AKTUALNOŚCI

12.09.2011

Nowe barwy Europy

Grupa Ubezpieczeniowa Europa po 6 latach wprowadza zmieniony logotyp i system identyfikacji wizualnej. Symbol wyraża innowacyjność oraz profesjonalizm firmy, które stanowią podstawę jej intensywnego rozwoju.

logo Europa 30 08  11.jpg
Jednym z najważniejszych elementów odświeżenia wizerunku jest wdrożenie odmienionego logo oraz zmiany dotyczące identyfikacji wizualnej, obejmującej materiały używane w komunikacji z rynkiem. Kolorystyka opiera się na połączeniu witalnego burgunda i szarości. 

Stonowana typografia zestawiona z nowoczesnym znakiem graficznym symbolizuje dwa źródła sukcesu firmy: innowacyjność i profesjonalizm. Rozdzielenie kul zawartych w logotypie, które do tej pory stanowiły jedność, wyraża dynamizm. Lekka, a zarazem awangardowa forma logo, oznacza z jednej strony elastyczność oraz wewnętrzną energię zespołu, a z drugiej otwarcie firmy na klienta. 

Do tej pory Europa komunikowała się poprzez kolor granatowy i bordowy, odwołujące się do obowiązującego kilka lat temu kanonu wizerunkowego - powagi i wiarygodności instytucji finansowej połączonej z zachowaniem dystansu wobec otoczenia. Dotychczasowy wizerunek wymagał zmiany i dostosowania do zmieniających się standardów m.in. w związku z rozwojem oferty, coraz częstszą potrzebą budowania wizerunku u klienta docelowego oraz w nawiązaniu do planów sprzedaży on line i przez telefon. 

Zmiana stosowanej symboliki jest konsekwencją dynamicznego rozwoju Grupy. Odnowienie wizerunku marki Europa otwiera kolejny etap w komunikacji skierowanej do klientów i rynku, opartej na wartościach: innowacyjni, profesjonalni, skuteczni. Grupa osiągnęła sukces biznesowy i stała się liderem bancassurance, oferując produkty ubezpieczeniowe we współpracy z bankami. Obecne zmiany dopasowują logotyp do realizowanej filozofii działania grupy i jej wysokiej pozycji rynkowej.
Wszelkie prawa zastrzeżone © TU Europa SA 2017