AKTUALNOŚCI

30.06.2011

Ewa Lipińska nowym Wiceprezesem Europy

Ewa Lipińska została Wiceprezesem Zarządu Towarzystwa Ubezpieczeń Europa S.A. i Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie Europa S.A. Stanowisko obejmie 11 lipca.

Ostatnio, w latach 2006-2011, Ewa Lipińska pełniła funkcję Członka Zarządu AIG Bank Polska SA. Z branżą finansową jest związana od 1994 r. Rozpoczęła wtedy pracę w Powszechnym Banku Kredytowym SA, gdzie awansowała obejmując stanowisko dyrektora departamentu skarbu. Następnie była zatrudniona na stanowiskach dyrektorskich w Telekomunikacji Polskiej SA oraz Polskim Górnictwie Naftowym i Gazownictwie SA. Do bankowości wróciła w 2002 r., uczestnicząc w restrukturyzacji DZ Bank SA, a później pełniąc funkcję Członka Zarządu banku. Nadzorowała tam obszar finansów, skarbu i instytucji finansowych, a także bankowości prywatnej. Była również Przewodniczącą Rady Nadzorczej Biura Maklerskiego Amerbrokers w latach 2003-2006. Następnie rozpoczęła pracę w charakterze dyrektora pionu finansowego w AIG Bank Polska SA, gdzie później weszła w skład Zarządu banku.

- Moje dotychczasowe doświadczenia zawodowe w branży finansowej oscylowały wokół banków, dlatego bardzo się cieszę, że będę mogła je wzbogacić o branżę ubezpieczeniową. Pracę w Europie traktuję jako ambitne i ciekawe wyzwanie. Jednocześnie mam nadzieję, że będę mogła podzielić się swoim doświadczeniem z pracownikami firmy, a moje kompetencje pozwolą na dalszy dynamiczny rozwój spółki - mówi Ewa Lipińska.

Ewa Lipińska jest absolwentką Wydziału Handlu Zagranicznego SGPiS (obecnie Szkoła Główna Handlowa) oraz wielu specjalistycznych programów szkoleniowych z obszaru finansów i zarządzania ryzykiem rynkowym, aktywami i pasywami banku, instrumentów pochodnych oraz kontrolingu.

Wszelkie prawa zastrzeżone © TU Europa SA 2017