPA SA

Wszelkie prawa zastrzeżone © TU Europa SA 2017