AKTUALNOŚCI

26.05.2011

GK Europa wchodzi na Ukrainę

Grupa Kapitałowa Europa już wkrótce otworzy swoje pierwsze przedstawicielstwa zagraniczne. Realizując plany ekspansji Grupa wchodzi na ukraiński rynek ubezpieczeń.

Nowo utworzone spółki będą prowadzić działalność na Ukrainie w zakresie ubezpieczeń majątkowych i życiowych. Głównym założeniem strategii Grupy jest prowadzenie placówek na rynku wschodnim w oparciu o sprawdzony w Polsce model, skoncentrowany na produktach z sektora bancassurance.

- GK Europa jest prężnie rozwijającą się organizacją, która zdobyła już zaufanie klientów w kraju. Dziś jesteśmy liderem bancassurance w Polsce i stale umacniamy swoją pozycję w tym segmencie. Jednocześnie mamy ambitne plany, chcemy rozwijać się jeszcze dynamiczniej, także na nowych zagranicznych rynkach - mówi Jacek Podoba, Prezes Zarządu TU Europa SA i TU na Życie Europa S.A.

Ekspansja Europy jest jednym z elementów długoterminowej strategii Grupy. Zarządy spółki majątkowej i życiowej zdecydowały o inwestycji na Ukrainie, dostrzegając w tym rynku duży potencjał rozwojowy oraz perspektywę  wzrostową  dla  produktów będących w obszarze zainteresowania obu Towarzystw.

- Chcemy zaoferować ukraińskim klientom najwyższy poziom obsługi i standardy, które udało się nam wypracować na polskim rynku - dodaje Prezes Jacek Podoba.

To nie pierwsze doświadczenia TU Europa S.A. i TU na Życie Europa S.A. na rynkach wschodnich. Już od kilkunastu lat Grupa sprzedaje na nim ubezpieczenia graniczne, medyczne i zieloną kartę. Ponadto do Getin Holdingu, którego częścią jest GK EUROPA, należy m.in. ukraiński PLUS BANK.

Wszelkie prawa zastrzeżone © TU Europa SA 2017