AKTUALNOŚCI

03.08.2011

TU Europa S.A. rozszerza portfolio o ubezpieczenia zdrowotne

Towarzystwo Ubezpieczeń Europa S.A. wchodzi w nowy segment ubezpieczeń i rozszerza swoje portfolio o polisy zdrowotne. Będzie je dystrybuować w biurach podróży, w kanale bancassurance oraz przez internet.

Jest to ubezpieczenie opracowane we współpracy z MED CASCO – firmą, która zapewni ubezpieczonym organizację świadczeń medycznych. Pierwsze polisy sprzedały się już w biurach skupionych w sieci Origami System.

Ubezpieczenie zdrowotne oferowane przez Europę obejmuje koszty świadczeń medycznych i assistance medycznego, a także koszty rezygnacji z wycieczki, anulowania biletu podróżnego i noclegów. To unikalne ubezpieczenie umożliwia korzystanie ze świadczeń medycznych czy rehabilitacji nawet do trzech lat po wypadku komunikacyjnym lub innym nieszczęśliwym wypadku. Nie ma tu także limitów w ilości wizyt u lekarzy, a zatem jeśli zajdzie potrzeba nawet wielokrotnego korzystania z konsultacji np. ortopedy czy specjalistycznych badań, nie będzie żadnych ograniczeń. Oferta Europy charakteryzuje się ponadto wysokim wiekiem przystępowania do ubezpieczenia – aż 70 lat.

Ten rodzaj polisy  zapewnia poczucie bezpieczeństwa, opieki i komfortu leczenia. Wyróżnia się bardzo szerokim zakresem świadczeń medycznych, oferując m.in. opiekę lekarzy aż trzynastu specjalizacji, internisty oraz wizyty domowe. Jej mocną stroną jest także dostęp do nieograniczonej liczby placówek medycznych w Polsce - mówi Krzysztof Mędrala, wiceprezes TU Europa S.A. 

Ubezpieczenie to zapewnia kontynuację leczenia po powrocie do kraju z wakacji, jeśli podczas pobytu za granicą wydarzył się nieszczęśliwy wypadek. 

- Wygoda korzystania z ubezpieczenia zdrowotnego Europy polega na tym, że klient otrzymuje bankową kartę prepaid, zasiloną środkami na pokrycie kosztów leczenia. Są one aktywowane w chwili, gdy zachodzi potrzeba zapłacenia za zabiegi medyczne. Dzięki temu rozwiązaniu klient nie musi wykładać z własnej kieszeni pieniędzy na leczenie, a następnie czekać na ich zwrot – dodaje Wojciech Pawlik, prezes MED CASCO.

Wypadki komunikacyjne i inne nieszczęśliwe wypadki w podróży powodują bardzo często obrażenia wymagające długotrwałego i kosztownego leczenia. Niezbędna jest wówczas skomplikowana rehabilitacja oraz zakup drogiego sprzętu umożliwiającego powrót do zdrowia.

W tym kontekście nie można lekceważyć statystyk policyjnych, z których wynika, że w ciągu ostatnich 10 lat doszło w Polsce do ponad pół miliona wypadków drogowych. Zostało w nich rannych ponad 600 tysięcy osób. Tylko w minionym roku na polskich drogach wydarzyło się ponad 38 tysięcy wypadków, w których ucierpiało blisko 50 tysięcy osób. Placówki państwowej służby zdrowia nie zawsze umożliwiają dostęp do zabiegów i lekarzy w czasie, gdy jest to konieczne po wypadku. Przykładowo na zabiegi ortopedyczne trzeba czekać nawet 1,5 roku. Z kolei prywatne leczenie jest ogromnym obciążeniem dla budżetu domowego.

Przykładowy koszt leczenia po wypadku komunikacyjnym:

Świadczenie medyczneKoszt w zł
Planowy zabieg artroskopii + stabilizacja 14 000
Endoprotezoplastyka stawu kolanowego 26 000
2 implanty zębowe 11 000
Badania (rezonans magnetyczny, tomograf, RTG, USG) 1 500
Transport medyczny 600
Rehabilitacja: 30 zabiegów 3 000
Zakup sprzętu rehabilitacyjnego (kule + orteza + kołnierz ortopedyczny) 850
Zakup i dowóz lekarstw 600
Konsultacje specjalistów (6 wizyt) 750
Psychoterapia 1 500
RAZEM 59 800

 

Dzięki  ubezpieczeniu zdrowotnemu można  uniknąć takich wydatków.

Wybierając się na wakacje należy również wziąć pod uwagę, że przed wyjazdem mogą przytrafić się nieprzewidziane zdarzenia, które uniemożliwią nam podróż. W przypadku rezygnacji z wycieczki biura turystyczne zwracają niewielkie sumy, a przed samym wyjazdem tracimy niemal wszystko. Ubezpieczenie Europy obejmuje koszty takiej rezygnacji, jak również sytuacje, gdy musimy anulować indywidualny wyjazd, a zakupiliśmy już bilet na samolot, autokar, pociąg czy prom i opłaciliśmy już noclegi.

- Opcja ubezpieczenia na wypadek rezygnacji z imprezy turystycznej ze względów zdrowotnych jest szczególnie atrakcyjna dla klientów. Zwykle wycieczkę lub wyjazd kupujemy ze sporym wyprzedzeniem i taka opcja daje komfort oczekiwania. Na wakacje wydaje się często roczne oszczędności, dlatego opcja, która umożliwia zwrot kosztów wyjazdu w przypadku problemów zdrowotnych budzi zainteresowanie klientów biur podróży - mówi Paula Rettinger-Wietoszko, Dyrektor Marketingu Origami System.

Wszelkie prawa zastrzeżone © TU Europa SA 2017